Hurt z Chin – najważniejsze informacje

16 października 2019
4.7/5 - (17 votes)
Hurt z Chin – najważniejsze informacje

Hurt z Chin z roku na rok zyskuje na popularności, ale nie dziwi to chyba nikogo. Masowy import z Chin po prostu bardzo się opłaca. Producenci z Azji zajmują się wytwarzaniem wielu zróżnicowanych towarów, dzięki czemu każdy, kogo interesuje hurt z Chin, może wybierać spośród niezliczonej ilości artykułów. 

Dzisiaj, gdy mamy tak duże możliwości kontaktu z zagranicznymi kontrahentami, świetnym pomysłem jest hurt z Chin. Jeśli chodzi o towary sprowadzane do Polski, największą popularnością cieszy się m.in. import stali z Chin, import artykułów włókienniczych, metali nieszlachetnych, artykułów przemysłowych, obuwia, a także import opon z Chin. Nie jest to ani specjalnie trudne, ani bardzo kosztowne, dlatego jeśli zastanawiasz się, czy warto sprowadzać towary na dużą skalę z Państwa Środka, nie wahaj się spróbować! 

Towar z Chin hurt – o czym pamiętać? 

Gdy już zdecydujesz się na to, jaki towar z Chin chcesz sprowadzać, możesz zrobić to samodzielnie, za pośrednictwem różnorodnych platform, oferujących hurt z Chin albo skorzystać z pomocy pośrednika w imporcie, takiego jak Fullbax. Możemy pomóc Ci nawiązać długofalowe relacje, które są bardzo ważne w kontaktach z Chińczykami. Cenią sobie oni bowiem trwałe kontakty na lata, a wieloletnim klientom są w stanie zaoferować przystępniejsze ceny i liczne zniżki. Podejmując jakiekolwiek negocjacje finansowe należy jednak pamiętać o zasadach w chińskim biznesie, nawet jeśli wydają Ci się one dość specyficzne. Szacunek do kontrahenta, odpowiedni ubiór, dobre pierwsze wrażenie oraz podarunki to tylko kilka podstawowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, ponieważ znacząco wpływają one na negocjowanie warunków umowy.

towary z chin hurt

Zakupy hurtowe z Chin a cło 

Jeśli chodzi o hurt z Chin, jest jeszcze jedna kwestia, o której nie można zapomnieć, a mianowicie cło na towary. Bez względu na to, czy będzie to import opon z Chin, import plastikowych opakowań, zabawek czy import stali z Chin, po prostu trzeba o tym pamiętać. Stawka zostaje naliczona w zależności od towaru i jego ilości, a do ceny dolicza się jeszcze podatek VAT w wysokości 23%. W przypadku hurtu z Chin warto zwrócić na to uwagę wcześniej, ponieważ w niektórych przypadkach będzie to odczuwalny koszt. Konieczne jest również dostarczenie agencji celnej następujących dokumentów: faktury, listu załadowczego, świadectwa pochodzenia, certyfikatu pochodzenia, certyfikatu CE oraz dokumentu SAD lub PZC, który będzie podstawą do księgowania.

Czy zakupy hurtowe w Chinach są tanie? 

Zakupy hurtowe w Chinach mogą być tanie, ale czy zawsze warto oszczędzać? To zależy! ? Niektóre towary z definicji powinny mieć niski koszt, dlatego jeśli możesz sprowadzić je za grosze, nie ma w tym nic zadziwiającego. Jednak w przypadku, gdy produkty wartościowe mają podejrzanie niskie ceny, lepiej uważać. Mowa tu chociażby o sprzętach elektronicznych, AGD, artykułach przemysłowych itp. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości, trzeba za nią zapłacić. W innym przypadku mogą dotrzeć do Ciebie towary, które zostaną wykonane tanim kosztem, a przez to ich wartość będzie bardzo niska. 

Dodatkowo powinieneś mieć na uwadze, czy sprowadzane produkty posiadają odpowiednie atesty jakości. Niekiedy zdarza się, że certyfikaty CE są fałszowane, a zamiast oryginalnego oznakowania na produktach widnieje znaczek China Export, który również ma skrót „CE”, jednak wygląda nieco inaczej. Warto więc bardzo uważnie sprawdzać, czy ktoś nie próbuje Cię oszukać.

zakupy z chin czy sa tanie

Hurt z Chin – podsumowanie 

Chiny to zdecydowanie największy wytwórca towarów, który sprzedaje swoje produkty na cały świat. To właśnie w Państwie Środka znajduje się największy rynek hurtowy na świecie. Nazywa się Yiwu International Trade Market i mieści ponad 70 000 stanowisk, a jego długość to 7 km! Producenci sprzedają tam niemal wszystko: od niewielkich dekoracji do domu, przez meble, AGD i elektronikę, aż po ogromne części do maszyn. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ handel hurtowy kwitnie w Chinach już od ponad kilkunastu tysięcy lat.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.7/5 - (17 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X