Prawo chińskie i dokumenty

Chińskie prawo oraz dokumentacja niezbędna do przewozu towarów z Państwa Środka to temat dosyć złożony. Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tychże kwestii, zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu. Poruszamy w nich m.in. kwestie dotyczące stawek celnych w Chinach, a także formuł i reguł handlowych Incoterms 2010. Co więcej, tłumaczymy, czym jest numer EORI, deklaracja zgodności oraz certyfikat CE. Podejmujemy również tematykę związaną z przewozem materiałów niebezpiecznych, jak również klasyfikacją i oznakowaniem w transporcie międzynarodowym. Opisujemy cło antydumpingowe oraz procedury z nim związane. Pokazujemy również, jak poprawnie przygotować fakturę z Chin i jak zaksięgować import towarów oraz go rozliczyć. 

Ponadto, jeśli szukasz wzorów dokumentów celnych niezbędnych przy imporcie, znajdziesz u nas aktualne wzory. Zajrzyj na nasz blog, by dowiedzieć się więcej o prawie chińskim i jego wszelkich tajnikach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

Konosament – co ma wspólnego z towarem z Chin?
25 marca 2020
Podczas importu towarów z Chin należy zadbać o odpowiednią dokumentację, która poświadczy autentyczność całej procedury oraz jej zgodność z prawem. Jednym z takich dokumentów jest konosament, który spełnia kilka różnych funkcji. Czego dotyczy i co ma wspólnego z towarem z Chin? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury! Co to jest konosament? Konosament, czyli Bill of Lading lub B/L to jeden z najistotniejszych dokumentów stosowanych podczas transportu…