Import z Chin

Import z Chin to bardzo szeroki temat, o którym można mówić i pisać wiele. Na naszym blogu znajdziesz szereg ciekawych artykułów, które traktują właśnie o tej tematyce. Polecamy rozpocząć od poradnika dotyczącego importu towarów krok po kroku, rozjaśniającego wszelkie kwestie związane ze sprowadzaniem różnorodnych produktów z Chin. Podejmujemy też bardziej szczegółowe tematy, które są niezwykle istotne dla importerów, jak chociażby wielkość kontenerów do transportu towarów przy imporcie z Chin. Opisujemy także różne środki transportu (lotniczy, morski, kolejowy) oraz wskazujemy wady i zalety każdego z nich. Ponadto podjęliśmy próbę scharakteryzowania transportu intermodalnego oraz usystematyzowaliśmy kwestie uszlachetniania czynnego i biernego przy odprawie celnej, który jest bardzo ważny przy importowaniu z Chin. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat importu z Chin lub uporządkować informacje związane z transportem towarów z Państwa Środka? Zajrzyj na nasz blog i zapoznaj się z najnowszymi artykułami. Zapraszamy do lektury!

Kiedy jest wymagane świadectwo CITES?
20 stycznia 2021
Świadectwo CITES jest jednym z wielu dokumentów, o którego istnieniu powinien się dowiedzieć każdy początkujący importer. W dalszej części tekstu przedstawimy czym jest świadectwo CITES, kiedy jest wymagane i jak je zdobyć. Zapraszamy do lektury artykułu. Świadectwo CITES a import z Chin Przed zamówieniem pierwszego kontenera z towarem z Chin, należy zapoznać się w wieloma rozporządzeniami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. Jednym z nich jest świadectwo CITES. W 1981 roku…