Biznes w Chinach

Chcesz dowiedzieć się, jak działa biznes w Chinach? Chcesz importować towary z Państwa Środka, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których przybliżamy funkcjonowanie chińskiego biznesu. Dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika w transporcie z Chin, a także jakie towary najbardziej opłaca się sprowadzać z Azji. Przybliżamy również kwestie związane z cłem na towary z Państwa Środka oraz z kontrolą towarów w Chinach. Zwracamy również uwagę na najważniejsze aspekty związane z negocjacjami z kontrahentami z Azji, czyli opisujemy, jak wygląda savoir vivre w chińskim biznesie oraz na co zwrócić uwagę podejmując współpracę z importerem z Chin. W naszych artykułach poświęcamy też uwagę ochronie znaków towarowych oraz tematowi najpopularniejszych targów chińskich. 

Jeśli interesuje Cię zagadnienie chińskiego biznesu, zachęcamy do lektury naszych artykułów. Z pewnością pomogą Ci w rozpoczęciu swojej przygody z importem z Państwa Środka i rozwieją wiele wątpliwości związanych z kwestiami formalnymi, ale nie tylko. 

Jak wygląda handlowa współpraca z Chinami?
24 marca 2021
Chińska Republika Ludowa od lat przyciąga biznesmenów, którzy chcą wzbogacić się na wymianie handlowej pomiędzy krajami. Dzięki niskim cenom importowanych produktów, można uzyskać stosunkowo wysoką marżę na rynku polskim. Przekłada się to na większe zarobki niż w przypadku importowania z innego kraju Unii Europejskiej. Dlaczego współpraca handlowa z Chinami jest opłacalna? Co warto sprowadzać? Na czym polega handlowa współpraca z Chinami? Współpraca handlowa z Chinami może przybierać różne formy. Najpopularniejsza…