Facebook
Producent farb, który już importował z tej fabryki, jednak nie na taką skalę jak obecnie.
Poprzednio było niby ok, ale nie zabezpieczyli towaru w transporcie tak jak należy. Były też inne niedociągnięcia ze strony sprzedającego. To zamówienie zrealizowaliśmy z klientem wspólnie.
Klient ustalił warunki techniczne oraz cenę, a my sprawdziliśmy towar, bardzo dokładnie, w pełnym kontakcie z klientem; detal po detalu. Po akceptacji, klient zapłacił resztę kwoty zamówienia (70%).
Załatwiliśmy transport, dopilnowaliśmy aby towar był odpowiednio oznakowany, zarówno na tabliczkach znamionowych, jak i odpowiednio opisany na fakturze oraz dokumentach przewozowych.
W tej chwili towar jest w drodze do Gdańska, niebawem odprawa i dostawa do klienta.
W ostatnich latach szczególną popularnością wśród polskich przedsiębiorców cieszy się import skarpet. Największy popyt jest zdecydowanie na skarpetki świąteczne oraz walentynkowe, a także skarpety nie do pary, skarpetki z motywami zwierzęcymi czy też roślinnymi.
Rozważasz sprowadzanie chińskich mebli do Polski? Zastanawiasz się, czy import mebli z Chin się opłaca? Odpowiedź brzmi tak, ale warto wiedzieć, dlaczego tak jest. Dziś publikuję garść porad na temat tego, jak wygląda kwestia cła i produkcji w przypadku tej branży.
Dane przedstawione przez chiński urząd celny wskazują, że w 2020 roku eksport z Chin wzrósł o 3,6%, natomiast import spadł o 1,1%. Sprzedaż za granicę wynosiła 2,591 biliona dolarów, zaś towary sprowadzone do Chin kosztowały 2,056 biliona dolarów. Nadwyżka handlowa była więc o 25% wyższa w porównaniu do 2019 roku i wynosiła 535 miliardów dolarów. Oznacza to, że Państwo Środka – w kwestii gospodarczej – bardzo szybko poradziło sobie z pandemią i wróciło do normalnego funkcjonowania.
Magazynowanie oraz przechowywanie towarów to niezwykle istotna kwestia dla każdego, kto zajmuje się importem z Chin, a także sprzedażą dużych ilości towarów.