Facebook
Wśród wiele kategorii produktów, które są chętnie sprowadzana do Polski, z pewnością znajdują się narzędzia. W Państwie Środka istnieją dziesiątki fabryk specjalizujących się w produkcji narzędzi. Import narzędzi z Chin cieszy się coraz większą popularnością wśród importerów z Polski. Powodem są stosunkowo niskie ceny przy zachowaniu wysokiej jakości produktów oraz dość niskie stawki celne.
W zasadzie każde. Dużą popularnością cieszą się elektronarzędzia (woodworking tools), narzędzia ogrodnicze, rolnicze oraz te przeznaczone do prac budowlanych. Obok tego istnieje duży popyt na narzędzia ręczne (hand tools) przydatne przy remoncie czy innych pracach wokół domu. Aby rozpocząć import narzędzi z Chin, należy nawiązać współpracę z chińskim producentem, wynegocjować warunki kontraktu oraz zdecydować o tym, kto będzie odpowiedzialny za transport.
Jeśli chodzi o transport produktów z Chin, to możemy zdecydować się na jego organizację przez fabrykę, która wyprodukowała narzędzia, bądź popisać umowę samodzielnie z firmą spedycyjną. Jeśli chcemy zlecić import z Chin od A do Z jednej firmie, jest to możliwe. Specjalizują się w tym agencje takie jak Fullbax, które pośredniczą w imporcie pomiędzy chińskimi producentami a importerami w Polsce.
Jeśli chodzi o narzędzia z Chin, to największe skupisko fabryk wytwarzających narzędzia ręczne i elektronarzędzia znajduje się w prowincjach Zhejiang, Guangdong, Jiangsu i Shandong. Firmy w dużym stopniu produkują na eksport, dlatego podejmując współpracę z producentem z tych regionów można liczyć na dobre ceny i wysoką jakość narzędzi ręcznych. Producenta można znaleźć na specjalnych giełdach internetowych, a także podczas targów w Chinach. Jeśli chodzi o branżę narzędziową to największe targi w Chinach to:
Ile wynoszą stawki celne na narzędzia z Chin? Aktualne stawki można sprawdzić w bazie ISZTAR. Trzeba tylko pamiętać, że narzędzia takie jak piły czy brzeszczoty znajdują się w innym miejscy niż np. kosiarki elektryczne. Opłaty celne na narzędzia ręczne znajdziemy w sekcji XV, rozdziale 82 „Narzędzia, przybory, noże, łyżki, widelce i pozostałe sztućce z metali nieszlachetnych; ich części z metali nieszlachetnych”. Z kolei stawki na elektronarzędzia czy sprzęt ogrodniczy w sekcji XVI „Maszyny i urządzenia mechaniczne; sprzęt elektryczny; ich części; urządzenia do rejestracji i odtwarzania dźwięku, urządzenia telewizyjne do rejestracji i odtwarzania obrazu i dźwięku oraz części i wyposażenie dodatkowe do tych artykułów”, w rozdziałach 84 i 85.
Grace i grabie – 1,7%
Imadła i zaciski – 3,7%
Klucze nastawne – 1,7%
Kosiarki elektryczne – 0%
Lampy lutownicze 2.7%
Łopaty i szufle – 1.7%
Motyki, kilofy– 1.7%
Narzędzia do wiercenia, wykonywania gwintów zewnętrznych i wewnętrznych 1.7%
Narzędzia do obróbki skrawaniem uzębień kół zębatych – 2,7%
Noże i ostrza tnące, do maszyn lub do urządzeń mechanicznych – 1,7%
Nożyce do cięcia metali i podobne narzędzia – 1.7%
Nożyce do żywopłotów, dwuręczne nożyce do pielęgnacji drzew i podobne nożyce dwuręczne 1.7%
Pilniki, tarniki i podobne narzędzia – 1.7%
Piły ręczne 7%
Sekatory i podobne jednoręczne nożyce ogrodnicze np. sekator ogrodowy 1.7%
Siekiery, topory i podobne narzędzia do rąbania – 1.7%
Wkrętaki – 3,7%
W przypadku elektronarzędzi i ich importu do Polski należy pamiętać, aby towar posiadał wydaną deklarację zgodności i oznaczenie CE. Jest to informacja, że narzędzia z Chin spełniają normy jakości i bezpieczeństwa obowiązujące w krajach wewnątrzwspólnotowych, czyli należących do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG). Deklarację zgodności wystawia producent, dlatego należy dopilnować, aby sprowadzane narzędzia z Chin rzeczywiście ją posiadały. Jest to dokument niezbędny, którego brak może skutkować zablokowaniem towaru i niemożnością wprowadzenia go do obrotu w Polsce.
Rynek medyczny w Chinach rozwija się bardzo prężnie. W związku z tym sprzęt medyczny produkowany jest w Państwie Środka na naprawdę olbrzymią skalę. Produkowany jest głównie we wschodnich oraz południowych rejonach Chin. Firmy wytwarzające sprzęt medyczny bardzo duży nacisk kładą na to, by powstawał on pod okiem doświadczonej kadry oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Z tego względu import sprzętu medycznego z Chin cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Co najczęściej sprowadza się z Państwa Środka? Dowiesz się z naszego artykułu.
Formowanie wtryskowe to ciągle unowocześniana technologia, która dzisiaj jest jedną z najpopularniejszych metod wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych. Daje naprawdę ogromne pole do popisu i oferuje spore możliwości. Za pomocą takich form można wykonać wiele różnicowanych produktów według indywidualnych projektów. Jeśli zastanawiasz się nad produkcją z wykorzystaniem tej technologii, najkorzystniejszą opcją będą dla Ciebie wtryskarki...
Czy tego chcemy, czy nie, towar z Chin otacza nas na każdym kroku. Produkuje się tam praktycznie wszystko. Od plastikowych zabawek dla dziecka aż po upragnionego iPhone'a. Wystarczy odwrócić pierwszy z brzegu produkt w sklepie, by zobaczyć kraj produkcji. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie tam widniało „Made In China”.
Jeśli zastanawiasz się, co warto sprowadzać z Chin, na początek polecam Ci zegarki. Dlaczego właśnie zegarki? Chiny są ich największym producentem i eksporterem. Oferują nie tylko wszystkie możliwe wzory i kolory, ale także oferują je w atrakcyjnej dla importerów cenie. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, dlaczego warto postawić na import zegarków z Chin.