Biznes w Chinach

Chcesz dowiedzieć się, jak działa biznes w Chinach? Chcesz importować towary z Państwa Środka, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których przybliżamy funkcjonowanie chińskiego biznesu. Dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika w transporcie z Chin, a także jakie towary najbardziej opłaca się sprowadzać z Azji. Przybliżamy również kwestie związane z cłem na towary z Państwa Środka oraz z kontrolą towarów w Chinach. Zwracamy również uwagę na najważniejsze aspekty związane z negocjacjami z kontrahentami z Azji, czyli opisujemy, jak wygląda savoir vivre w chińskim biznesie oraz na co zwrócić uwagę podejmując współpracę z importerem z Chin. W naszych artykułach poświęcamy też uwagę ochronie znaków towarowych oraz tematowi najpopularniejszych targów chińskich. 

Jeśli interesuje Cię zagadnienie chińskiego biznesu, zachęcamy do lektury naszych artykułów. Z pewnością pomogą Ci w rozpoczęciu swojej przygody z importem z Państwa Środka i rozwieją wiele wątpliwości związanych z kwestiami formalnymi, ale nie tylko. 

Incoterms 2020 nowe warunki i zmiany
03 września 2020
Po dekadzie od opublikowania reguł handlowych INCOTERMS2010. Teraz Międzynarodowa Izba Handlowa zmodyfikowała ów zestaw reguł. Zestaw najbardziej aktualnych zasad stosowania reguł w handlu międzynarodowych zawiera teraz INCOTERMS2020. Sprawdź, co się zmieni. Nowe warunki handlowe Incoterms2020 W styczniu 2020 roku w życie weszła modyfikacja reguł dla handlu międzynarodowego. Opracowany przez ICC (International Chamber of Commerce = Międzynarodowa Izba Handlowa) dokument jest realizacją cyklicznej weryfikacji aktualności reguł handlowych, które ICC opracowuje zgodnie…