Chińskie zabawki erotyczne – import z Chin gadżetów erotycznych

25 listopada 2022
4.7/5 - (3 votes)
Chińskie zabawki erotyczne – import z Chin gadżetów erotycznych

Chińskie zabawki erotyczne cieszą się dużym zainteresowaniem importerów z całego świata. W Polsce popularność tego typu gadżetów z roku na rok jest coraz większa, stąd też na imporcie zabawek erotycznych z Chin można dobrze zarobić. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepszych dostawców i jak rozpocząć import gadżetów erotycznych z Chin? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

  1. Produkcja chińskich zabawek erotycznych – gdzie szukać sprawdzonych producentów?
  2. Zabawki erotyczne z Chin a stawki celne
  3. Import gadżetów erotycznych z Chin a wymagania względem importera

 

Produkcja chińskich zabawek erotycznych – gdzie szukać sprawdzonych producentów?

Zdecydowanie najwięcej producentów gadżetów erotycznych w Chinach znajdziesz w południowo-wschodniej prowincji Guangdong, a szczególnie w miastach Shenzhen, Zhongshan oraz Jiangmen. Funkcjonuje tam wiele popularnych fabryk, z którymi możesz nawiązać współpracę handlową. Oprócz tego w Kantonie, czyli stolicy Guangdong odbywają się największe targi handlowe, których trzecia faza poświęcona jest m.in. bieliźnie erotycznej.

Zabawki erotyczne z Chin a stawki celne

Planujesz import z Chin gadżetów erotycznych? Sprawdź, jakie stawki celne obowiązują na tego typu towary. Możesz to zrobić za pośrednictwem systemu ISZTAR (system polski) lub TARIC (system UE). Poniżej znajdziesz kilka przykładowych pozycji z systemu ISZTAR wraz z ich kodami nomenklatury oraz stawkami celnymi:

  • Artykuły odzieżowe i dodatki odzieżowe z tworzyw sztucznych – 3926 20 00 00 – 6,5%
  • Pasy skórzane – 4203 30 00 90 – 5%
  • Szklane wyroby laboratoryjne, higieniczne lub farmaceutyczne – 7017 90 00 00 – 3%
  • Aparatura do wibracyjnego masażu elektrycznego – 9019 10 10 00 – 0%
  • Artykuły higieniczne lub farmaceutyczne z gumy innej niż ebonit, z wyposażeniem z ebonitu lub bez – 4014 90 00 00 – 0%

Import gadżetów erotycznych z Chin a wymagania względem importera

Każdy importer, decydujący się na sprowadzenie chińskich zabawek erotycznych do Polski, ma pewne obowiązki, które musi wypełnić, by móc wprowadzić towary do sprzedaży. Jeśli planujesz import elektrycznych gadżetów, pamiętaj o tym, że muszą one posiadać certyfikat CE. Oznacza on, że produkt jest zgodny z wymaganiami zharmonizowanymi, czyli obowiązującymi na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które określają również jego wpływ na środowisko naturalne. Dzięki oznakowaniu symbolem „CE”, konsument kupujący gadżety erotyczne z Chin w Polsce może mieć pewność, że jest to produkt bezpieczny, wytworzony zgodnie z obowiązującym prawem.

W przypadku elektrycznych zabawek erotycznych z Chin sprowadzanych do Polski (lub do innych krajów UE) bardzo ważna jest także dyrektywa RoHS. Wprowadza ona ograniczenia dotyczące stosowania niektórych niebezpiecznych substancji i materiałów w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, m.in. ftalanów, których używa się przy produkcji materiałów z gumy czy sztucznej skóry.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.7/5 - (3 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X