Prawo chińskie i dokumenty

Chińskie prawo oraz dokumentacja niezbędna do przewozu towarów z Państwa Środka to temat dosyć złożony. Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tychże kwestii, zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu. Poruszamy w nich m.in. kwestie dotyczące stawek celnych w Chinach, a także formuł i reguł handlowych Incoterms 2010. Co więcej, tłumaczymy, czym jest numer EORI, deklaracja zgodności oraz certyfikat CE. Podejmujemy również tematykę związaną z przewozem materiałów niebezpiecznych, jak również klasyfikacją i oznakowaniem w transporcie międzynarodowym. Opisujemy cło antydumpingowe oraz procedury z nim związane. Pokazujemy również, jak poprawnie przygotować fakturę z Chin i jak zaksięgować import towarów oraz go rozliczyć. 

Ponadto, jeśli szukasz wzorów dokumentów celnych niezbędnych przy imporcie, znajdziesz u nas aktualne wzory. Zajrzyj na nasz blog, by dowiedzieć się więcej o prawie chińskim i jego wszelkich tajnikach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

Odbiór towaru z Chin które miejsce jest najlepsze?
20 maja 2020
Niektórzy importerzy decydują się na odbiór towaru z Chin w innym kraju Unii Europejskiej niż Polska. Często odprawa celna odbywa się na przykład w Niemczech. Dlaczego stosuje się takie rozwiązanie przy imporcie z Chin i czy jest ono opłacalne? Dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury! Import z Chin do krajów Unii Europejskiej Odprawa celna może się odbyć w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. Oznacza to, że VAT od importowanych…