Towar z Chin

Chcesz wiedzieć, jak sprowadzać towar z Chin? Pomożemy Ci! Na naszym blogu podejmujemy tematykę związaną z przewozem produktów do Polski zarówno od strony formalnej, jak i praktycznej. Znajdziesz tu wiele cennych informacji dotyczących tego, jakie towary warto sprowadzać, jak importować produkty oraz jak powinny być oznakowane towary przy transporcie międzynarodowym. Co więcej, opisujemy wymiary kontenerów morskich przy imporcie towarów z Chin, a także tłumaczymy, na czym polega produkcja form wtryskowych. Stworzyliśmy również poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepszych producentów z Państwa Środka, a także zbiór informacji dotyczących podatku VAT przy imporcie towarów z Chin. W naszych artykułach poruszamy także tematykę księgowania importu towarów z Chin oraz kontroli towaru w Państwie Środka. Dowiesz się z nich również, jak sprowadzać próbki produktów, jak wygląda transport drobnicy oraz jak wygląda hurt z Chin. 

Jeśli jesteś zainteresowany sprowadzaniem towarów z Chin, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi poradnikami. Znajdziesz tu wiele praktycznych wskazówek i konkretnych rozwiązań. Zapraszamy do lektury! 

Packing List – jak powien wyglądać ? Wzór specyfikacji towaru
17 stycznia 2020
Packing list, czyli inaczej specyfikacja towaru to jeden z najważniejszych dokumentów, który należy przygotować zajmując się importowaniem z Chin. Zobaczcie wzór specyfikacji oraz dowiedzcie się, jak ją sporządzić.  Co to jest specyfikacja towaru z Chin?  Specyfikacja towaru to dokument importowy, który sporządza się dla dóbr sprowadzanych na teren krajów unijnych (np. do Polski). Jest niezbędny do przejścia odprawy celnej i stanowi załącznik do dokumentów przewozowych: stanowi parę dla faktury handlowej. Należy zawsze…