Import od A do Z

IMPORT A DO Z

Jak wygląda realizacja
importu od A do Z?

Jak sprowadzać towary z Chin? Z nami jest to proces prosty i przejrzysty. Jako firma specjalizująca się w imporcie towarów z Chin realizujemy takie zlecenia kompleksowo: od pierwszego kontaktu z miejscowym dostawcą aż do momentu, w którym towar znajdzie się u Was. Przez cały czas pozostajemy z Wami w kontakcie i wspólnie z Wami podejmujemy kluczowe decyzje.

IMPORT A DO Z
JAK TO ROBIMY
Przykładowe zlecenie na pośrednictwo importu z Chin wygląda u nas tak:
Import od A do Z

Spośród setek producentów oferujących interesujące Was towary wyszukujemy kilkunastu/kilkudziesięciu najlepszych. Następnie, w oparciu o Wasze potrzeby i najbardziej korzystne warunki importu z Chin, dokonujemy drobiazgowej selekcji, w wyniku której wybieramy kilku najlepszych chińskich dostawców.

Import od A do Z

Rozpoczynamy negocjacje z kilkoma dostawcami jednocześnie. Załatwiamy dla Was najlepszą cenę i ustalamy minimalną wartość zamówienia (MOQ). Sprawdzamy i weryfikujemy certyfikaty, warunki techniczne oraz uzgadniamy warunki dostawy.

Import od A do Z

Równolegle sprawdzamy wiarygodność firm z Chin, z którymi prowadzimy rozmowy. W tym celu korzystamy z certyfikowanych chińskich baz rządowych, w których możemy zweryfikować od strony prawnej interesujące nas chińskie firmy. Negocjując i sprawdzając równolegle kilka firm mamy większą szansę na szybsze podjęcie współpracy, dzięki czemu pomagamy oszczędzić Wam sporo czasu.

Import od A do Z

Po pozytywnej weryfikacji prawnej wybieramy kilka najlepszych według naszych kryteriów dostawców z Chin. Następnie wizytujemy ich fabryki w Chinach, co pozwala nam w pełni ocenić, czy dobrze wybraliśmy producenta. Dogadujemy szczegółowe warunki umowy, osobiście sprawdzamy certyfikaty, potwierdzamy jakość towarów z Chin, cenę oraz warunki dostawy kontenera do kraju przeznaczenia. Dostajecie od nas cały potrzebny materiał, taki jak zdjęcia towarów i filmy z fabryk, które odwiedziliśmy.

Import od A do Z

Następnie wysyłamy do Was kurierem próbki towarów z Chin (kiedy jest to możliwe) lub dokładny materiał fotograficzny i filmy w wysokiej rozdzielczości. Zdjęcia towarów wysyłamy w sytuacjach, kiedy wysyłka próbki jest niemożliwa na przykład ze względu na gabaryty czy charakter produktu.

Import od A do Z

Kiedy wszystko jest OK, podpisujecie z nami umowę i wpłacacie zaliczkę. Zwykle jest to 30% wartości towaru, ale bywa, że wysokość zaliczki ustalana jest indywidualnie z chińskim dostawcą. Wówczas mieści się zazwyczaj w przedziale od 10% do 50% wartości importowanego towaru.

Import od A do Z

Po wpłynięciu zaliczki czuwamy nad procesem produkcji. Po jego zakończeniu przeprowadzamy kontrolę wyprodukowanego towaru raz jeszcze. Kiedy towar z Chin pozytywnie przejdzie obie kontrole jakości, wysyłamy Wam próbki lub dokładne zdjęcia produktów i filmy w wysokiej rozdzielczości.

Import od A do Z

Kiedy jakość towaru spełnia Wasze oczekiwania, zatwierdzacie go oraz wpłacacie resztę kwoty. My po akceptacji ostatecznych próbek organizujemy transport kontenera z Chin do portu przeznaczenia drogą lotniczą lub morską. Jesteśmy obecni przy załadunku kontenera, w tym czasie dokonujemy ostatecznego sprawdzenia towaru

Import od A do Z

W porcie rozładunku dokonujemy odprawy celnej kontenera z Chin. Rozliczamy z Wami koszty naszej usługi i pełne koszty transportu. Po otrzymaniu zapłaty dostarczamy towar do Waszego magazynu.

Ponieważ dążymy do tego, by być najlepsi,
nie musimy działać schematycznie

Każdy z powyższych etapów realizacji może być ustalany indywidualnie z Wami. Potrafimy bez problemu dostosować się do Waszych wymagań odnośnie zlecenia. Powyżej przedstawiliśmy jedynie standardową, uśrednioną procedurę. Ponieważ jednak klienci miewają niestandardowe oczekiwania, naszą ofertę możemy dowolnie modyfikować. Tak aby w pełni dostosować się do Waszych wymagań.

Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X