Czy warto importować sztuczne rzęsy z Chin?

15 grudnia 2020
5/5 - (1 vote)
Czy warto importować sztuczne rzęsy z Chin?

Sztuczne rzęsy są bardzo często wykorzystywane do robienia makijażu. Noszone na co dzień delikatnie podkreślą oczy, ale dopełnią również wieczorowy make-up. Dlatego tak wiele kobiet jest nimi zainteresowanych i często je kupuje. Duża popularność sztucznych rzęs zaowocowała sporym zainteresowaniem ze strony importerów towarów z Chin. Fabryki z Państwa Środka są absolutnymi liderami w ich produkcji. W dalszej części artykułu przyjrzymy się imporcie sztucznych rzęs z Chin i zastanowimy się nad opłacalnością tego przedsięwzięcia.

Import sztucznych rzęs – gdzie są produkowane?

Jak już wspomnieliśmy, Chiny są niekwestionowanym liderem w produkcji sztucznych rzęs. Na szczególną uwagę zasługuje miasto Qingdao, w którym znajdują się jedne z największych fabryk sztucznych rzęs. Jednak dlaczego to Chiny przodują przed innymi krajami w produkcji rzęs? Chodzi przede wszystkim o koszty produkcji. Cena wyprodukowania sztucznych rzęs w chińskiej fabryce jest niezwykle niska, w porównaniu do wytworzenia ich w Europie.

Import sztucznych rzęs – kod ISZTAR

Sztuczne rzęsy znajdują się w systemie ISZTAR pod numerem 6704190000. Stawka celna importu sztucznych rzęs wynosi jedynie 2,2%. Jak widać jest to bardzo niska stawka, dzięki czemu import sztucznych rzęs może być ciekawym pomysłem na biznes. Jednocześnie ze względu na niskie stawki, na polskim rynku znajduje się bardzo dużo importerów sztucznych rzęs.

Import sztucznych rzęs – certyfikaty i atesty

Najważniejszą kwestią z którą muszą sobie poradzić importerzy sztucznych rzęs, jest zdobycie odpowiednich atestów oraz certyfikatów. Importer musi obligatoryjnie upewnić się bezpieczeństwa sztucznych rzęs, zanim wprowadzi je w obieg na polskim rynku. Aby wpuścić rzęsy na rynek, jest potrzebna: dokumentacja produktu (PIF), odpowiednie oznakowanie, rejestracja w bazie CPNP, a także ocena i raport bezpieczeństwa. 

Import sztucznych rzęs z Chin

Jeżeli jesteśmy już zdecydowani na import rzęs, warto dobrze poznać produkty, które chcemy zaimportować. Niestety jakość zamawianych rzęs może się diametralnie różnić pomiędzy partiami. Dlatego warto osobiście odwiedzić fabrykę i sprawdzić jakość jej wyrobów. Oprócz poznania fabryki, można też udać się na targi w Chinach. Przykładowo ogromne China Beauty EXPO w Szanghaju przyciąga prawie pół miliona gości i kilka tysięcy dostawców. Można tam znaleźć wielu producentów rzęs, którzy z chęcią zaprezentują swoje produkty. Import sztucznych rzęs może być świetnym pomysłem na biznes zarówno dla początkujących importerów jak i dla bardziej doświadczonych.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X