Grzejniki ceramiczne – cały kontener

27 stycznia 2023
ZHEJIANG
Grzejniki ceramiczne – cały kontener
Grzejniki ceramiczne – cały kontener
Grzejniki ceramiczne – cały kontener
Grzejniki ceramiczne – cały kontener
Grzejniki ceramiczne – cały kontener
Grzejniki ceramiczne – cały kontener

Grzejniki ceramiczne

Klient skontaktował się z nami przez nasz formularz kontaktowy ze zleceniem importu na grzejniki ceramiczne. Otrzymaliśmy od Klienta wszystkie wytyczne oraz pełną specyfikację produktu.
Na tym etapie wyjaśniliśmy detale dotyczące importu tego typu produktu oraz nakreśliliśmy nasz sposób działania.

Grzejniki są definiowane jako miejscowe ogrzewacze pomieszczeń i w myśl dyrektywy unijnej wymagają oznaczeń etykietami energetycznymi. Poinformowaliśmy o tym klienta, który musiał zarejestrować konto w systemie unijnym EPREL.
Nie każdy klient, który się do nas zgłasza zna obsługę bazy EPREL. Dlatego w  tym wypadku zarekomendowaliśmy firmę, która zajmuje się pomocą w uzyskaniu podpisów kwalifikowanych oraz pieczęci elektronicznych, które są niezbędnymi elementami do rejestracji firmy w EPREL-u.

W tym czasie wyszukaliśmy Producentów na podstawie zdefiniowanych wymagań i przedstawiliśmy Klientowi końcową ofertę od kilku dostawców.
Po wyborze producenta ustaliliśmy z nim oznaczenia produktów logotypem Klienta. Dostarczyliśmy również etykiety, które dostawca naniósł na produkt. Przesłaliśmy także do producenta komplet projektów pudełek oraz instrukcję obsługi.
Po rejestracji konta w bazie unijnej przeprowadziliśmy Klienta przez proces rejestracji produktu, a wygenerowane etykiety przesłaliśmy dostawcy, który oznaczył nimi produkty.

Po produkcji wykonaliśmy quality control, z której Klient otrzymał pełny raport wraz ze zdjęciami i filmami. W części produktów stwierdziliśmy drobne nieprawidłowości, o których poinformowaliśmy Klienta. Po uzgodnieniu roszczeń, strony doszły do obopólnego porozumienia. Następnie Klient dopłacił pozostałą cześć depozytu, ponieważ towar musiał zostać opłacony w 100% przed załadowaniem do kontenera.

Na ostatnim etapie skompletowaliśmy komplet dokumentów do odprawy celnej i zorganizowaliśmy transport z Chin do Polski. Towar odprawiliśmy w imieniu klienta w porcie w Gdańsku. Następnie zorganizowaliśmy dostawę pod wskazany adres przed klienta.

UDOSTĘPNIJ:
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X