Blog

Miło nam gościć Cię na naszym blogu. Poruszamy tu przede wszystkim tematykę importu towarów z Chin do Polski, podejmujemy kwestie prawa transportowego oraz biznesu w Państwie Środka. Skąd pomysł na takie treści? Jako firma zajmująca się pośrednictwem w transporcie dobrze wiemy, jakie kwestie są niejasne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sprowadzaniem towarów. Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć nasz blog o transporcie, który gromadzi wszystkie najważniejsze informacje dotyczące importu z Chin. 

Nasze artykuły mają na celu opowiedzieć o procesie sprowadzania towarów z Państwa Środka w sposób prosty i przejrzysty. Ponieważ od lat specjalizujemy się w pośrednictwie i każdego roku realizujemy setki zleceń, postanowiliśmy przekazać tę wiedzę dalej, by mogli z niej korzystać inni. Jeśli nasze doświadczenie może okazać się dla kogoś przydatne, dlaczego się nim nie podzielić? Nasz blog o transporcie to baza praktycznej wiedzy, która może zainteresować nie tylko osoby zajmujące się importem. To treści tworzone również z myślą o osobach pracujących w branży logistycznej i nie tylko. 

Mamy nadzieję, że Ty również znajdziesz tu garść przydatnych informacji, które pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę o imporcie towarów, biznesie czy prawie transportowym w Chinach. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wiążąca Informacja Taryfowa (WIT) – na czym polega? Jak złożyć wniosek?
05 stycznia 2022
Spis treści (kliknij aby szybko przejść): Co to jest Wiążąca Informacja Taryfowa? Wiążąca Informacja Taryfowa – wniosek Jakie są zalety WIT? Jeśli chcesz rozpocząć importowanie towarów z Chin do Polski, Twojej uwadze nie może umknąć WIT, czyli Wiążąca Informacja Taryfowa. To jedyna oficjalna informacja o klasyfikacji taryfowej towarów, która powinna być brana pod uwagę podczas odprawy celnej. Co warto wiedzieć o WIT? Odpowiadamy! Co to jest Wiążąca Informacja Taryfowa? Wiążąca…