Import z Chin

Import z Chin to bardzo szeroki temat, o którym można mówić i pisać wiele. Na naszym blogu znajdziesz szereg ciekawych artykułów, które traktują właśnie o tej tematyce. Polecamy rozpocząć od poradnika dotyczącego importu towarów krok po kroku, rozjaśniającego wszelkie kwestie związane ze sprowadzaniem różnorodnych produktów z Chin. Podejmujemy też bardziej szczegółowe tematy, które są niezwykle istotne dla importerów, jak chociażby wielkość kontenerów do transportu towarów przy imporcie z Chin. Opisujemy także różne środki transportu (lotniczy, morski, kolejowy) oraz wskazujemy wady i zalety każdego z nich. Ponadto podjęliśmy próbę scharakteryzowania transportu intermodalnego oraz usystematyzowaliśmy kwestie uszlachetniania czynnego i biernego przy odprawie celnej, który jest bardzo ważny przy importowaniu z Chin. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat importu z Chin lub uporządkować informacje związane z transportem towarów z Państwa Środka? Zajrzyj na nasz blog i zapoznaj się z najnowszymi artykułami. Zapraszamy do lektury!

Konosament – co ma wspólnego z towarem z Chin?
25 marca 2020
Podczas importu towarów z Chin należy zadbać o odpowiednią dokumentację, która poświadczy autentyczność całej procedury oraz jej zgodność z prawem. Jednym z takich dokumentów jest konosament, który spełnia kilka różnych funkcji. Czego dotyczy i co ma wspólnego z towarem z Chin? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury! Co to jest konosament? Konosament, czyli Bill of Lading lub B/L to jeden z najistotniejszych dokumentów stosowanych podczas transportu…