Facebook
Kwiaty to piękna i ponadczasowa ozdoba, która jest uroczą dekoracją w naszych domach, ale nie tylko w nich. Niezwykle elegancko prezentują się również w urzędach, galeriach sztuki, centrach handlowych czy teatrach. Szczególnie świeże, cięte kwiaty wyglądają wyjątkowo i bez wątpienia ocieplają wnętrza. Niestety, choć są naprawdę urodziwe, nie są zbyt trwałe. Jest jednak sposób na to, by dłużej cieszyć się ich pięknem, a mianowicie – kwiaty sztuczne.
Ze względu na potrzebę poszukiwania alternatywy dla żywych roślin, coraz popularniejszy staje się import kwiatów sztucznych z Chin. Tulipany, żonkile, piwonie, dalie, jaskry czy róże mogą dziś zdobić każde wnętrze bez obawy o to, że szybko zwiędną. Ogromną zaletą kwiatów sztucznych jest fakt, że wyglądają niemal jak prawdziwe. Często na pierwszy rzut oka ciężko jest odróżnić je od żywych roślin. A co najważniejsze – są naprawdę bardzo tanie!
Chiny to zdecydowanie jeden z największych producentów i dostawców kwiatów sztucznych. Jeśli zatem zastanawiasz się, skąd je sprowadzać, postaw właśnie na Państwo Środka. Wśród najpopularniejszych miast, zajmujących się wytwarzaniem sztucznych roślin znajduje się Kanton, Shenzhen, Dongguan, Jinhua, Shantou, Jiangmen oraz Qingdao. Są to więc w większości miejsca zlokalizowane w prowincji Guangdong.
Zanim zdecydujesz się na konkretnego dostawcę, wybierz się wcześniej na targi kwiatów sztucznych w Chinach. Są one najczęściej organizowane właśnie we wcześniej wymienionych miastach. Warto skorzystać z takiej okazji, by poznać różnych producentów, ich ofertę i nawiązać kontakty biznesowe.
Wysokość cła na każdy z produktów sprowadzanych z Chin (i nie tylko), można sprawdzić w Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej, w skrócie ISZTAR oraz w europejskim systemie TARIC (Zintegrowana Taryfa Wspólnot Europejskich). Znajdziesz tam aktualne stawki celne, także jeśli prowadzisz import kwiatów sztucznych z Chin. Sprawdź je jeszcze przed podjęciem współpracy z chińskim dostawcą, by mieć świadomość, ile realnie będzie kosztował Cię zakup sztucznych roślin.
Pamiętaj również o tym, że do przeprowadzenia odprawy celnej w kraju należącym do Unii Europejskiej niezbędny jest unikalny numer EORI, który nadawany jest przez Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Jest on wymagany, jeśli prowadzisz import z Chin jako firma.
Jak przygotować się do importu kwiatów sztucznych z Chin? Jakie są obowiązki importera, który zajmuje się sprowadzaniem tego rodzaju produktów z Państwa Środka? Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki powinien wykonać importer, to zdobycie numeru EORI. Jest to numer identyfikacyjny nadawany podmiotom gospodarczym wprowadzającym do obrotu w Unii Europejskiej m.in. towary z Chin. Więcej przeczytasz o nim w jednym z poprzednich wpisów na naszym blogu.
Kolejna kwestia to odprawa celna. Bardzo istotne jest prawidłowe podliczenie cła, o którym więcej wspominaliśmy powyżej. Stawki celne plasują się na poziomie: 4,7% dla kwiatów sztucznych, liści, owoców i ich części wykonanych z tworzyw sztucznych i innych materiałów; 5% dla wyrobów ceramicznych; 5,5% dla wyrobów kamionkowych oraz 11% dla wyrobów dekoracyjnych szklano-ceramicznych. Szczegółowe stawki celne najlepiej sprawdzać oczywiście w niezawodnym systemie ISZTAR.
