Import gadżetów z Chin

26 kwietnia 2022
5/5 - (2 votes)
Import gadżetów z Chin

Na rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych gadżetów, ułatwiających życie czy służących rozrywce, które szybko zdobywają ogromne rzesze fanów. W związku z tym import tanich gadżetów z Chin cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców w Polsce. I nie chodzi tu o konkretną grupę towarów, taką jak chociażby zabawki dla dzieci typu push bubbles, ale o gadżety z bardzo różnych kategorii. Są to m.in. gadżety reklamowe, elektroniczne, jak również kuchenne.

 

Spis treści:

 1. Gadżety elektroniczne z Chin
 2. Gadżety reklamowe z Chin
 3. Gadżety kuchenne z Chin

 

Gadżety elektroniczne z Chin

Za najpopularniejsze gadżety elektroniczne z Chin uznaje się obecnie przenośne głośniki, powerbanki, słuchawki bezprzewodowe, oczyszczacze i nawilżacze powietrza, projektory gwiazd oraz drony.

Jeśli planujesz sprowadzać gadżety elektroniczne z Chin, musisz wiedzieć o tym, że mają one obowiązek posiadania znaku CE, który symbolizuje zgodność wyrobu z odpowiednimi wymaganiami UE. Oznakowanie CE umieszczone na wyrobie oznacza, że jest on zgodny z przepisami prawnymi, włączając w to wymagania dotyczące procedur oceny zgodności.

Głównym ośrodkiem, specjalizującym się w produkcji gadżetów elektronicznych z Chin jest prowincja Guangdong, a także miasta, takie jak Shenzhen, Huizhou, Kanton i Dongguan.

Gadżety reklamowe z Chin

Do najpopularniejszych gadżetów reklamowych z Chin zalicza się przede wszystkim: bidony, breloki, długopisy, kubki, parasole, pendrive’y, smycze oraz torby płócienne. Ponieważ na każdym z tych akcesoriów można wydrukować logo firmy, od lat służą przedsiębiorcom do promowania swoich marek, a także ich usług lub produktów. Import z Chin krok po kroku gadżetów reklamowych to bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Jeśli tylko zadbasz o wybór odpowiedniego producenta, towary będą cechowały się naprawdę dobrą jakością, a przede wszystkim niskimi kosztami produkcji.

Gadżety kuchenne z Chin

Chińskie akcesoria kuchenne to niedrogie i bardzo ciekawe gadżety, które w ostatnich latach zyskują na popularności. Nic dziwnego, znacząco ułatwiają przygotowywanie posiłków, przechowywanie żywności i nie tylko. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się proste, a przy tym niezwykle funkcjonalne akcesoria, takie jak:

 • foremki (np. do wypieków czy jajek),
 • krajalnice (np. do jajek, owoców czy warzyw),
 • kubki termiczne,
 • pojemniki na owoce,
 • pokrywki i zatrzaski do zamykania otwartych opakowań z żywnością,
 • ręczne wyciskarki do soków,
 • shakery,
 • specjalne noże (np. do owoców, serów, pizzy czy ciast),
 • szatkownice do warzyw i owoców.

Sprowadzając z Chin gadżety kuchenne pamiętaj o tym, że wszystkie akcesoria, które będą miały kontakt z żywnością, muszą posiadać odpowiednie oznaczenie w postaci ikony kieliszka i widelca. Wskazuje ono bowiem, że dany towar nie zagraża zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz że nie wydziela do pożywienia żadnych szkodliwych substancji. Oznaczenie musi zostać umieszczone na wyrobie, jego etykiecie, opakowaniu lub ulotce dołączonej do opakowania. Mówi o tym Rozporządzenie (WE) nr 1935/2004.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (2 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X