Facebook
Chiny to kraj słynący z uprawy herbaty, a pierwsze zapiski na jej temat sięgają X wieku p.n.e. Do dziś herbata w Chinach darzona jest ogromną estymą. Stanowi nawet ważny element tradycyjnych chińskich zaślubin. Nic dziwnego, że to właśnie z Państwa Środka sprowadza się najwięcej herbaty. Jeśli chcesz poznać tajniki importu herbaty z Chin, zapraszamy do lektury!
Spis treści:
Chiny – jako kraj znany na całym świecie z produkcji herbaty – ma do zaoferowania szerokie spektrum jej rodzajów. Najpopularniejsze z nich to:
Jak wspominaliśmy we wstępie, Chiny słyną z uprawy herbaty. Nie jest więc zaskoczeniem, że ten właśnie kraj jest największym producentem herbaty na świecie. W Państwie Środka najwięcej plantacji herbaty zlokalizowanych jest na południowym wschodzie. Kluczowe zagłębia produkcyjne znajdują się w następujących prowincjach: Fujian, Syczuan, Yunnan, Hubei oraz Hunan (Changsha, Yueyang). Ponadto herbata uprawiana jest również w prowincji Shaanxi (Xi’an) i w prowincji Shandong (Heze).
Import z Chin herbaty wiążę się z koniecznością opłacenia cła. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kształtują się stawki celne w tej kategorii produktów, zajrzyj do systemu ISZTAR. Jest to system klasyfikacji celnej prowadzony przez Służbę Celną RP, który integruje dane na temat towarów i taryf celnych obowiązujących w Polsce.
Informacje na temat herbat znajdziesz w Sekcji II [Produkty pochodzenia roślinnego], w Dziale 09 [Kawa, herbata, maté (herbata paragwajska) i przyprawy]. Kluczowa pozycja ma numer 0920 [Herbata, nawet aromatyzowana]. W tym miejscu wyszczególnione zostały konkretne rodzaje herbat wraz z ich stawkami celnymi.
Poniżej przedstawiamy najważniejsze stawki celne, jeśli chodzi o herbaty z Chin:
W Chinach co roku odbywa się wiele targów poświęconych właśnie herbacie. Nic dziwnego, w końcu Państwo Środka jest największym jej eksporterem. Na tego typu targach możesz spotkać wystawców z całych Chin, prezentujących swoje flagowe produkty. Zainteresowanie takimi wydarzeniami jest ogromne. Przyjeżdżają na nie ludzie z całego świata, by poznać nowe gatunki herbaty, pogłębić wiedzę na temat metod jej parzenia czy zetknąć się z najnowocześniejszymi osiągnięciami technologicznymi w branży. Uczestnictwo w targach herbaty w Chinach to również idealna okazja, by nawiązać kontakty biznesowe z producentami herbaty. Jeśli planujesz import herbaty z Chin, koniecznie udaj się na jedno z takich wydarzeń organizowanych w Państwie Środka.
Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych targów herbaty w Chinach:
Mamy nadzieję, że ta wiedza na temat herbaty przyda Ci się, jeśli planujesz import z Chin krok po kroku. Najważniejszą kwestią są zdecydowanie stawki celne, które w przypadku herbaty są naprawdę niskie, dlatego też sprowadzanie jej z Chin bardzo opłaca się importerom. Dodatkową zaletą jest również fakt, że w Chinach odbywa się bardzo wiele targów poświęconych herbacie, które stanowią doskonałą okazję do poznania partnerów handlowych.
Import towarów z Chin do Polski cieszy się coraz większą popularnością. Najczęściej wynika to z faktu, że produkty te są znacznie tańsze, a przy tym zachowują świetną jakość. Dużym plusem jest również fakt, że wiele towarów jest zwolnionych z podatku VAT. Jakie produkty należą do tej kategorii? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.
Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo wątków dotyczących importu materiałów budowlanych z Chin. Jedni użytkownicy pytają, co warto importować, inni zaś – w oparciu o swoje doświadczenie – radzą, jak ugryźć ten temat i o czym należy pamiętać. To właśnie pokazuje, że zainteresowanie tematem importu towarów budowlanych ciągle rośnie, dlatego bez wątpienia warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.
Wielu importerów wcale nie zaczynało od szukania pomocników. Często mówili „Dam sobie radę sam i nie będę nikomu dodatkowo płacił, trzeba ciąć koszty”. Jednak po jakimś czasie natknęli się na problemy różnej maści. A wtedy odzywali się do mnie. Sprawdź, w czym pośrednik w transporcie z Chin może być pomocny. Spis treści (kliknij aby...
Artykuły biurowe z Chin to dobry pomysł na biznes. Są niedrogie, tanie w transporcie i zawsze jest na nie popyt. Sami chińscy producenci oferują chyba każdy rodzaj długopisów, piórników i innych gadżetów. Można się zdziwić, co siedzi w głowach projektantów akcesoriów biurowych. Sprawdź więc, jak wygląda import artykułów biurowych z Chin i jak się za to zabrać.