Facebook
Niektóre produkty stalowe – oprócz standardowego cła – objęte są także cłem antydumpingowym. Zostało ono wprowadzone w celu ograniczenia importu chińskiej stali na teren Unii Europejskiej. Ma to na celu zmniejszenie konkurencji, jaką są Chiny dla producentów stali w Europie. Jakie towary objęte są cłem antydumpingowym, a których to cło nie dotyczy? Odpowiadamy!
Spis treści (kliknij aby szybko przejść):
Komisja Europejska nałożyła cło antydumpingowe na niektóre produkty stalowe importowane z Chin. Ma ono na celu ograniczenie sprowadzania ich z Państwa Środka. Cło antydumpingowe zastępuje funkcjonujące wcześniej tymczasowe cło z Chin.
Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2020/353 z dnia 3 marca 2020 r. nakłada ostateczne cło antydumpingowe i stanowi o ostatecznym pobraniu cła tymczasowego nałożonego na przywóz felg stalowych do użytkowania na drodze pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej. Cła te będą obowiązywały przez pięć lat od momentu wejścia w życie rozporządzenia, a ich wysokość wynosi od 50,3% do 66,4%.
Jak wspomnieliśmy powyżej, cłem antydumpingowym objęte są felgi stalowe do użytkowania na drodze. Dotyczy to felg przeznaczonych do opon użytkowanych w:
ciągnikach drogowych,
pojazdach silnikowych do przewozu osób lub do transportu towarów,
pojazdach silnikowych specjalnego przeznaczenia, np. pojazdach strażackich czy polewaczkach,
przyczepach lub naczepach (bez napędu mechanicznego) do wymienionych powyżej pojazdów.
Co ważne, Komisja Europejska – we wspomnianym wcześniej Rozporządzeniu – wskazała także listę produktów, które nie zostały objęte cłem antydumpingowym. Dzięki temu rozwiała wszelkie wątpliwości związane z tym, które towary przy imporcie stali z Chin nie są objęte koniecznością opłaty cła antydumpingowego.
Produkty, których nie dotyczy cło antydumpingowe to:
felgi stalowe do użytkowania na drodze do montażu przemysłowego ciągników kierowanych przez pieszego, objętych obecnie podpozycją 8701 10,
felgi do quadów drogowych,
piasty kół w kształcie gwiazdy, odlewane w jednym kawałku, ze stali,
felgi do pojazdów silnikowych specjalnie zaprojektowane do innych zastosowań niż na drogach publicznych (na przykład do ciągników rolniczych lub leśnych, do wózków widłowych, do ciągników samolotowych, do pojazdów samowyładowczych przeznaczonych do użytku poza drogami publicznymi),
felgi do przyczep do samochodów osobowych i przyczep kempingowych, bez napędu mechanicznego, o średnicy obręczy nie większej niż 16 cali,
felgi do przyczep lub naczep, specjalnie zaprojektowane do zastosowań innych niż użytkowanie na drogach publicznych (np. felgi do przyczep rolniczych i innych ciągniętych urządzeń rolniczych wykorzystywanych w polu).
Magazynowanie oraz przechowywanie towarów to niezwykle istotna kwestia dla każdego, kto zajmuje się importem z Chin, a także sprzedażą dużych ilości towarów.
Chiny to kraj słynący z uprawy herbaty, a pierwsze zapiski na jej temat sięgają X wieku p.n.e. Do dziś herbata w Chinach darzona jest ogromną estymą.
Import żywności z Chin to temat dość złożony oraz wymagający i warto od razu podkreślić to dosadnie. Nie oznacza to jednak, że jest niemożliwy do zrobienia. Co więcej, z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jak pokazują badania, wzrasta nawet o 10% rocznie. Z czego to wynika i jak przebiega import żywności z Chin? Dowiesz się z naszego artykułu!
Chcąc importować staniesz przed decyzją, który środek transportu wybrać. Towar na dużą odległość można przewieść decydując się na transport morski kontenerów, transport lotniczy lub kolejowy. Ze względu na pewne czynniki, o których będzie w tekście, w przypadku Chin importerzy najczęściej wybierają samolot lub statek. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety, które musisz poznać. Zalety transportu morskiego ...