Targi w Chinach 2021 – jak będą wyglądać w tym roku?

22 stycznia 2021
5/5 - (1 vote)
Targi w Chinach 2021 – jak będą wyglądać w tym roku?

W 2020 roku w związku z pandemią zdecydowana większość wydarzeń targowych przeznaczonych dla różnych branż nie odbyła się. Organizatorzy ratowali się przeniesieniem terminów, bądź wersjami online targów. Z różnym skutkiem. Czy w roku 2021 imprezy targowe w Chinach odbędą się w tradycyjnej, stacjonarnej formule?

Chińskie targi online i offline

W Chinach każdego roku odbywa się tysiące wydarzeń targowych. Uczestniczenie w nich to niewątpliwie jeden z najlepszych sposobów na znalezienie odpowiedniego partnera biznesowego, niezależnie od tego czy już prowadzi się handel z Państwem Środka, czy dopiero rozpoczyna się przygodę z importem z Chin. Niestety, w roku 2020 z powodu pandemii wirusa wywołującego Covid-19 oraz wprowadzanego w różnych miejscach reżimu sanitarnego i obostrzeń, wiele z tego typu imprez nie odbyło się lub też przeniesionych zostało do świata wirtualnego. W minionym roku online odbyły się aż dwie edycje najpopularniejszych w Chinach Targów Kantońskich, które zakończyły się sukcesem. Odwiedzający po rejestracji mieli dostęp do wydarzeń live, prezentacji nowości, aktualności, a także możliwość czatu z wybranymi dostawcami. Na podobne rozwiązanie zdecydowało się HKTDC (Honk Kong Trade Development Council), które w 2020 r. zorganizowało jedno wielobranżowe wydarzenie online zamiast wielu targów odbywających się każdego roku w Hongkongu. Wystawcy, jak też odwiedzający podkreślali atuty wirtualnych spotkań: zmniejszenie kosztów związanych z podróżą, jak też i oszczędność czasu.

Powodzenie online’owych rozwiązań nie oznacza, że targi stacjonarne nie miały miejsca. W 2020 r. w tradycyjnej formule odbyły się w szanghajskim NECC China Import Expo, w których uczestniczyło wiele zajmujących się importem z Chin firm. Oczywiście organizatorzy musieli zadbać o spełnienie wszystkich wymogów podwyższonego reżimu sanitarnego. Pilnowano noszenia masek, higieny dłoni i wymaganego dystansu. Przy wejściu do hal zainstalowano urządzenia do mierzenia temperatury, a na terenie targów dostępne były punkty medyczne. Na co możemy liczyć, jeśli chodzi o targi w Chinach w 2021 r.?

Targi chińskie 2021

Wiele wskazuje na to, że w tym roku wszyscy zainteresowani handlem z Chinami będą mogli osobiście się tam pojawić. Rok 2021 przedstawiany jest jako czas powrotu wielu targów. Z drugiej strony – pojawiają się głosy, że niektóre z dostępnych do tej pory w formule stacjonarnej wydarzeń targowych przeniesie się na stałe do świata wirtualnego. Jednak wiele firm proponujących usługi profesjonalnego przedstawicielstwa na targach, już dziś zachęca do korzystania ze swojej oferty.

W tym roku z pewnością odbędą się targi w Kantonie. Organizatorzy już zapraszają na ich wiosenną edycję. Targi Kantońskie dysponują ogromną powierzchnią wystawienniczą i są w stanie zaprezentować ofertę dostawców właściwie ze wszystkich możliwych kategorii produktowych. Edycja wiosenna rozpocznie się już 15 kwietnia 2021 r., natomiast jesienna otworzy się 15 października br. Warto jednak prześledzić pełną listę wydarzeń targowych planowanych na ten rok w Chinach.

Oczywiście, wybierając się w tym roku do Państwa Środka należy liczyć się – w zależności od sytuacji – z wymogiem kwarantanny, złożenia deklaracji dotyczących aktualnego stanu zdrowia czy koniecznością uzyskania ujemnego wyniku testu na Covid-19. Pozostaje zatem mieć nadzieję, na owocne spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X