Import z Chin akcesoriów wędkarskich

18 lipca 2022
3.2/5 - (4 votes)
Import z Chin akcesoriów wędkarskich

Wędkarstwo stanowi hobby ponad dwóch milionów Polaków. To zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, którzy regularnie udają się na wyprawy wędkarskie wraz ze swoim skrupulatnie skompletowanym ekwipunkiem. Sprzęt dla wędkarzy jest stosunkowo drogi, dlatego olbrzymią popularnością cieszy się import akcesoriów wędkarskich z Chin. Na czym polega? Co warto o nim wiedzieć? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

  1. Zagłębia produkcyjne akcesoriów wędkarskich w Chinach – gdzie warto szukać sprzętu dla wędkarzy?
  2. Akcesoria wędkarskie z Chin a stawki celne
  3. Import artykułów wędkarskich a targi handlowe w Chinach – czy warto się na nie udać?

 

Zagłębia produkcyjne akcesoriów wędkarskich w Chinach – gdzie warto szukać sprzętu dla wędkarzy?

Za największe zagłębie produkcyjne, jeśli chodzi o wędki oraz przynęty, haczyki i inne akcesoria wędkarskie uznaje się miasto Weihai w prowincji Shandong. Ponadto – decydując się na import akcesoriów wędkarskich z Chin – zwrócić uwagę na miasta Qingdao w prowincji Shandong oraz Shenzhen w prowincji Guangdong, które także przodują w produkcji ekwipunku dla wędkarzy, a szczególnie w wytwórstwie przynęt. Z kolei w produkcji haczyków specjalizują się fabryki zlokalizowane w mieście Taizhou w prowincji Zhejiang.

Akcesoria wędkarskie z Chin a stawki celne

By mieć pewność, że import z Chin akcesoriów wędkarskich (lub jakichkolwiek innych towarów) będzie dla Ciebie opłacalny, koniecznie sprawdź, jakie stawki celne na nie obowiązują. W tym celu odwiedź ISZTAR, czyli System Zintegrowanej Taryfy Celnej. Dostarcza on szczegółowych informacji na temat obrotu towarowego z zagranicą. W serwisie prezentowane są dane unijne pochodzące z systemu TARIC oraz dane krajowe (podatki VAT, akcyza i inne krajowe środki pozataryfowe).

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych akcesoriów wędkarskich wraz z ich stawkami celnymi oraz kodami nomenklatury:

  • Wędki – 3,7% (kod nomenklatury: 9507 10 00 00)

  • Haczyki bez przyponu – 1,7% (kod nomenklatury: 9507 20 10 00)

  • Haczyki z przyponem – 3,7% (kod nomenklatury: 9507 20 90 00)

  • Kołowrotki wędkarskie – 3,7% (kod nomenklatury: 9507 30 00 00)

Import artykułów wędkarskich a targi handlowe w Chinach – czy warto się na nie udać?

Udział w targach w Chinach to świetny sposób na zapoznanie się z ofertą chińskich producentów, a także na nawiązanie relacji biznesowych. Na takich wydarzeniach pojawiają się setki wystawców z różnych zakątków Państwa Środka, dzięki czemu będziesz mieć możliwość porównania ich towarów i wybrania tych, które najbardziej Cię interesują.

Jeśli planujesz import artykułów wędkarskich z Chin, przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych targów, skupiających się właśnie wokół wędkarstwa:

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
3.2/5 - (4 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X