Bardzo ważny jest również sam etap wybierania dostawców kwiatów sztucznych z Chin. By mieć pewność, że dana firma oferuje produkty wysokiej jakości, warto najpierw (przed podpisaniem umowy handlowej) zamówić próbki kwiatów sztucznych. Pozwoli to uniknąć rozczarowań przy imporcie tych produktów z Państwa Środka.
Co jeszcze powinno zwrócić uwagę importera kwiatów sztucznych? Oczywiście certyfikaty. Produkty, jakimi są kwiaty sztuczne powinny posiadać certyfikat zapewniający o ognioodporności materiałów, z jakich zostały wykonane. Warto również zadbać o to, by produkty posiadały odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa oraz były oznakowane symbolem CE, który zapewnia, że wyroby są zgodne ze wszystkimi mającymi zastosowanie do tych produktów wymaganiami prawnymi, koniecznymi do uzyskania znaku CE, zapewniając tym samym możliwość jego sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.
Kwiaty sztuczne obecnie przeżywają ponowny rozkwit. Znów cieszą się ogromną popularnością i są chętnie wykorzystywane jako ozdoba różnego rodzaju przestrzeni. Można spotkać je w hotelach, centrach handlowych, salonach urody, gabinetach fryzjerskich, a nawet w biurach. Cieszą się także dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą w ciekawy sposób zaaranżować wnętrza swoich domów. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się ściany kwiatowe, które wykonywane są właśnie z kwiatów sztucznych. Wyglądają naprawdę spektakularnie i potrafią odmienić każde wnętrze. Jakie jeszcze kwiaty sztuczne są chętnie importowane z Chin? To przede wszystkim: bluszcze, gotowe bukiety, girlandy, kompozycje (lateksowe, atłasowe i materiałowe), kwiaty wyrobowe, liście, owoce oraz rośliny i kwiaty doniczkowe.
Tanie kwiaty sztuczne z Chin to idealna alternatywa dla osób, które chcą mieć piękne, trwałe kwiaty zdobiące wnętrze na dłużej. Inwestycja w kupno kwiatów sztucznych z Chin jest warta wysiłku – kwiaty są tanie, wyglądają naturalnie i nie wymagają większej dbałości, a przy tym ocieplają wnętrze i dodają mu energii. Sprawdzą się wszędzie – zarówno w domach rodzinnych, jak i hotelach, muzeach, galeriach handlowych czy w operze, a wybór jest bardzo różnorodny.
Wszystkie tanie kwiaty sztuczne z Chin posiadają przypisany kod, który wystarczy wpisać na stronie internetowej Informacyjnego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej (ISZTAR). Wyświetlą się wszystkie aktualne stawki celne dla danego produktu, które warto sprawdzić jeszcze przed realizacją umowy z chińskim dostawcą.
Chiny stały się wiodącym państwem w imporcie sztucznych kwiatów, nie tylko ze względu na niską cenę, ale też świetną jakość i duży wybór. Tanie kwiaty sztuczne z Chin najlepiej importować z miast znajdujących się w obszarze prowincji Guangdong, gdzie jest największy wybór. Są to miasta: Kanton, Shenzhen, Dongguan, Jinhua, Shantou, Jiangmen oraz Qingdao .
Import z Chin krok po kroku w przypadku klimatyzatorów jest procesem dosyć złożonym. Wymaga odpowiednich dokumentów oraz zezwoleń, które czynią go bezpiecznym i legalnym, a także umożliwiającym późniejszą sprzedaż i użytkowanie urządzeń.
Statek ro-ro to jeden ze środków transportu towarów drogą morską. Rorowiec – bo tak nazywany jest ten statek w języku polskim – przystosowany jest przede wszystkim do przewożenia ładunków tocznych i pojazdów.
W przypadku importu z Chin większych partii drukarek 3D, warto skorzystać z usług specjalistycznych firm zajmujących się transportem i odprawą celno-skarbową.
Import chińskich tabletów może być źródłem ogromnych korzyści - ceny, innowacyjność i design przyciągają europejskich nabywców!