Inspekcje

Ogromnym ułatwieniem w realizacji importu z Chin jest obecność Fullbax na miejscu w Guangzhou, gdzie pracuje nasz chiński zespół oraz mamy własny magazyn. Dzięki temu świadczymy usługi, które minimalizują ryzyka wynikające z wyboru nieodpowiedniego dostawcy lub załadunku i transportu wadliwie wyprodukowanych towarów.

Nie ma Cię na miejscu w Chinach? My jesteśmy. Przeprowadzimy dla Ciebie inspekcje:

 

  • Audyt fabryki wykonujemy przed złożeniem przez Ciebie zlecenia bądź wpłaceniem zaliczki. Realizujemy dokładny research, audytor odwiedza fabrykę, a Ty otrzymujesz kompleksowy raport z rekomendacją, zdjęciami oraz materiałami video.

 

  • Kontrola poprodukcyjna – nasz audytor kontroluje wyprodukowane towary, sprawdza ich wykonanie i jakość. Dzięki temu masz pewność, że produkty są zgodne z początkowymi wytycznymi. Dopiero po Twojej akceptacji wykonania, przelewasz pozostałą część wpłaty.

Obie inspekcje możesz zamówić u nas, niezależnie czy realizujesz z nami import z Chin.

 

Chcesz podejrzeć jak wygląda m.in. audyt fabryki lamp solarnych, kontrola poprodukcyjna maszyny CNC, kwiatków sola czy płyt honeycomb? To tylko początek. Przenieś się nami do chińskich dostawców i sprawdź jaki materiał przygotowują dla Klientów nasi audytorzy.

Zapraszamy Cię do pobrania raportów oraz materiałów dodatkowych w postaci zdjęć i video!

Czy wiesz, że 8 na 10 dostawców z takich portali jak Alibaba, to tylko pośrednicy kreujący się na producentów?

Wybór odpowiedniego dostawcy to jest najważniejszy etap całego importu.

Widzisz oczywiście piękne zdjęcia, ogromne hale produkcyjne, biura pełne ludzi, filmy z produkcji. Ich stronę uwieńczają loga największych światowych firm, z którymi rzekomo współpracują: Philips, Samsung, Sony, Toyota i wiele innych. A Ty, oczyma wyobraźni, widzisz Waszą współpracę, czujesz że znalazłeś porządną firmę, której możesz zaufać. Przecież znasz wszystkie wyżej wymienione marki, używasz ich produktów na co dzień, więc ufasz. To- niestety- tak ma działać! I działa.

 

Rzeczywistość wygląda, w większości przypadków, inaczej. Certyfikaty poświadczające współpracę można stworzyć na zawołanie w każdej agencji, która opanowała podstawy programów graficznych. Zamiast wiarygodnej fabryki, mogłeś trafić na pośredników, w tym firmy jednoosobowe. Jeśli ktoś tylko „podkolorował rzeczywistość” nie będzie większego problemu. Gorzej, gdy trafiłeś na jawnego oszusta, który szuka jednorazowego klienta. Nie zależy mu wtedy na jakości sprzedawanego towaru. Skupia się na jak najwyższym zarobku. Sam kupuje tanio od podrzędnych fabryk i odsprzedaje Tobie ze swoją wysoką marżą. Reklamacje, części zamienne, pomoc techniczna w takim przypadku, w większości, nie funkcjonuje.

 

Czy możesz zminimalizować ryzyko oszustwa? Tak, mamy na to sposób! Oferujemy naszym Klientom audyty dostawców, wykonywane przed złożeniem zamówienia czy wpłaceniem zaliczki.

Jak działamy?

1. Prześwietlamy dostawcę online w chińskich odpowiednikach polskiego KRS-u, które są zdecydowanie bardziej obszerne. Wyszukujemy informacji na temat trwających bądź zakończonych spraw sądowych.
2. W rejestrach rządowych sprawdzamy licencje biznesowe, certyfikaty, adresy rejestracyjne oraz ilość zatrudnionych pracowników.
3. Nasz inspektor jedzie do fabryki na wizytację.
4. Sporządzamy dla Ciebie kompleksowy raport, dołączymy dziesiątki zdjęć z fabryki wraz z materiałami wideo.
5. Dodatkowo: Po wizytacji nakreślimy, co sądzimy o danym dostawcy i bazując na naszym doświadczeniu wystawimy szczerą opinię.

 

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy towar ma inne kryteria sprawdzenia dostawcy i tego nie należy machinalnie powtarzać. Potrzeba doświadczenia we współpracy z setkami fabryk.

Zapraszamy Cię do pobrania przykładowych raportów z audytu oraz dodatkowych plików zdjęć i video.Materiały video i zdjęcia są obszernymi plikami. Najlepiej pobierz je i przejrzyj na komputerze.

Zamów usługę audytu fabryki poprzez formularz kontaktowy lub pisz bezpośrednio: contact@fullbax.com.

Praktycznie każde zlecenie w Chinach jest płatne na zasadzie: przedpłata 30-50% z góry oraz reszta kwoty po zakończeniu produkcji. Towar jest gotowy. Jak sprawdzić czy jest taki, jak oczekujesz w momencie, gdy znajduje się w Chinach, a Ty jesteś na miejscu w Polsce? Czy zdjęcia od dostawcy wystarczą? Ok, ale nigdy nie zobaczysz na nich realnych wad, bo zostaną ukryte.

Jedyną opcją, żeby ustrzec się przed niemiłą (i kosztowną) niespodzianką przy otwarciu kontenera, jest zaufać komuś, kto pojedzie na miejsce do fabryki i sprawdzi towar po produkcji. Przy realizacji zlecenia importu od A do Z, sprawdzenie towaru robimy obligatoryjnie w każdym zleceniu. Wykonujemy je też osobno dla klientów, którzy sami importują towar.

Jak działamy?

1. Sprawdzimy jakość, wymiary, wagę, kolory i inne warianty w zależności od specyfikacji towaru.
2. Sprawdzimy oznaczenia, jakie były ustalone przed realizacją zlecenia np. etykiety, nadruki na kartonach.
3. Sprawdzimy wszystko to, co utwierdzi Ciebie w przekonaniu, że wyprodukowany towar spełnia twoje oczekiwania i jest zgodny z Twoim zamówieniem.
4. Mówisz nam na co zwrócić szczególną uwagę i na tym się skupiamy.
5. Otrzymujesz raport, na podstawie którego decydujesz, czy wyprodukowany towar jest zgodny z założeniami i czy możesz spokojnie przelać pozostałą część wpłaty.

 

Zapraszamy Cię do pobrania przykładowych raportów z inspekcji poprodukcyjnej oraz dodatkowych plików zdjęć i video.Materiały video i zdjęcia są obszernymi plikami. Najlepiej pobierz je i przejrzyj na komputerze.

 

Zamów kontrolę poprodukcyjną poprzez formularz kontaktowy lub pisz bezpośrednio: contact@fullbax.com.

Maszyna do folii bąbelkowej

Pobierz raport Pobierz zdjęcia i video

Maszyna do formowania blachy

Pobierz raport Pobierz zdjęcia i video

Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X