1688.com

Zamówienia

Fullbax zrealizuje dla Was w pełni zamówienia z portalu 1688.com

Co to za portal?
Jakie bariery czekają dla osób zamawiających z 1688.com?
Jak kupować na 1688.com?
Dlaczego to jest opłacalne?
Czy niezbędny jest pośrednik?
Ile to kosztuje?

Skorzystaj z kredytu kupieckiego i odroczonej płatności VAT.

portal

Zacznijmy od tego czym jest 1688.com

Jest to ogromny portal typu B2B podobny do Alibaba, Made in China., przeznaczony tylko na rynek chiński. Taka swego rodzaju hurtownia dla Chińczyków lub jak nazywają to niektórzy „Alibaba dla Chińczyków”.

To właśnie tam szuka towaru 90% pośredników z chińskich portali B2B, po to by wykreować się na fabryki, przygotowując oferty w języku angielskim i finalnie zaoferować go Wam z wyższą marżą.

Tam zaopatrują się najwięksi dostawcy z allegro, ebay, amazon oraz hurtownicy, którzy zaopatrują mniejszych dostawców.

Nawet realne fabryki z Alibaba.com i tym podobnych portali, które są obecne na 1688.com praktycznie zawsze mają tam niższą cenę „dla swoich”... Chińczyków, niż ta oferowana dla obcokrajowców.

BARIERY

Jakie są bariery w 1688.com i jak je łamiemy

Jakie są bariery dla klientów spoza Chin, przez które portal 1688 jest dla nich zamknięty
w handlu bezpośrednim i jak my te bariery łamiemy z łatwością :
Dokładny opis jak wyszukiwać towar na 1688.com, i przede wszystkim dlaczego lepiej jeśli zrobicie to samodzielnie jest tutaj : 1688.com – jak wyszukiwać towary? Podsyłacie nam gotowe linki do produktów a my zajmujemy się resztą od A do Z.
Nasza firma zarejestrowana w Chinach Guangzhou Fullbax International Trading Limited, nie ma z tym problemu, Płacicie nam w Dolarach amerykańskich a my wymieniamy je na RMB oraz płacimy bezpośrednio dostawcom za towar. Posiadamy też chińską licencję eksportową. Na 1688.com zamawiamy równie łatwo jak Wy na allegro.
Kto Wam w tym pomoże ? Nasz zespół! W naszym biurze w Chinach połączonym z magazynem, przez co osoby prowadzące Wasze zamówienie są zawsze na miejscu z dostępem do towaru jaki dla Was konsolidujemy.
Zamówimy dla Was próbki do naszego magazynu w Chinach, zrobimy zdjęcia filmy, dodamy naszą opinię co sądzimy o jakości. W razie problemów wymienimy dostawcę na innego.
Czy damy radę zrobić to dobrze, po prostu sami zobaczcie nasze referencje i odpowiedzcie sobie na to pytanie. Możecie też przejrzeć sobie część z naszych zrealizowanych zleceń w zakładce Zlecenia.
Nie zrobicie tego sami, bo nie ma Was w Chinach możecie to jedynie komuś zlecić. Wszystko robimy samodzielnie w naszym magazynie w Chinach lub bezpośrednio u dostawcy. Towar sprawdza osoba, która realizuje zamówienie z dostawcami, więc najlepiej wie na czym się skupić podczas sprawdzania. Zobacz: https://fullbax.pl/raporty/.
PLUSY

Jakie plusy ma 1688.com
i dlaczego warto tam zamawiać ?

Alibaba, Made in China czy inne portale B2B są robione pod „zachód”. Ładne strony, dobry język angielski, dostęp dla każdego. Niestety w biznesie im jest łatwiej i im coś jest bardziej dostępne dla ogółu, tym jest mniej opłacalne. Zarabiają więcej Ci, którzy włożą więcej pracy, wiedzy i doświadczenia. Zamówienia z 1688.com są bardziej skomplikowane niż portale anglojęzyczne. Ale dlatego bardziej zyskowne.

Sprzedawcy na alibabie, to w dużej mierze pośrednicy. Biorą towar od mniejszych fabryczek, gdzie nikt nie mówi po angielsku, a znajdują swoich dostawców na 1688.com. Właśnie kupując tam bezpośrednio, pomija się zbędne ogniwo w postaci pośrednika. Dodatkowo na tymże portalu bardzo łatwo sprawdzić kto jest pośrednikiem, a który dostawca to fabryka.

Na 1688.com znajdziecie chyba każdy towar codziennego użytku, jaki jest gdziekolwiek na świecie- kwestia dobrego wyszukania. Macie wszystko to, co chcecie, w jednym miejscu. Szukając jednego, znajdziecie po drodze 100 innych rzeczy z interesującej Was branży. Te odkrycia często powodująjedno wielkie: wooow! Dostaniecie oczopląsu i znajdziecie to, czego nie ma jeszcze w Polsce.

