Prawo chińskie i dokumenty

Chińskie prawo oraz dokumentacja niezbędna do przewozu towarów z Państwa Środka to temat dosyć złożony. Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tychże kwestii, zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu. Poruszamy w nich m.in. kwestie dotyczące stawek celnych w Chinach, a także formuł i reguł handlowych Incoterms 2010. Co więcej, tłumaczymy, czym jest numer EORI, deklaracja zgodności oraz certyfikat CE. Podejmujemy również tematykę związaną z przewozem materiałów niebezpiecznych, jak również klasyfikacją i oznakowaniem w transporcie międzynarodowym. Opisujemy cło antydumpingowe oraz procedury z nim związane. Pokazujemy również, jak poprawnie przygotować fakturę z Chin i jak zaksięgować import towarów oraz go rozliczyć. 

Ponadto, jeśli szukasz wzorów dokumentów celnych niezbędnych przy imporcie, znajdziesz u nas aktualne wzory. Zajrzyj na nasz blog, by dowiedzieć się więcej o prawie chińskim i jego wszelkich tajnikach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

Kiedy jest wymagane świadectwo CITES?
20 stycznia 2021
Świadectwo CITES jest jednym z wielu dokumentów, o którego istnieniu powinien się dowiedzieć każdy początkujący importer. W dalszej części tekstu przedstawimy czym jest świadectwo CITES, kiedy jest wymagane i jak je zdobyć. Zapraszamy do lektury artykułu. Świadectwo CITES a import z Chin Przed zamówieniem pierwszego kontenera z towarem z Chin, należy zapoznać się w wieloma rozporządzeniami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. Jednym z nich jest świadectwo CITES. W 1981 roku…