Facebook
Akcesoria i gadżety kuchenne z Chin cieszą się dużą popularnością wśród importerów. W niskiej cenie można sprowadzić do Polski dobrej jakości, a często także bardzo pomysłowe akcesoria do kuchni i sprzedać je z dużym zyskiem. Również rozważasz import tanich akcesoriów kuchennych z Chin? A zatem zapraszam do lektury tego poradnika, w którym wyjaśniam, co należy wziąć pod uwagę planując takie przedsięwzięcie.
Państwo Środka ma do zaoferowania naprawdę wiele jeśli chodzi o akcesoria kuchenne. Rynek kuchennych pomocy to prężnie rozwijająca się branża, a popularność produktów z Chin nieustannie rośnie. Chiński producenci zdają sobie z tergo sprawą, dlatego każdego roku prezentują nowe trendy, z których czerpią dostawcy akcesoriów kuchennych z całego świata. Design, użyteczność oraz rozsądna cena są kluczowe, jeśli chodzi o wiele produktów, lecz w przypadku tej kategorii dóbr odgrywają naprawdę dużą rolę. Planujesz import akcesoriów kuchennych z Chin? Zobacz, na co musisz się przygotować.
Każdy import akcesoriów kuchennych z Chin wiąże się z koniecznością zgłoszenia towaru na kontrolę sanitarną już na terenie kraju przejmującego. Jest to oczywiście spowodowane faktem, że są to produkty przeznaczone do kontaktu z żywnością. Po przejściu kontroli sanitarnej nasz towar uzyskuje certyfikat, iż jest bezpieczny dla zdrowia. Z kolei jeśli ów kontroli nie przejdzie, to niestety nie uzyska zgody na wprowadzenia do obrotu i przetwórstwa.
Kto przeprowadza kontrolę sanitarną i kiedy należy ją przejść? To sam importer ma obowiązek zgłosić się do kontroli, którą przeprowadza graniczny lub powiatowy inspektor sanitarny. Należy to załatwić najpóźniej na 48 godzin przed planowanym przywozem towaru.
Symbol kieliszka i widelca widoczny na naczyniach i sztućcach to oznaczenie, które wskazuje, że dany produkt nadaje się do kontaktu z żywnością i do tego jest przeznaczony. Jest to wzór unormowany prawnie przez Rozporządzenie (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylające dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG i które nie podlega modyfikacjom. Jednocześnie informuje on konsumentów, że dany produkt nie zawiera toksycznych substancji, a jego skład nie wpływa na smak i zapach potraw. Obowiązek jego naniesienia dotyczy produktów, które nie są w sposób oczywisty przeznaczone do kontaktu z żywnością (np. pojemników do przechowywania jedzenia). Importer z Chin powinien dopilnować, aby producent chiński zamieścił stosowne oznaczenia na produktach, które tego wymagają, a także dołączył dokumentację.
Z Chin sprowadzać możesz praktycznie wszystko. Akcesoria do kawy, akcesoria do pieczenia, przybory kuchenne, różnego rodzaju gadżety kuchenne i wiele, wiele więcej. Musisz jednak pamiętać, że na produkty z Chin obowiązuje cło, które musisz opłacić do polskiego urzędu celnego. Aktualne stawki celne znajdziesz w bazie ISZTAR lub w Internecie pod hasłem Nomenklatura scalona 2020. Pamiętaj też, żeby sprawdzać różne sekcje i grupy produktów, ponieważ akcesoria kuchenne nie są jednorodne.
Polacy od wielu lat chętnie sprowadzają sprzęt sportowy z Chin. Wynika to przede wszystkim z konkurencyjnych cen tych urządzeń, ale nie tylko. Co jeszcze wpływa na to, że import tych towarów kwitnie? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.
Podstawy dobrze wykonanego importu leżą w połączeniu wszystkich naszych sił. Codziennie w Twoim imieniu prowadzimy zlecenia tak, aby import się udał w 100%.
By import z Chin stali przebiegł pomyślnie, wymagane jest zgromadzenie odpowiednich dokumentów oraz spełnienie wymogów krajowych, a także unijnych. W przypadku stali należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj towaru będzie importowany do Polski. Otóż materiał ten najczęściej wykorzystywany jest do produkcji maszyn, urządzeń czy narzędzi stosowanych w budownictwie, a materiały budowlane ze stali podlegają pod Dyrektywę Rady 89/106/EWG. Dotyczy ona wyrobów do wbudowania na stałe w budynki oraz budowle inżynierskie. Co więcej, materiały stalowe wykorzystywane w budownictwie podlegają także pod Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011, ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych.
Smartwatche to ostatnio jedne z najpopularniejszych gadżetów elektronicznych. Czy warto importować smartwatche z Chin? Ile wynosi cło na smartwatche?