Co warto wiedzieć o imporcie Push Bubble z Chin?

31 stycznia 2022
5/5 - (1 vote)
Co warto wiedzieć o imporcie Push Bubble z Chin?

Zabawki typu Push Bubble zyskały ogromną popularność na całym świecie. Także w Polsce w minionym roku mogliśmy zaobserwować ogromny boom na tego rodzaju gadżety, który trwa nadal. Uwielbiają je dzieci, ale także dorośli ze względu na to, że mają one działanie antystresowe. Jak można się domyślić, większość tych zabawek sprowadzana jest z Chin, ponieważ właśnie tam funkcjonuje najwięcej fabryk, zajmujących się produkcją Push Bubble. Co zatem warto wiedzieć o imporcie Push Bubble z Chin? Odpowiadamy!

Push Bubble – co to jest?

Push Bubble to wykonane z silikonu zabawki, występujące w rozmaitych kolorach oraz kształtach. Charakterystyczne dla tego typu gadżetów są wybrzuszenia, które mają naśladować powierzchnię folii bąbelkowej. Naciskanie tych wypukłości ma działać antystresowo i wyciszająco. Jest to gadżet, który polecany jest również osobom, mającym problemy z koncentracją, ponieważ pozwala on skupić uwagę na powtarzającej się czynności.

Gdzie szukać w Chinach zabawek Push Bubble? Poznaj zagłębia produkcyjne

Największym zagłębiem dostarczającym produkty z Chin typu Push Bubble jest Guangdong, czyli najliczniej zaludniona prowincja w Chinach, w której istnieje niezliczona ilość fabryk, zajmujących się produkcją gadżetów i zabawek dla dzieci. To także miejsce, w którym odbywają się znane na całym świecie Targi Kantońskie. Miasta w prowincji Guangdong, w których produkuje się najwięcej zabawek Push Bubble to: Dongguan, Guangzhou, Shantou i Shenzhen. Oprócz tego prowincją słynącą z produkcji tych gadżetów jest Zhejiang, a w szczególności znajdujące się w niej miejscowości Ningbo oraz Yiwu.

Jakie wymagania muszą spełniać zabawki Push Bubble?

To bardzo ważne pytanie, które musisz sobie zadać, zanim zdecydujesz się na import z Chin zabawek Push Bubble. Spełnienie wymagań stawianych przez rynek europejski jest kluczowe. W przeciwnym razie zabawki nie będą mogły zostać wprowadzone do obrotu na terenie UE. Co więcej, zaniedbanie tych kwestii może skutkować olbrzymimi karami finansowymi. Jakie wymagania muszą zatem spełniać zabawki Push Bubble?

  • Dyrektywa zabawkowa – aby móc sprzedawać zabawki typu Push Bubble na terenie Unii Europejskiej, muszą one spełniać przepisy dyrektywy zabawkowej 2009/48/WE i posiadać oznakowanie, poświadczające posiadanie certyfikatu zgodności CE. W tym celu konieczne jest zgromadzenie wymaganej przez dyrektywę zabawkową dokumentacji i przetestowanie zabawki zgodnie z normami EN 71. Wówczas producent może wystawić deklarację zgodności i umieścić na zabawce odpowiednie ostrzeżenia oraz oznaczenia.

  • Oznaczenia na zabawkach – oprócz oznaczenia „CE”, zabawki muszą posiadać także symbole ostrzegawcze. Jednym z nich jest na przykład oznaczenie „Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat”, które jest obowiązkowym oznaczeniem na zabawkach nieprzeznaczonych dla dzieci do lat 3.

Jakie wymagania muszą spełniać Push Bubble w Unii Europejskiej?

Przy imporcie zabawek z Chin, warto pamiętać również o tym, że wszelkie gadżety, w tym również Push Bubble, muszą posiadać wszelkie dane, umożliwiające ich identyfikację, a więc przede wszystkim nazwę typu, numer partii, serii lub modelu, a także dane osobowe, zarejestrowaną nazwę lub znak towarowy oraz adres importera lub producenta. Takie informacje powinny zostać umieszczone na zabawce, jej opakowaniu lub specjalnym dokumencie, który jest dołączany do zabawki.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X