Biznes w Chinach

Chcesz dowiedzieć się, jak działa biznes w Chinach? Chcesz importować towary z Państwa Środka, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których przybliżamy funkcjonowanie chińskiego biznesu. Dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika w transporcie z Chin, a także jakie towary najbardziej opłaca się sprowadzać z Azji. Przybliżamy również kwestie związane z cłem na towary z Państwa Środka oraz z kontrolą towarów w Chinach. Zwracamy również uwagę na najważniejsze aspekty związane z negocjacjami z kontrahentami z Azji, czyli opisujemy, jak wygląda savoir vivre w chińskim biznesie oraz na co zwrócić uwagę podejmując współpracę z importerem z Chin. W naszych artykułach poświęcamy też uwagę ochronie znaków towarowych oraz tematowi najpopularniejszych targów chińskich. 

Jeśli interesuje Cię zagadnienie chińskiego biznesu, zachęcamy do lektury naszych artykułów. Z pewnością pomogą Ci w rozpoczęciu swojej przygody z importem z Państwa Środka i rozwieją wiele wątpliwości związanych z kwestiami formalnymi, ale nie tylko. 

Chiński Nowy Rok 2020 – święta i dni wolne od pracy
22 stycznia 2020
Podejmując się importu towarów z Chin, warto mieć na uwadze, kiedy w Państwie Środka przypadają dni wolne od pracy. Jedną z takich okazji jest Nowy Rok, czyli najważniejsze święto w tym kraju. Wiąże się ono z całkiem długą przerwą od codziennych obowiązków. W tym czasie nie działają tam fabryki, więc produkcja towarów jest zatrzymana. Dowiedz się, kiedy przypadają dni wolne w Chinach, by dobrze zaplanować swoją pracę w roku 2020.  …