Facebook
Skontaktował się z nami Klient z potrzebą importu maszyny do obszywania zasłon w celu zwiększenia mocy przerobowych w firmie. Klient miał już wyszukanego konkretnego dostawcę, który miał w ofercie maszynę spełniającą wymagania Klienta pod względem specyfikacji.
Po ustaleniu z Klientem wszystkich kwestii związanych z importem przeszliśmy do weryfikacji dostawcy, potwierdzenia specyfikacji maszyny i oferty przygotowanej przez Dostawcę. Dla Klienta ważne było również, aby panel sterowania maszyny został zaprogramowany w języku polskim. To również ustaliliśmy z Dostawcą. Po potwierdzeniu wszystkich szczegółów Klient wpłacił zaliczkę na produkcję maszyny.
Czy termin co-warehousingu coś Ci mówi? To stosunkowo nowym pojęciem, o którym jeszcze wiele osób nie słyszało, a tym bardziej nie miało styczności. Jest to elastyczna forma magazynowania, szczególnie doceniana przez importerów. Co-warehousing jest niezwykle sprawnym oraz łatwym do dopasowania rozwiązaniem. Na czym dokładnie polega i czy się opłaca?
Święta to czas, na który czeka wielu z nas – nie tylko małych, ale i dużych. Czekają na nie także importerzy zajmujący się sprowadzaniem z Chin dekoracji świątecznych.
DDP (ang. Delivered Duty Paid) to reguła Incoterms 2020, która oznacza „Dostarczone z opłaconym cłem”. W tym przypadku odpowiedzialność za towary ponosi sprzedawca.
W sytuacji, gdy Polska notuje rekordowe wyniki w handlu z Państwem Środka, chcemy zwrócić uwagę na elementy, które najczęściej generują ryzyka w procesie importu z Chin. Za przykład posłuży nam konkretny przypadek zlecenia importu stali, choć poniższa sytuacja mogłaby dotknąć importerów w każdej innej branży. Wierzymy, że to będzie cenna lekcja dla wszystkich, którzy samodzielnie...