Prawo chińskie i dokumenty

Chińskie prawo oraz dokumentacja niezbędna do przewozu towarów z Państwa Środka to temat dosyć złożony. Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tychże kwestii, zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu. Poruszamy w nich m.in. kwestie dotyczące stawek celnych w Chinach, a także formuł i reguł handlowych Incoterms 2010. Co więcej, tłumaczymy, czym jest numer EORI, deklaracja zgodności oraz certyfikat CE. Podejmujemy również tematykę związaną z przewozem materiałów niebezpiecznych, jak również klasyfikacją i oznakowaniem w transporcie międzynarodowym. Opisujemy cło antydumpingowe oraz procedury z nim związane. Pokazujemy również, jak poprawnie przygotować fakturę z Chin i jak zaksięgować import towarów oraz go rozliczyć. 

Ponadto, jeśli szukasz wzorów dokumentów celnych niezbędnych przy imporcie, znajdziesz u nas aktualne wzory. Zajrzyj na nasz blog, by dowiedzieć się więcej o prawie chińskim i jego wszelkich tajnikach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

Dokument SAD – co to jest? Jak wypełnić?
24 maja 2022
Jednym z kluczowych dokumentów w przypadku importu towarów z Chin jest dokument SAD (ang. Single Administrative Document), czyli Jednolity Dokument Administracyjny. Jest to dokument celny, który wykorzystuje się przy dokonywaniu formalności odnoszących się do procedur celnych. Czym się charakteryzuje? Jak go wypełnić? Odpowiadamy! Spis treści: Dokument SAD – co to jest? Jak czytać dokument SAD – rodzaje Gdzie znaleźć formularz SAD? SAD dokument celny – jak wypełnić? Kto wypełnia dokument…