Co warto importować z Chin

Choć wciąż pokutuje stwierdzenie, że produkty na których widnieje napis „Made in China” są kiepskiej jakości, w rzeczywistości wcale nie musi tak być. Bardzo wiele towarów swoją funkcjonalnością i trwałością nie odstaje od tych produkowanych w innych krajach. Po prostu często do ich produkcji wykorzystywane są inne komponenty, które pozwalają na osiągnięcie niższej ceny.

Jeśli zdecydujesz się na import towarów z Chin do Polski, koniecznie sprawdź wcześniej, czy istnieje zapotrzebowanie na dany produkt, a jeśli tak, to na jakim poziomie, ponieważ nie każdy towar opłaca się sprowadzać. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są najczęściej importowane towary i jak importować z Chin, zapraszamy do lektury.

Sprowadzanie towaru z Chin do Polski – najpopularniejsze produkty

Pierwsza kategoria to zdecydowanie sprzęty RTV i AGD. Wśród nich prym wiodą smartfony, opaski monitorujące aktywność, kamery sportowe, jak również wideorejestratory, głośniki Bluetooth, słuchawki, a także drobne akcesoria, takie jak ładowarki, kable czy zasilacze, które kosztują dosłownie kilka złotych. Oprócz tego hitem w ostatnich latach są roboty odkurzające. Chińskie zamienniki bardzo często oferują znakomite parametry i świetną funkcjonalność, a przy okazji konkurencyjne ceny. Warto także wspomnieć o sonicznych szczoteczkach do zębów, które z Chin można sprowadzić za ok. 100 zł, podczas gdy w Polsce kosztują od 500 do nawet 1000 zł. W większości przypadków mają identyczne parametry. Z roku na rok coraz popularniejsza staje się również technologia smart home, stąd dużym zainteresowaniem cieszą się TV Boxy, których celem jest zmiana zwykłego telewizora w Smart TV.

Sprowadzanie towaru z Chin do Polski – najpopularniejsze produkty

Druga kategoria to odzież, obuwie i dodatki. Bardzo często to w Chinach lub innych krajach azjatyckich znajdują się fabryki szyjące ubrania dla największych sieciówek, sprzedających je za duże pieniądze. W rzeczywistości w Chinach można kupić je w bardzo niskich cenach, których nie oferuje żaden polski sprzedawca. Te produkty coraz częściej pojawiają się w ofertach sklepów internetowych i w ten sposób przyszła panna młoda może kupić suknię ślubną za nawet 500 zł. To tylko jeden z wielu przykładów, który pokazuje, jak wiele można zaoszczędzić. Popularny jest też import torebek, zegarków, biżuterii, rajstop czy pończoch oraz skarpet.

Kolejna grupa produktów dotyczy mebli, tekstyliów, oświetlenia, elementów dekoracyjnych do wnętrz i ogrodów, akcesoriów biurowych. W wielu przypadkach produkty importowane z Chin do Polski kosztują dosłownie grosze. Dotyczy to zwłaszcza ozdób, takich jak obrazy, plakaty, dekoracje ścienne, ramki na zdjęcia, pudełeczka, świece czy wazoniki. Oprócz tego ważną grupę produktów stanowią zabawki, gry, gadżety, akcesoria hobbystyczne oraz artykuły sportowe i rekreacyjne.

Wśród produktów, które warto importować, znajdują się także:

 • wyroby gumowe, skórzane i skóropodobne,
 • materiały budowlane,
 • maszyny i narzędzia,
 • pojazdy i części motoryzacyjne,
 • wyroby metalurgiczne,
 • sprzęty ogrodnicze,
 • sprzęty medyczne,
 • produkty chemiczne,
 • produkty dla zwierząt,
 • opakowania,
 • żywność.

Jak importować z Chin, na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać?

Import z Chin do Polski towarów może przysporzyć Ci niemałe problemy na poziomie komunikacyjnym. Ze względu na różnice kulturowe pewne zachowania zostają odczytywane nieprawidłowo, przez co Europejczykom trudno porozumieć się z partnerami z Azji. A ponieważ czeka Cię wiele formalności, nie możesz pozwolić sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia. Właśnie z tego powodu warto zlecić import towarów specjalistom.

Znalezienie rzetelnego partnera, który zostanie pośrednikiem pomiędzy Tobą a producentem w Chinach ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że takiej firmie możesz przekazać wszelkie formalności, a ona zadba o to, by dokumenty zostały wypełnione prawidłowo. Co więcej, współpracując z pośrednikiem w imporcie z Chin do Polski zmniejszasz ryzyko, że trafisz na nieuczciwego sprzedawcę, ponieważ takie firmy często posiadają świetne kontakty z wieloma producentami z Azji.

Chcesz rozpocząć import towarów z Chin do Polski? Sprawdź naszą ofertę.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS: