Chiński Nowy Rok 2022

03 grudnia 2021
5/5 - (1 vote)
Chiński Nowy Rok 2022

 

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Kiedy przypada Chiński Nowy Rok 2022?
  2. Chiński Nowy Rok 2022 – Rok Tygrysa
  3. Chiński Nowy Rok a import z Chin

 

Chiński Nowy Rok to najważniejsze święto w kalendarzu chińskim. Inaczej nazywane jest Świętem Wiosny, które przypada między końcem stycznia a początkiem lutego. Dowiedz się, kiedy przypada Chiński Nowy Rok 2022 i poznaj ciekawostki na temat tego wyjątkowego święta. Zapraszamy do lektury!

Kiedy przypada Chiński Nowy Rok 2022?

Chiński Nowy Rok to tradycyjne chińskie święto, którego datę wyznacza kalendarz księżycowo-słoneczny, stąd też z polskiej perspektywy jest to święto ruchome, gdyż w Polsce korzystamy z kalendarza gregoriańskiego. W 2022 roku Chiński Nowy Rok przypada na 1 lutego, jednak świętowanie trwa nieco dłużej niż jeden dzień. Chińczycy mają bowiem ustawowo dni wolne od pracy od 31 stycznia do 6 lutego 2022 roku, by móc świętować ten czas z najbliższymi.

Chiński Nowy Rok 2022 – Rok Tygrysa

Wraz z nadejściem każdego nowego roku w Chinach, zmienia się również zodiakalne zwierzę. Jak wskazuje kalendarz księżycowo-słoneczny, rok 2022 będzie Rokiem Tygrysa. Dla porównania Chiński Nowy Rok 2021 zwiastował Rok Bawoła, zaś Chiński Nowy Rok 2020 – Rok Szczura.

Tygrys to jeden z dwunastu znaków chińskiego zodiaku, a każdy z nich powiązany jest z kolejnymi latami. Tak więc rok pod znakiem danego zwierzęcia powtarza się co 12 lat. Rok Tygrysa miał miejsce m.in. w 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 oraz 2010.

Co ciekawe, osoby urodzone w roku danego zwierzęcia, przyjmują je jako swój znak zodiaku. Co symbolizuje znak tygrysa? Przede wszystkim odwagę, siłę, ducha rywalizacji oraz pewność siebie. Szczęśliwe kolory osób spod znaku tygrysa to szarość, błękit i oranż, zaś fortunne liczby to 1, 3 oraz 4.

Chiński Nowy Rok a import z Chin

Jak wspominaliśmy na początku, Chiński Nowy Rok to najważniejsze święto w Chinach, które Chińczycy bardzo chętnie celebrują w gronie najbliższych. Wiąże się to z licznymi podróżami, ponieważ w tym okresie całe rodziny spotykają się w swoich rodzinnych domach i wspólnie spędzają ten wyjątkowy czas. Szacuje się, że od końca stycznia do początku lutego odbywają się około trzy miliardy przejazdów różnymi środkami transportu.

Jak można się więc domyślić, poruszanie się po Chinach w trakcie obchodów Święta Wiosny jest utrudnione. Z tego względu nie poleca się planowania podróży biznesowych do Chin na ten okres w roku. Na ten czas wiele firm i sklepów zostaje zamkniętych. Także produkcja zostaje wstrzymana na około dwa, a nawet cztery tygodnie, dlatego też ciągłość dostaw nie jest utrzymana. Co więcej, ze względu na dużą ilość zamówień, transport również może być opóźniony. Chiński Nowy Rok nie jest więc najlepszym czasem na import z Chin. Ostatnie zamówienia w roku warto złożyć jeszcze w listopadzie. Wówczas towary na pewno zostaną dostarczone na czas.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X