Facebook
Magazynowanie oraz przechowywanie towarów to niezwykle istotna kwestia dla każdego, kto zajmuje się importem z Chin, a także sprzedażą dużych ilości towarów. Niejednokrotnie jest to także dosyć złożone przedsięwzięcie pod względem logistycznym. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że sposób magazynowania jest uzależniony od rodzaju przechowywanych towarów. Będzie więc inny dla towarów przemysłowych, spożywczych czy niebezpiecznych. Na czym polega i czym się różni? Odpowiadamy!
Sposób magazynowania jest różny dla każdego rodzaju składowanych towarów. Jeśli chodzi o towary przemysłowe oraz spożywcze, mogą być one magazynowane na różne sposoby. Przede wszystkim jednak najistotniejsza jest ich segregacja po przyjęciu do magazynu. Segreguje się je na grupy według rodzaju, wielkości czy wagi. Dzięki temu te najcięższe i największe znajdują się na dole, a najlżejsze i najmniejsze na górze. W zależności od parametrów, można przechowywać je w opakowaniach tekturowych (mniejsze towary przemysłowe i suche produkty spożywcze) lub na paletach drewnianych (służą do przechowywania dużych partii towarów przemysłowych i spożywczych). Dużą zaletą palet jest fakt, że bardzo łatwo się je załadowuje i transportuje.
Co więcej, bardzo istotne są również warunki magazynowania towarów. Zarówno towary przemysłowe, jak i spożywcze powinny być skutecznie chronione przed wilgocią, czynnikami zewnętrznymi oraz szkodnikami. Oprócz tego powinny mieć zapewnione odpowiednią temperaturę. Jest to szczególnie ważne dla zachowania świeżości towarów spożywczych. Warto pamiętać o tym także podczas dostawy z Chin do Polski, by towary nie uległy zniszczeniu czy zepsuciu podczas transportu.
Jeśli chodzi o magazynowanie towarów niebezpiecznych, jego sposób jest ściśle określony w regulacjach i umowach Unii Europejskiej oraz w krajowych aktach prawnych. Będzie więc inaczej wyglądała w przypadku hurtowni z Chin, które często przechowują towary we własnym zakresie, a inaczej dla przedsiębiorców, którzy sprowadzają towary niebezpieczne do Polski.
Magazyny, w których mają być przechowywane tego typu towary, powinny być wybudowane zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi. Co więcej, materiały niebezpieczne muszą być przechowywane w specjalnie oznakowanych i przygotowanych do tego celu opakowaniach. Bardzo istotne jest, by były szczelne oraz dobrze zabezpieczone. Podczas przechowywania takich towarów konieczne jest także zachowanie odpowiednich środków ochrony indywidualnej i zbiorowej.
Jeśli w magazynie przechowywane są materiały ciekłe, niezwykle ważne jest zabezpieczenie przestrzeni na wypadek rozlania się cieczy, a także zapewnienie urządzenia, które pozwoli na bezpieczny pomiar cieczy ze zbiornika. Warto także dodać, że stanowiska pracy nie powinny znajdować się nad miejscem, w którym znajdują się zbiorniki z gazami.
Magazyny, w których przechowywane są towary niebezpieczne, muszą być także wyposażone w specjalne sygnalizatory, które poinformują o ewentualnym zagrożeniu. Oprócz tego w magazynie powinny znajdować się środki gaśnicze i neutralizujące oraz apteczka. Co więcej, w sytuacji, gdy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia lub nastąpi jakakolwiek awaria, pracownicy powinni mieć dostęp do środków łączności.
Łańcuch dostaw to złożona sieć zależności i działań, które umożliwiają przemieszczanie produktów od punktu ich produkcji do konsumenta końcowego.
Drobnica morska to temat, który interesuje zwłaszcza początkujących importerów. Niestety nie zawsze jest opłacalna. Dowiedz się, na jakich warunkach i po jakich kosztach przewozi się ładunek drobnicowy. Wśród wielu początkujących importerów utarło się przekonanie, że sprowadzanie z Chin równa się załadowany po brzegi kontener. Wcale nie musi tak być. Transport drobnicy z Chin (LCL) to jedna z form...
W dzisiejszych czasach, kiedy przedsiębiorstwa na całym świecie szukają nowych sposobów na zwiększenie efektywności i obniżenie kosztów, coraz więcej firm z sektora poligraficznego zwraca uwagę na import maszyn poligraficznych z Chin. Oto kilka powodów, dla których może to być dobry pomysł, a także kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy takim imporcie.
Rokrocznie Polacy sprowadzają coraz więcej samochodów z zagranicy. W ubiegłym roku było to niemal milion aut, a duża część z nich pochodziła z Państwa Środka. Import samochodów z Chin do Polski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.