Blog

Miło nam gościć Cię na naszym blogu. Poruszamy tu przede wszystkim tematykę importu towarów z Chin do Polski, podejmujemy kwestie prawa transportowego oraz biznesu w Państwie Środka. Skąd pomysł na takie treści? Jako firma zajmująca się pośrednictwem w transporcie dobrze wiemy, jakie kwestie są niejasne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sprowadzaniem towarów. Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć nasz blog o transporcie, który gromadzi wszystkie najważniejsze informacje dotyczące importu z Chin. 

Nasze artykuły mają na celu opowiedzieć o procesie sprowadzania towarów z Państwa Środka w sposób prosty i przejrzysty. Ponieważ od lat specjalizujemy się w pośrednictwie i każdego roku realizujemy setki zleceń, postanowiliśmy przekazać tę wiedzę dalej, by mogli z niej korzystać inni. Jeśli nasze doświadczenie może okazać się dla kogoś przydatne, dlaczego się nim nie podzielić? Nasz blog o transporcie to baza praktycznej wiedzy, która może zainteresować nie tylko osoby zajmujące się importem. To treści tworzone również z myślą o osobach pracujących w branży logistycznej i nie tylko. 

Mamy nadzieję, że Ty również znajdziesz tu garść przydatnych informacji, które pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę o imporcie towarów, biznesie czy prawie transportowym w Chinach. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Import akcesoriów dziecięcych z Chin czy się opłaca?
18 września 2020
Wyprawka dla niemowlaka oraz zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów dziecięcych to niemały wydatek. Narodziny dziecka to dopiero początek, bowiem w miarę jak dziecko rośnie trzeba wydać kolejne pieniądze na kolejne przedmioty niezbędne dla malucha. Wobec tego wiele firm decyduje się na import akcesoriów dziecięcych z Chin. W dzisiejszym wpisie wyjaśniam, jak to wygląda od strony przepisów, stawek celnych oraz podatku VAT. Artykuły niemowlęce dostępne na polskim rynku w dużej mierze pochodzą…