Ogromnym plusem 1688.com jest widoczna od zaraz cena. Na na przykład na alibabie i innych tego typu portalach, te ceny są wzięte "z kapelusza". Widzicie towar za 20USD$, stwierdzacie „ło la boga na Allegro jest za 100USD, jestem milionerem” ;) Tylko jak do nich napiszecie i dostaniecie wycenę, okaże się, że z 20USD zrobiło się 50USD, a podana oficjalnie cena była przynętą tylko po to, żeby Was zainteresować i przyciągnąć.

Realizacja

Jak wygląda realizacja
zamówienia przez 1688.com
i ile to trwa?

1 Wybór towaru – Jeśli sami wyszukujecie to zależy od Was. Jeśli my wyszukujemy to
3-4 dni jeśli ma to być zrobione dobrze!
2 Potwierdzenie cen, dostępności, gabarytów oraz wagi, ustalenie dokładnych ilości wprowadzanie ewentualnych zmian. To jest niełatwy etap, trzeba zrobić go tak, żeby import był jak najbardziej opłacalny. Tutaj musimy z Wami i dostawcami wiele skonsultować. Praktycznie zawsze finalne zlecenie wygląda po części inaczej, niż to planowane na początku.
Czas średnio – 3-5dni
3 Zamówienie próbek, wysłanie Wam zdjęć, filmów lub wysyłka do Polski kurierem
2-3 dni, bez wysyłki do Polski. 7-10 dni z wysyłką do Polski
4 Zapłata zaliczki za zamówienie przeważnie 30%
Średnio 3 dni - Czas przelewu z Polski do Chin.
5 Dostawa do naszego magazynu lub produkcja
2-4 dni średnio (małe ilości), jeśli towar jest na stanie magazynowym dostawcy. 20-30 dni średnio, jeśli czekamy na produkcję (większe ilości)
6 Sprawdzanie towaru po produkcji, sprawdzenie opakowania, oznaczeń, ewentualne dodatkowe pakowanie. Sprawdź jak to robimy i jaki raport otrzymasz.
2-3 dni
7 Transport do Polski
Drobnica (dostawa koleją) - 3-5tygodni. Pełne kontenery (fracht morski) - czas dostawy ok. 5 tygodni.
8 Odprawa celna w Polsce i dostawa pod wskazany adres
4-5 dni

Kredyt kupieckiOferujemy kredyt kupiecki Klientom, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy skonsolidowali z nami towary z 1688.com o wartości min. 400K USD.

Jak Cię wspieramy?Płacisz za towar w modelu: 50% zaliczki przed produkcją + 50% wartości towaru do 30 dni od dnia załadunku kontenera.

Odroczony VATZamiast płacić VAT przy imporcie, zapłać go dopiero po sprzedaży produktu. Skorzystaj z korzyści, jakie daje odprawa importowa w Hamburgu. To jedna z możliwości, poza standardową odprawą w Polsce. W obu przypadkach zajmujemy się ocleniem towaru w Twoim imieniu.

PROWIZJE

Jakie prowizje pobieramy za obsługę od A do Z importu z 1688.com

Dla towaru o wartości poniżej 20.000USD
minimalna prowizja to 7000 zł
niezależnie czy z Certyfikatami czy bez.
Współpraca z nami przeważnie
zaczyna być opłacalna jeśli wartość
towaru przekracza ok. 50.000zł.
Wartość towaru powyżej 20.000USD, dla towarów z CE lub innymi Certyfikatami np. MSDS, analiza przenikania cząsteczek itp.
20-40.000USD – 10.5%
40-60.0000USD – 8%
60-100.000USD – 7.5%
100-200.000 USD – 7%
Wartość towaru powyżej 20.000USD dla towarów, które nie potrzebują żadnych certyfikatów itp.
20-40.000USD – 9.5%
40-60.0000USD – 7%
60-100.000USD – 6.5%
100-200.000 USD – 6%

Nie przyjmujemy zbyt dużych mix-ów towaru to znaczy :

Małe ilości
różnych towarów

Jeśli zamawiacie towar za, na przykład 15.000 USD, może to być spokojnie 5-10 pozycji na fakturze. Różnorodnego, nie powiązanego ze sobą towaru- mówiąc bardziej fachowo o innych kodach celnych.

Duże ilości
różnych towarów

Jeśli natomiast przy kwocie 15.000 USD, podeślecie nam 100 linków do 100 różnych towarów. Kompletnie nie powiązanych, gdzie każdy będzie za średnio 500zł- to takiego zlecenia nie przyjmiemy. Koszty pracy związane z jego realizacją przerosną naszą prowizję.

Podejście
indywidualne

W przypadku ilości oraz wartości towaru mamy indywidualne podejście. Zależne jest to od wielu czynników. Nie sposób podać twardych ilości dla poszczególnego kodu celnego i każdego zamówienia.

To jest kropla w morzu, jaką można napisać na temat 1688.com, w przypadku chęci poznania
odpowiedzi na inne pytania- zapraszamy do kontaktu.

Zespół Fullbax

Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X