Import z Chin

blank

Import z Chin to bardzo szeroki temat, o którym można mówić i pisać wiele. Na naszym blogu znajdziesz szereg ciekawych artykułów, które traktują właśnie o tej tematyce. Polecamy rozpocząć od poradnika dotyczącego importu towarów krok po kroku, rozjaśniającego wszelkie kwestie związane ze sprowadzaniem różnorodnych produktów z Chin. Podejmujemy też bardziej szczegółowe tematy, które są niezwykle istotne dla importerów, jak chociażby wielkość kontenerów do transportu towarów przy imporcie z Chin. Opisujemy także różne środki transportu (lotniczy, morski, kolejowy) oraz wskazujemy wady i zalety każdego z nich. Ponadto podjęliśmy próbę scharakteryzowania transportu intermodalnego oraz usystematyzowaliśmy kwestie uszlachetniania czynnego i biernego przy odprawie celnej, który jest bardzo ważny przy importowaniu z Chin. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat importu z Chin lub uporządkować informacje związane z transportem towarów z Państwa Środka? Zajrzyj na nasz blog i zapoznaj się z najnowszymi artykułami. Zapraszamy do lektury!

Transport drobnicowy LCL – definicja, użycie, koszty
08 lipca 2021
Transport międzynarodowy rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wynika to z coraz większego zapotrzebowania na wszelkiego rodzaju towary. By móc efektywnie oraz skutecznie realizować zarówno import, jak i eksport towarów, niezbędna jest przede wszystkim dobra organizacja, jak i odpowiednie zarządzanie procesem transportu. Wybór metody przewozu ładunków zależy przede wszystkim od ich rodzaju, a także ilości oraz od możliwości finansowych. Jedną z najpopularniejszych metod jest transport drobnicowy LCL. Na czym polega…