Prawo chińskie i dokumenty

Chińskie prawo oraz dokumentacja niezbędna do przewozu towarów z Państwa Środka to temat dosyć złożony. Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tychże kwestii, zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu. Poruszamy w nich m.in. kwestie dotyczące stawek celnych w Chinach, a także formuł i reguł handlowych Incoterms 2010. Co więcej, tłumaczymy, czym jest numer EORI, deklaracja zgodności oraz certyfikat CE. Podejmujemy również tematykę związaną z przewozem materiałów niebezpiecznych, jak również klasyfikacją i oznakowaniem w transporcie międzynarodowym. Opisujemy cło antydumpingowe oraz procedury z nim związane. Pokazujemy również, jak poprawnie przygotować fakturę z Chin i jak zaksięgować import towarów oraz go rozliczyć. 

Ponadto, jeśli szukasz wzorów dokumentów celnych niezbędnych przy imporcie, znajdziesz u nas aktualne wzory. Zajrzyj na nasz blog, by dowiedzieć się więcej o prawie chińskim i jego wszelkich tajnikach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

ISZTAR – jak korzystać?
08 listopada 2019
Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie importu towarów z Chin, musisz pamiętać, że oprócz szeregu dokumentów, niezbędnych do legalnego przewozu produktów pomiędzy Państwem Środka a Polską, konieczne jest również dopełnienie formalności związanych z cłem. Choć na początku może się to wydawać dość zawiłe i niezrozumiałe, w efekcie procedury są dosyć proste. Ponadto ogromną pomocą jest system ISZTAR, który gromadzi taryfy celne dla wszystkich produktów. Co to jest ISZTAR? ISZTAR - strona…