Facebook
Zlecenie: Konsolidacja mebli dziecięcych i zabawek, import całego kontenera 20GP
Zgłosił się do nas Klient z chęcią importu artykułów z branży dziecięcej w celu powiększenia asortymentu sklepu internetowego.
Na początku Klient przesłał nam linki do produktów z chińskiego portalu 1688.com, dla których mieliśmy wyszukać dostawców i przygotować wycenę.
Razem z przygotowanymi ofertami produktów, wykonaliśmy dla Klienta kalkulację kosztów importu „pod drzwi” oraz przeliczyliśmy gabaryty towaru. Klient na podstawie wszystkich wyliczeń zdecydował się na 5 produktów od 2 dostawców, a my zleciliśmy ich produkcję.
Następnie zajęliśmy się weryfikacją i kompletacją certyfikatów potrzebnych do importu artykułów, oznaczyliśmy produkty etykietami w języku polskim i przygotowaliśmy instrukcję. Po skończonej produkcji, cały towar skonsolidowaliśmy na naszym magazynie w Chinach.
Ostatnim etapem była inspekcja jakościowa i ilościowa skonsolidowanych artykułów. Klient otrzymał od nas raport zdjęciowy i video do weryfikacji. Po otrzymanej akceptacji ze strony Klienta zorganizowaliśmy załadunek kontenera, a następnie kontener wyruszył z naszego magazynu do portu. Obecnie statek z kontenerem jest w drodze z Chin do Polski, gdzie towar odprawimy w imieniu Klienta i dostarczymy pod wskazany adres.
Data ujęcia importu w księdze przychodów i rozchodów to temat, który może budzić wątpliwości wśród importerów z Chin. Dlatego dziś wyjaśniam, jak wygląda księgowanie w KPiR 2020 w przypadku importowania towarów do Polski z Chin.
Towar z Chin do Polski może dotrzeć na kilka sposobów. Samolotem, statkiem handlowym lub pociągiem. Najpopularniejszą metodą jest przywożenie towarów drogą morską, lecz transport kolejowy z Chin staje się coraz częściej wybieraną alternatywą. Dlatego dzisiaj opisuję jego wady i zalety.
Import towarów z Chin jest niezwykle popularny. Z Państwa Środka sprowadzamy sprzęty RTV i AGD, odzież, obuwie, dodatki, meble, tekstylia, elementy dekoracyjne, akcesoria biurowe, zabawki, gadżety, artykuły sportowe i wiele więcej. Ostatnio coraz więcej mówi się także o imporcie LED z Chin. Czy to się opłaca? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Czy tego chcemy, czy nie, towar z Chin otacza nas na każdym kroku. Produkuje się tam praktycznie wszystko. Od plastikowych zabawek dla dziecka aż po upragnionego iPhone'a. Wystarczy odwrócić pierwszy z brzegu produkt w sklepie, by zobaczyć kraj produkcji. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie tam widniało „Made In China”.