Prawo chińskie i dokumenty

Chińskie prawo oraz dokumentacja niezbędna do przewozu towarów z Państwa Środka to temat dosyć złożony. Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tychże kwestii, zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu. Poruszamy w nich m.in. kwestie dotyczące stawek celnych w Chinach, a także formuł i reguł handlowych Incoterms 2010. Co więcej, tłumaczymy, czym jest numer EORI, deklaracja zgodności oraz certyfikat CE. Podejmujemy również tematykę związaną z przewozem materiałów niebezpiecznych, jak również klasyfikacją i oznakowaniem w transporcie międzynarodowym. Opisujemy cło antydumpingowe oraz procedury z nim związane. Pokazujemy również, jak poprawnie przygotować fakturę z Chin i jak zaksięgować import towarów oraz go rozliczyć. 

Ponadto, jeśli szukasz wzorów dokumentów celnych niezbędnych przy imporcie, znajdziesz u nas aktualne wzory. Zajrzyj na nasz blog, by dowiedzieć się więcej o prawie chińskim i jego wszelkich tajnikach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

Chiński Nowy Rok 2020 – święta i dni wolne od pracy
22 stycznia 2020
Podejmując się importu towarów z Chin, warto mieć na uwadze, kiedy w Państwie Środka przypadają dni wolne od pracy. Jedną z takich okazji jest Nowy Rok, czyli najważniejsze święto w tym kraju. Wiąże się ono z całkiem długą przerwą od codziennych obowiązków. W tym czasie nie działają tam fabryki, więc produkcja towarów jest zatrzymana. Dowiedz się, kiedy przypadają dni wolne w Chinach, by dobrze zaplanować swoją pracę w roku 2020.  …