Chiński Nowy Rok, a zmiany w imporcie- ostatni dzwonek na zamówienia

29 listopada 2023
5/5 - (5 votes)
Chiński Nowy Rok, a zmiany w imporcie- ostatni dzwonek na zamówienia

Obchody największego święta w Chinach, tj. Chińskiego Nowego Roku mają znaczący wpływ na realizację zamówień importowych. Fabryki zawieszają produkcję na okres około 3 tygodni, ale konsekwencje są dużo rozleglejsze niż mogłoby się wydawać. Dowiedz się jak przygotować się na zmiany. Zapewnij ciągłość dostaw i uniknij przestojów w realizacji zleceń.

Obchody Chińskiego Nowego Roku przypadają na czas od 5.02 do 18.02.2024 r. W tym okresie wszystkie fabryki i firmy w Chinach są zamknięte. Nasz chiński oddział również.
Jak zatem zapewnić sobie terminową realizację zleceń? To ostatni dzwonek na złożenie zamówień z Chin. Im szybciej to zrobisz, tym większa pewność produkcji i dostawy na czas.
Im dłużej odwlekasz decyzję, tym większe prawdopodobieństwo opóźnień.

Jakie są najistotniejsze terminy?

  • Kiedy przyjmujemy ostatnie zamówienia? Maksymalnie (!) na koniec grudnia 2023 r. Im wcześniej, tym większy spokój o terminową dostawę.
  • Kiedy wypływa ostatni fracht przed Świętami? Początek lutego 2024 r.
  • Wolne w Chinach: 5.02 do 18.02.2024 r.
  • Polskie biuro Fullbax działa w tym czasie normalnie.

Co wpływa na opóźnienia w realizacji zamówień i dostaw?

Jest kilka elementów, które zmniejszają skuteczność i wydajność w okolicach przed i po obchodów Chińskiego Nowego Roku. Nowi importerzy mogą spodziewać się, że zamówienia regularnych klientów będą priorytetyzowane. Fabryki mierzą się z brakami kadrowymi. Część z pracowników bierze urlop wcześniej, część nie wraca do pracy. Dostawcom trudno o terminową realizację zamówień składanych na ostatnią chwilę czy choćby nowych wycen. Podobna sytuacja ma miejsce tuż po otwarciu fabryk- czekają na nie zmasowane zamówienia. Braki na stanowiskach to jedno, braki w komponentach i materiałach do produkcji to drugie. Potrzeba czasu na regulację i wznowienie procesu, a to wszystko przekłada się na czas realizacji i  jakość produkowanych towarów. Te wyzwania dotyczą również transportu. Problemy z dostępnością kierowców, kontenerów, chaos i przeładowane porty są pewnikiem w tym czasie.

Aby zapobiec opóźnieniom- planuj z wyprzedzeniem i zleć swój import już teraz: https://fullbax.pl/kontakt/ 

Polski oddział Fullbax pracuje normalnie

W okresie obchodów Chińskiego Nowego Roku nasz krakowski oddział pracuje normalnie. W tym czasie zbieramy zamówienia, które będą kolejkowanie po wznowieniu pracy fabryk. I znowu: im szybciej złożysz zlecenie, tym szybciej trafi do realizacji.

To również świetny czas na planowanie zleceń na przyszły rok. Nasi specjaliści mają wtedy więcej przestrzeni na konsultacje. Zapraszamy do kontaktu!

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (5 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X