Facebook
Ogromne zainteresowanie artykułami papierniczymi z Chin na całym świecie sprawiło, że ich ceny stały się bardzo konkurencyjne, a oferta niezwykle rozbudowana. Na dzień dzisiejszy większość tego typu produktów obecnych na rynkach międzynarodowych pochodzi właśnie z Państwa Środka. Jeśli także planujesz import artykułów papierniczych z Chin, dowiedz się, gdzie najlepiej ich szukać i jak przedstawiają się stawki celne na produkty z tej kategorii. Zapraszamy do lektury!
Spis treści (kliknij aby szybko przejść):
W Chinach znajdziesz wiele miast, specjalizujących się w produkcji artykułów papierniczych. Wśród nich jedną z najpopularniejszych miejscowości są Ningbo w prowincji Zhejiang oraz Kanton w prowincji Guangdong. Istnieje także wiele mniejszych ośrodków, w których istnieją prężnie działające fabryki, produkujące artykuły papiernicze, a jednym z nich jest prowincja Hebei. Ponadto pamiętaj również o miastach Foshan i Shenzhen. To warte uwagi ośrodki we wspomnianej już prowincji Guangdong.
Podejmując temat zagłębi, w których produkuje się artykuły papiernicze w Chinach, nie można pominąć także Szanghaju. To właśnie tu odbywają się największe targi artykułów papierniczych w Państwie Środka, czyli Paperworld China. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza w całej Azji wystawa, którą powinien zainteresować się każdy importer artykułów biurowych. Znajdziesz tam pełną gamę produktów do szkoły, biura i pracy w domu.
Jednym z kroków, jakie musisz poczynić przed decyzją o imporcie jakichkolwiek towarów z Chin, jest sprawdzenie danych na temat taryf celnych, obowiązujących w Polsce. W tym celu skorzystaj z systemu ISZTAR, który klasyfikuje i integruje dane na temat towarów oraz stawek celnych.
Jeśli chcesz poznać przykładowe stawki celne na artykuły papiernicze z Chin, zapraszamy do sprawdzenia naszej listy!
Stawka celna 0%:
bloczki na notatki,
bloki listowe,
dzienniki,
kartony,
karty do korespondencji,
karty listowe,
karty pocztowe,
koperty,
notesy i notatniki,
okładki (inne niż do książek),
okładki do akt,
papier gazetowy (w zwojach lub arkuszach),
pudełka do przechowywania,
pudełka na listy,
pudełka, torby, portfele i zestawy piśmienne (z papieru lub tektury),
pudła i pudełka (z papieru lub tektury falistych),
segregatory,
teczki,
terminarze,
zeszyty.
Stawka celna 2,2%:
Dziurkacze,
urządzenia do temperowania ołówków,
zszywacze.
Stawka celna 2,7%:
okucia do skoroszytów lub segregatorów, klipsy do pism, narożniki do pism, spinacze biurowe, przywieszki katalogowe i podobne artykuły biurowe (z metali nieszlachetnych),
ołówki i kredki (z pręcikiem grafitowym),
zszywki w pasmach (z metali nieszlachetnych).
Stawka celna 3,7%:
długopisy,
pióra kulkowe,
pióra wieczne,
rapidografy.
Jak widać, znakomita większość artykułów papierniczych objęta jest stawką celną 0%, a najwyższe cło wynosi zaledwie 3,7%. Nic dziwnego, że import materiałów do biura z Chin cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To naprawdę bardzo niskie stawki, stąd też sprowadzanie tego typu produktów z Państwa Środka jak najbardziej się opłaca!
Jak zawsze podkreślamy, import z Chin oprócz licznych korzyści, jest też wymagający pod względem formalności, których należy dotrzymać, by przebiegł on w pełni bezpiecznie i zgodnie z prawem. Nie jest to jednak temat nie do przeskoczenia, o czym także zawsze wspominamy. W dzisiejszym artykule poświęcamy więc uwagę kwestii gospodarowania odpadami. Chodzi dokładnie o Bazę Danych Odpadowych, czyli BDO. Czego dotyczy i w jaki sposób związana jest z importem z Chin? Dowiesz się z poniższego wpisu.
W jednym z poprzednich wpisów wyjaśniałem zagadnienia cła z Chin. Dziś pora uzupełnić ten temat o dokumenty celne potrzebne przy imporcie z Chin. Bez ważnej dokumentacji, takiej jak faktura handlowa czy list przewozowy, odprawa celna importowa może się nie powieść, a Wy stracicie dużo pieniędzy oraz nerwów. Co to są dokumenty celne i kiedy należy je...
Święta to czas, na który czeka wielu z nas – nie tylko małych, ale i dużych. Czekają na nie także importerzy zajmujący się sprowadzaniem z Chin dekoracji świątecznych.
Chiński rynek napojów alkoholowych jest bardzo zróżnicowany i obejmuje szeroką gamę różnych produktów, w tym: tradycyjne chińskie napoje wysokoprocentowe, a także wina czy piwa. Jednym z najpopularniejszych alkoholi w Państwie Środka jest baijiu, czyli mocny destylowany napój alkoholowy, który spożywa się podczas uroczystości i spotkań towarzyskich. Chiński rynek napojów alkoholowych charakteryzuje się dużą konkurencją i stale rosnącą liczbą producentów oraz dostawców, co prowadzi do zwiększenia jakości i różnorodności dostępnych produktów.