Import kwiatów sztucznych z Chin

Kwiaty to piękna i ponadczasowa ozdoba, która jest uroczą dekoracją w naszych domach, ale nie tylko w nich. Niezwykle elegancko prezentują się również w urzędach, galeriach sztuki, centrach handlowych czy teatrach. Szczególnie świeże, cięte kwiaty wyglądają wyjątkowo i bez wątpienia ocieplają wnętrza. Niestety, choć są naprawdę urodziwe, nie są zbyt trwałe. Jest jednak sposób na to, by dłużej cieszyć się ich pięknem, a mianowicie – kwiaty sztuczne. 

Ze względu na potrzebę poszukiwania alternatywy dla żywych roślin, coraz popularniejszy staje się import kwiatów sztucznych z Chin. Tulipany, żonkile, piwonie, dalie, jaskry czy róże mogą dziś zdobić każde wnętrze bez obawy o to, że szybko zwiędną. Ogromną zaletą kwiatów sztucznych jest fakt, że wyglądają niemal jak prawdziwe. Często na pierwszy rzut oka ciężko jest odróżnić je od żywych roślin. A co najważniejsze – są naprawdę bardzo tanie!

Import kwiatów sztucznych z Chin – jakie miasta wziąć pod uwagę? 

Chiny to zdecydowanie jeden z największych producentów i dostawców kwiatów sztucznych. Jeśli zatem zastanawiasz się, skąd je sprowadzać, postaw właśnie na Państwo Środka. Wśród najpopularniejszych miast, zajmujących się wytwarzaniem sztucznych roślin znajduje się Kanton, Shenzhen, Dongguan, Jinhua, Shantou, Jiangmen oraz Qingdao. Są to więc w większości miejsca zlokalizowane w prowincji Guangdong.

Zanim zdecydujesz się na konkretnego dostawcę, wybierz się wcześniej na targi kwiatów sztucznych w Chinach. Są one najczęściej organizowane właśnie we wcześniej wymienionych miastach. Warto skorzystać z takiej okazji, by poznać różnych producentów, ich ofertę i nawiązać kontakty biznesowe. 

  • Najbliższe targi będą odbywały się już w październiku, a dokładniej 20-23.10.2019 r. w Shenzhen Convention & Exhibition Center pod nazwą China (Shenzhen) International Gift and Home Products Fair. 
  • Kolejne to CAC Fair, które odbędą się w Kantonie w Nanfung International Convention & Exhibition Center w dn. 21-27.10.2019 r. 
  • Ostatnia propozycja to coroczne targi w Kantonie (faza 2), które odbywają się w dn. 23-27.04; 23-27.10. w China Import and Export Fair Pazhou Complex. 
Import kwiatow sztucznych z Chin a cło

Import kwiatów sztucznych z Chin a cło 

Wysokość cła na każdy z produktów sprowadzanych z Chin (i nie tylko), można sprawdzić w Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej, w skrócie ISZTAR oraz w europejskim systemie TARIC (Zintegrowana Taryfa Wspólnot Europejskich). Znajdziesz tam aktualne stawki celne, także jeśli prowadzisz import kwiatów sztucznych z Chin. Sprawdź je jeszcze przed podjęciem współpracy z chińskim dostawcą, by mieć świadomość, ile realnie będzie kosztował Cię zakup sztucznych roślin. 

Najważniejsze kody dla importerów kwiatów sztucznych to przede wszystkim:

  • 6702100000, który oznacza wykonane z tworzyw sztucznych kwiaty sztuczne, liście i owoce oraz ich części, artykuły wykonane ze sztucznych kwiatów, liści lub owoców, 
  • 6702900000, który oznacza wykonane z pozostałych materiałów kwiaty sztuczne, liście i owoce oraz ich części, artykuły wykonane ze sztucznych kwiatów, liści lub owoców, 
  • 6912008300, który oznacza wyroby kamionkowe, 
  • 7013100000, który oznacza wyroby z tworzywa szklano-ceramicznego. 
Import kwiatów z Chin

Pamiętaj również o tym, że do przeprowadzenia odprawy celnej w kraju należącym do Unii Europejskiej niezbędny jest unikalny numer EORI, który nadawany jest przez Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Jest on wymagany, jeśli prowadzisz import kwiatów sztucznych z Chin jako firma. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy warto sprowadzać tanie kwiaty sztuczne z Chin?

Tanie kwiaty sztuczne z Chin to idealna alternatywa dla osób, które chcą mieć piękne, trwałe kwiaty zdobiące wnętrze na dłużej. Inwestycja w kupno kwiatów sztucznych z Chin jest warta wysiłku – kwiaty są tanie, wyglądają naturalnie i nie wymagają większej dbałości, a przy tym ocieplają wnętrze i dodają mu energii. Sprawdzą się wszędzie – zarówno w domach rodzinnych, jak i hotelach, muzeach, galeriach handlowych czy w operze, a wybór jest bardzo różnorodny.

Gdzie sprawdzić wysokość cła dla kupna sztucznych kwiatów z Chin?

Wszystkie tanie kwiaty sztuczne z Chin posiadają przypisany kod, który wystarczy wpisać na stronie internetowej Informacyjnego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej (ISZTAR). Wyświetlą się wszystkie aktualne stawki celne dla danego produktu, które warto sprawdzić jeszcze przed realizacją umowy z chińskim dostawcą.

Z jakich miast najlepiej sprowadzać tanie kwiaty sztuczne z Chin?

Chiny stały się wiodącym państwem w imporcie sztucznych kwiatów, nie tylko ze względu na niską cenę, ale też  świetną jakość i duży wybór. Tanie kwiaty sztuczne z Chin najlepiej importować z miast znajdujących się w obszarze prowincji Guangdong, gdzie jest największy wybór. Są to miasta: Kanton, Shenzhen, Dongguan, Jinhua, Shantou, Jiangmen oraz Qingdao .

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS: