Import z Chin

Import z Chin to bardzo szeroki temat, o którym można mówić i pisać wiele. Na naszym blogu znajdziesz szereg ciekawych artykułów, które traktują właśnie o tej tematyce. Polecamy rozpocząć od poradnika dotyczącego importu towarów krok po kroku, rozjaśniającego wszelkie kwestie związane ze sprowadzaniem różnorodnych produktów z Chin. Podejmujemy też bardziej szczegółowe tematy, które są niezwykle istotne dla importerów, jak chociażby wielkość kontenerów do transportu towarów przy imporcie z Chin. Opisujemy także różne środki transportu (lotniczy, morski, kolejowy) oraz wskazujemy wady i zalety każdego z nich. Ponadto podjęliśmy próbę scharakteryzowania transportu intermodalnego oraz usystematyzowaliśmy kwestie uszlachetniania czynnego i biernego przy odprawie celnej, który jest bardzo ważny przy importowaniu z Chin. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat importu z Chin lub uporządkować informacje związane z transportem towarów z Państwa Środka? Zajrzyj na nasz blog i zapoznaj się z najnowszymi artykułami. Zapraszamy do lektury!

Packing List – jak powien wyglądać ? Wzór specyfikacji towaru
17 stycznia 2020
Packing list, czyli inaczej specyfikacja towaru to jeden z najważniejszych dokumentów, który należy przygotować zajmując się importowaniem z Chin. Zobaczcie wzór specyfikacji oraz dowiedzcie się, jak ją sporządzić.  Co to jest specyfikacja towaru z Chin?  Specyfikacja towaru to dokument importowy, który sporządza się dla dóbr sprowadzanych na teren krajów unijnych (np. do Polski). Jest niezbędny do przejścia odprawy celnej i stanowi załącznik do dokumentów przewozowych: stanowi parę dla faktury handlowej. Należy zawsze…