Jak założyć własny biznes w Chinach?

09 marca 2021
Oceń
Jak założyć własny biznes w Chinach?

Założenie własnej firmy w Chinach może przynieść Ci wiele korzyści. Taka decyzja otwiera Ci wiele drzwi do świata biznesu. Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć swoją działalność w Państwie Środka i jaki rodzaj działalności w Chinach wybrać, zapraszamy Cię do lektury naszego artykułu. Odpowiadamy w nim na najczęściej zadawane pytania.

Czy da się prowadzić biznes w Chinach z Polski?

Zakładając biznes w Chinach, nastaw się na to, że podróże biznesowe do Chin będą częstsze, niż Ci się na początku wydawało. Niestety, prowadzenie swojej spółki w Państwie Środka z Polski jest nie lada wyczynem. Weź pod uwagę chociażby różnicę czasową, która latem wynosi 6, a zimą 7 godzin. Oznacza to, że czas na negocjacje i rozmowy z partnerami biznesowymi to zaledwie 3 godziny. To mało realne, by w tym czasie udało Ci się zająć wszystkimi ważnymi, codziennymi sprawami. Stąd też niekiedy pojawi się po prostu konieczność, by wsiąść w samolot i spędzić kilka dni na załatwianiu najważniejszych spraw właśnie w Chinach. W takim wypadku, szczególnie na początku działalności własnego biznesu w Chinach, szukaj wsparcia u doświadczonych firm, zajmujących się pośrednictwem pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami.

My, jako posiadacze dwóch firm w Chinach, jesteśmy w stanie pomóc Ci zarówno przy zakładaniu spółki, jak i przy kontaktach z partnerami biznesowymi. Zapewniamy również kontrolę produkcji w Chinach, pośrednictwo w imporcie, a także organizujemy wyjazdy biznesowe.

Rejestracja spółki WFOE w Chinach

Wholly Foreign-Owned Enterprise, czyli WFOE to spółka będąca jednym z najlepszych i najpopularniejszych rodzajów działalności w Chinach. Jej główną zaletą jest krótki czas pełnej rejestracji wraz z uruchomieniem konta bankowego, który wynosi maksymalnie 30 dni. Co więcej, ten rodzaj spółki nie wymaga kapitału rejestracyjnego. Dużym plusem dla wielu osób jest fakt, że spółka WFOE może być prowadzona samodzielnie, bez żadnego wspólnika z Chin. Ponadto można ją dofinansowywać z zagranicy w dowolny sposób, a sprzedaż prowadzona za pośrednictwem WFOE przebiega na takich samych zasadach, jak dla każdej innej firmy prowadzonej przez obywatela Chin. Warto również dodać, że taki rodzaj spółki będzie najkorzystniejszym wyborem, jeśli chcesz jednocześnie rejestrować w Chinach znak towarowy.

Biznes w Chinach a cło

Jeśli zdecydujesz się na import z Chin jako firma, jednym z tematów, z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć, będzie cło. I warto, byś w tym miejscu poznał system ISZTAR, który jest przeglądarką taryf celnych. Dostarcza szczegółowe dane dotyczące obrotu towarowego z zagranicą. W przeglądarce znajdziesz dane unijne pochodzące z systemu TARIC, a także polskie dane narodowe, czyli podatki VAT oraz akcyzę. Oprócz tego w systemie ISZTAR znajdziesz niektóre krajowe środki pozataryfowe nie zintegrowane w bazie TARIC.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
Oceń
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X