Facebook
Coraz więcej osób decyduje się na przejście w tryb pracy zdalnej nie tylko ze względu na obecną sytuację na świecie. Mimo pandemii, która wielu z nas skłoniła do pracy z domu, naprawdę duża część osób pracujących w Polsce już od lat wybiera właśnie to rozwiązanie. Dlaczego? Praca zdalna jest bowiem bardzo wygodna, jeśli oczywiście mamy w swoim domowym gabinecie odpowiednie meble, które sprawią, że osiem godzin spędzonych przy biurku nie skończy się bólem pleców.
Ponieważ każdego dnia coraz więcej ludzi zmienia tryb pracy na zdalny i urządza swoje własne domowe biura, jest coraz większy popyt na meble biurowe do pracy zdalnej, a tym samym rozwija się import tychże mebli z Chin. Jakie meble warto sprowadzać do Polski? Co najchętniej kupują polscy konsumenci? O tym i wielu innych kwestiach przeczytasz w naszym artykule.
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, pod koniec 2019 roku zdalnie pracowało 345 tysięcy osób. W rzeczywistości liczba ta z pewnością była wyższa, gdyż warto do tego zestawienia dołączyć wszystkich tych, którzy pracują we własnej siedzibie, a jest to 1,6 mln osób oraz tych pracujących w innych miejscach, takich jak na przykład kawiarnia (1,07 mln osób). Całe podejście do pracy zdalnej zmieniła pandemia oraz lockdown, ponieważ od tego momentu liczba osób pracujących w domu bardzo mocno wzrosła. Po ogłoszeniu stanu epidemii, czyli w marcu 2020 roku liczba osób wykonujących swoją pracę zdalnie wzrosła do 2,3 mln. Wiele z nich zdecydowało się na stałe pracować z domu, a co za tym idzie – pojawiła się potrzeba stworzenia domowego biura i zakupu mebli biurowych, takich jak krzesła biurowe, biurka komputerowe czy biurka na laptopy.
Chiny obfitują w miejsca, gdzie produkowane są meble biurowe do pracy zdalnej. Duża część ośrodków zlokalizowanych jest w delcie rzeki Perłowej oraz delcie rzeki Jangcy, jak również w okolicy Zatoki Pohaj. Warto zaznaczyć, że północno-wschodni oraz południowo-zachodni okręg przemysłu meblowego również jest popularnym miejscem produkcji mebli biurowych. Generalnie na terenie Chin zlokalizowanych jest ponad 50 tysięcy fabryk, które produkują meble, w tym oczywiście meble biurowe do pracy zdalnej. Duża część z nich wytwarzana jest na rynek krajowy, jednak coraz częściej Chińczycy produkują meble biurowe również na eksport, ponieważ mieszkańcy Europy wykazują coraz większe zainteresowanie nimi, m.in. ze względu na konkurencyjne ceny.
Jeśli planujesz import mebli biurowych do pracy zdalnej z Chin, pomyśl o uczestnictwie w targach branżowych, których w Państwie Środka odbywa się naprawdę wiele. To dobra okazja do nawiązania relacji biznesowych, a także znalezienia najlepszych ofert. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych targów w Chinach branży meblarskiej:
W przypadku mebli biurowych do pracy zdalnej stawki celne są bardzo niskie, często nawet zerowe, co bez wątpienia jest dobrym powodem do importowania ich z Chin do Polski. Wszystkie aktualne stawki możesz sprawdzić w polskim systemie ISZTAR (System Zintegrowanej Taryfy Celnej), który przedstawia aktualne stawki celne obowiązujące w Polsce. Meble biurowe można znaleźć w sekcji XX (Artykuły przemysłowe różne) w dziale 94. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:
Każda firma lub osoba fizyczna zajmująca się importem z Chin do państw UE musi zadbać o to, aby towary, które tego wymagają, posiadały deklarację zgodności oraz oznaczenie CE. Bez tego niemożliwe jest importowanie tych dóbr do Polski czy innego kraju wchodzącego w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Co to jest certyfikat CE Aby ułatwić i uprościć...
Transport kolejowy z Chin do Polski w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność i nie zanosi się, żeby miało się to zmienić. Pierwszy pociąg do Europy przez Polskę przejechał w 2005 roku, a wraz z rozwojem infrastruktury kolejowej zainteresowanie tym środkiem przewozu towarów z roku na rok rośnie. Konsekwencją tego procesu jest rozwinięcie się handlu pomiędzy Państwem Środka...
W poprzednim artykule, dotyczącym transportu materiałów niebezpiecznych, skupiliśmy się na najważniejszych informacjach dotyczących przewozu owych materiałów. Dzisiaj z kolei zajmiemy się oznakowaniem oraz klasyfikacją w przewozie drogowym (ADR), śródlądowym (ADN) oraz kolejowym (RID). Ma to bardzo duże znaczenie w kwestii importu towarów z Chin do Polski, dlatego nie wolno przeoczyć tego tematu. Zapraszamy do lektury!...
Jeśli planujesz rozpoczęcie działalności w zakresie importu produktów roślinnych musisz wiedzieć, że każdorazowy przywóz tego typu towarów na terenie UE wymaga odpowiednich dokumentów. Co to za dokumenty i jak bezpiecznie wprowadzić do UE nasiona, sadzonki drzew i krzewów, a także warzywa i owoce?