Ramki, dywany, lampki, lustra, obrazy, poduszki i wazony to elementy dekoracyjne zdobiące wnętrza niemal każdego domu. W zdecydowanej większości to produkty importowane z Chin. Dostępne są bowiem pod rozmaitymi postaciami, a także w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli zastanawiasz się nad importem artykułów dekoracyjnych z Chin i chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do lektury naszego artykułu!
Spis treści:
Chiny to największy światowy producent artykułów dekoracyjnych. Prowincją, w której zlokalizowanych jest najwięcej fabryk, specjalizujących się w tworzeniu różnego rodzaju, ozdób i dodatków do domu, jest Guangdong. Znajdujące się w niej miasta Dongguan, Foshan, Kanton, Shenzhen oraz Zhongshan przodują w wytwórstwie tego typu produktów. Inne prowincje, które warto wziąć pod uwagę, poszukując producentów artykułów dekoracyjnych to: Fujian, Hebei, Jiangsu, Shandong oraz Zhejiang.
Jeśli planujesz import z Chin artykułów dekoracyjnych i udział w targach branżowych, sprawdź koniecznie poniższą listę, która zawiera najpopularniejsze targi skupione właśnie wokół ozdób oraz dodatków do domu:
Rozpoczynając przygodę z importem towarów z Chin, na samym początku koniecznie zapoznaj się z aktualnymi stawkami celnymi na dane produkty. Jak to zrobić? Najlepiej poprzez system ISZTAR, który integruje dane na temat towarów i taryf celnych obowiązujących w Polsce.
Jeśli zastanawiasz się, jakie cło z Chin zapłacisz, importując artykuły dekoracyjne, zapoznaj się z naszą listą najczęściej importowanych dekoracji i ozdób z Państwa Środka wraz z ich stawkami celnymi:
ceramiczne statuetki nie wykonana ręcznie – 3,5%
ceramiczne statuetki z porcelany chińskiej wykonane ręcznie – 6%
drewniane ramki na zdjęcie – 0%
dywaniki podłogowe z włókna kokosowego – 4%
lampki dekoracyjne w rodzaju lampek świątecznych – 3,7%
lustra w ramie – 4%
obrazki, rysunki, fotografie – 0%
obrazy wykonane ręcznie (nieprzemysłowe) – 0%
poduszki wypchane tworzywem sztucznym – 3,7%
ramki na zdjęcie z tworzywa sztucznego – 6,5%
wazony z tworzywa szklano-ceramicznego – 11%
Czy termin co-warehousingu coś Ci mówi? To stosunkowo nowym pojęciem, o którym jeszcze wiele osób nie słyszało, a tym bardziej nie miało styczności. Jest to elastyczna forma magazynowania, szczególnie doceniana przez importerów. Co-warehousing jest niezwykle sprawnym oraz łatwym do dopasowania rozwiązaniem. Na czym dokładnie polega i czy się opłaca?
Temat uszlachetniania czynnego, jak i biernego ma bardzo duże znaczenie w kwestii importu towarów z Chin. Dotyczy procedur specjalnych w odprawie celnej, które umożliwiają przywożenie i wywożenie towarów na obszar celny UE oraz przetwarzanie ich, a także częściowe lub całkowite zwolnienie z przewozowych należności celnych Uszlachetnianie czynne – co warto wiedzieć? Jeśli planujesz sprowadzanie towarów...
Transport materiałów niebezpiecznych, a zwłaszcza ten pomiędzy kontynentami, to temat warty uwagi. Import z Chin do Polski takich ładunków może odbywać się różnymi drogami. W przypadku każdego rodzaju transportu obowiązują jednak inne regulacje i przepisy prawne. Najpopularniejszy jest zdecydowanie transport drogą lądową, oznaczany jako ADR, ale zaraz obok niego jest również transport drogą śródlądową, czyli ADN oraz kolejową, czyli...
DDP (ang. Delivered Duty Paid) to reguła Incoterms 2020, która oznacza „Dostarczone z opłaconym cłem”. W tym przypadku odpowiedzialność za towary ponosi sprzedawca.