Import wymienników ciepła z Chin

05 czerwca 2020
5/5 - (1 vote)
Import wymienników ciepła z Chin

Choć wymienniki ciepła kojarzą się raczej z przemysłem, można je także z powodzeniem stosować w domach. To urządzenia, które pomogą zaoszczędzić zarówno na kosztach ogrzewania, jak i chłodzenia budynku. Bez względu na to, czy szukasz wymienników ciepła na własny użytek czy chcesz nimi handlować, import tych urządzeń z Chin będzie świetnym pomysłem. Ceny takich wymienników przy sprowadzaniu ich z Państwa Środka są naprawdę korzystne.

Czym są wymienniki ciepła?

Wymiennik ciepła jest to urządzenie, które pozwala na zwiększenie efektywności pracy urządzeń wchodzących w skład systemu grzewczego. Umożliwia on wymianę ciepła pomiędzy płynami, które mają różną temperaturę. Wymienniki ciepła mają bardzo szerokie zastosowanie. Używane są na przykład w sprzętach chłodzących, instalacjach klimatyzacji, a także w urządzeniach wentylacyjnych. Co więcej, są one częścią instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Stosowane są również w systemach ogrzewania słonecznego, jak i geotermicznego oraz przy wymianie ciepła w procesach przemysłowych. Znajdują zastosowanie także w życiu codziennym. Spotykane są na przykład w podgrzewaczach wody czy chłodnicach samochodowych. Jak widać, ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Właśnie dlatego import wymienników ciepła z Chin cieszy się tak dużą popularnością. 

wymiennik ciepła

Import wymienników ciepła na przykładzie firmy Fullbax

Jako pośrednicy w imporcie towarów z Chin na co dzień mamy do czynienia z zamówieniami na bardzo różne produkty: od odzieży po elementy maszyn CNC. W swoim portfolio mamy także zamówienie na wymienniki ciepła dla klienta indywidualnego. Szukał on wymienników ciepła na własny użytek, dlatego nie było to duże zlecenie, ale z chęcią się go podjęliśmy. Produkcję wymienników zleciliśmy doświadczonej fabryce z Guanzghou, która od niemal 20 lat zajmuje się produkcją wymienników ciepła z wysokiej jakości komponentów. Naszym zadaniem było gruntowne sprawdzenie samych wymienników, jak również ich oznaczeń oraz specyfikacji. Po zaakceptowaniu produkty zostały przetransportowane do Polski. Zorganizowaliśmy transport drobnicowy koleją oraz odprawę na terytorium Polski. Następnie towar został przetransportowany z terminalu kolejowego w Małaszewiczach w miejsce wyznaczone przez klienta. Choć nie było to duże zlecenie, zyskaliśmy dzięki niemu doświadczenie zarówno w kwestiach praktycznych, jak i formalnych, jeśli chodzi o import wymienników ciepła. 

Wymienniki ciepła a oznakowanie CE

Podczas importu wymienników ciepła bardzo istotną kwestią dla importera powinno być oznakowanie CE, które umieszczane jest na produkcie. Stanowi ono deklarację producenta, że wyrób spełnia wszelkie wymagania znajdujące się w unijnych dyrektywach „Nowego Podejścia”. Dotyczą one zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania sprzętu, a także ochroną zdrowia i środowiska. Dodatkowo określają wszelkie zagrożenia, które producent urządzenia powinien wykryć, a następnie wyeliminować. Bez takiego oznaczenia wymienniki ciepła nie mogą zostać dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Jeśli więc planujesz import wymienników ciepła z Chin na obszar UE, czyli np. do Polski, musisz zadbać o to, by produkt posiadał oznakowanie CE.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X