Bezpośredni importer z Chin – kim jest, jakie ma obowiązki?

18 maja 2021
Oceń
Bezpośredni importer z Chin – kim jest, jakie ma obowiązki?

Bezpośredni importer z Chin to najczęściej firma, która specjalizuje się w pośrednictwie w imporcie i udziela przedsiębiorcom pełnego wsparcia – od wyboru producenta po wysyłkę towaru. Z tej opcji korzystają zarówno małe początkujące firmy, jak i duże przedsiębiorstwa w Polsce. Doradztwo bezpośredniego importera z Chin to świetna opcja, jeśli zależy Ci na niskich cenach towarów, ekonomicznym rodzaju dostawy oraz dopilnowaniu kwestii formalnych.

Kim jest bezpośredni importer z Chin i czym się zajmuje?

Jak wspominaliśmy na początku, bezpośredni importer z Chin to zwykle firma, która swoją siedzibę ma w Państwie Środka i zajmuje się udzielaniem przedsiębiorstwom w Polsce (lub innych państwach UE) pełnego wsparcia w kwestii importu towarów. Takie firmy świetnie orientują się w specyfice rynku azjatyckiego i posiadają liczne kontakty biznesowe, dzięki czemu są w stanie z łatwością wyszukać najlepsze fabryki do współpracy przy produkcji towarów. Co więcej, bezpośredni importerzy z Chin doskonale odnajdują się negocjacjach i mają bogatą wiedzę formalno-prawną, dlatego są w stanie wyjaśnić wszelkie kwestie dotyczące cła, numeru EORI, kodów CN czy innych tematów ściśle związanych z importem towarów z Chin.

Importerzy realizują cały proces importu z Chin – od A do Z. Podejmując pracę z taką firmą, warto więc wcześniej zapoznać się z jej portfolio. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że bezpośredni importer z Chin dobrze zna się na danej branży. Jeśli szukasz importera elektroniki z Chin, dowiedz się, czy firma, której usługi Cię zainteresowały, specjalizuje się w sprowadzaniu produktów z zakresu elektroniki.

Jakie są korzyści współpracy z bezpośrednim importerem z Chin?

Zastanawiasz się, czy warto podjąć współpracę z importerem z Chin? Chcesz wiedzieć, jakie korzyści niesie za sobą taka współpraca? Oto, co możesz zyskać:

  • Importerzy z Chin mają dostęp do wielu różnorodnych produktów, a to wszystko za sprawą licznych kontaktów biznesowych z azjatyckimi fabrykami. Co więcej, dzięki temu mogą również zyskać bardzo korzystne oferty cenowe na te towary.
  • Za sprawą wieloletniego doświadczenia importerzy świetnie orientują się w jakości produktów wytwarzanych w Chinach. Z łatwością odróżniają towary niskiej jakości od tych solidnych i wartych zakupu. Podejmując współpracę z taką firmą unikniesz więc wpadek podczas importowania jakichkolwiek towarów z Chin.
  • Firma, która zajmuje się bezpośrednim importem z Chin, jest w stanie zapewnić Ci najlepszy i najszybszy transport towarów do Polski (morski, kolejowy lub lotniczy).
  • Oprócz tego importer zadba o wszystkie formalne kwestie importu, czyli rozliczenie cła, zebranie wszelkiej niezbędnej dokumentacji oraz przeprowadzenie odprawy celnej.
UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
Oceń
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X