Biznes w Chinach

Chcesz dowiedzieć się, jak działa biznes w Chinach? Chcesz importować towary z Państwa Środka, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, w których przybliżamy funkcjonowanie chińskiego biznesu. Dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika w transporcie z Chin, a także jakie towary najbardziej opłaca się sprowadzać z Azji. Przybliżamy również kwestie związane z cłem na towary z Państwa Środka oraz z kontrolą towarów w Chinach. Zwracamy również uwagę na najważniejsze aspekty związane z negocjacjami z kontrahentami z Azji, czyli opisujemy, jak wygląda savoir vivre w chińskim biznesie oraz na co zwrócić uwagę podejmując współpracę z importerem z Chin. W naszych artykułach poświęcamy też uwagę ochronie znaków towarowych oraz tematowi najpopularniejszych targów chińskich. 

Jeśli interesuje Cię zagadnienie chińskiego biznesu, zachęcamy do lektury naszych artykułów. Z pewnością pomogą Ci w rozpoczęciu swojej przygody z importem z Państwa Środka i rozwieją wiele wątpliwości związanych z kwestiami formalnymi, ale nie tylko. 

Jakie są dostępne formy płatności przy imporcie z Chin?
28 kwietnia 2020
Import z Chin obejmuje wiele etapów, na które musisz się przygotować rozpoczynając swoją przygodę ze sprowadzaniem towarów z Państwa Środka. Poza znalezieniem odpowiedniego dostawcy, podpisaniem umowy, kontrolą produktów, załadunkiem, dostawą oraz odprawą celną, musisz wybrać także odpowiednią formę płatności. To bardzo ważna kwestia dla bezpieczeństwa całego procesu. Dowiedz się, jakie są najchętniej wybierane metody płatności przy imporcie z Chin. Istnieje kilka najpopularniejszych form płatności, które są stosowane przez osoby, które…