Import z Chin

Import z Chin to bardzo szeroki temat, o którym można mówić i pisać wiele. Na naszym blogu znajdziesz szereg ciekawych artykułów, które traktują właśnie o tej tematyce. Polecamy rozpocząć od poradnika dotyczącego importu towarów krok po kroku, rozjaśniającego wszelkie kwestie związane ze sprowadzaniem różnorodnych produktów z Chin. Podejmujemy też bardziej szczegółowe tematy, które są niezwykle istotne dla importerów, jak chociażby wielkość kontenerów do transportu towarów przy imporcie z Chin. Opisujemy także różne środki transportu (lotniczy, morski, kolejowy) oraz wskazujemy wady i zalety każdego z nich. Ponadto podjęliśmy próbę scharakteryzowania transportu intermodalnego oraz usystematyzowaliśmy kwestie uszlachetniania czynnego i biernego przy odprawie celnej, który jest bardzo ważny przy importowaniu z Chin. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat importu z Chin lub uporządkować informacje związane z transportem towarów z Państwa Środka? Zajrzyj na nasz blog i zapoznaj się z najnowszymi artykułami. Zapraszamy do lektury!

Palety z Chin. Co trzeba wiedzieć na temat ich transportu?
30 października 2019
Importowanie towarów z Chin wiąże się z koniecznością dokonywania wielu wyborów i podejmowania wielu decyzji. Na przykład odnośnie dostawcy, środka transportu czy firmy importowej, która będzie pośredniczyć w dostawie. Czeka nas także konieczność podjęcia decyzji co do najlepszej jednostki transportowej: kontener z Chin czy drobnica? Możemy zdecydować się także na palety z Chin, o których warto dowiedzieć się więcej.  Czym są palety z Chin?  Takim potocznym określeniem nazywamy towar z…