Facebook
Na przestrzeni kilku miesięcy importowaliśmy, z jednej fabryki, w sumie 6 kontenerów towaru dla dwóch klientów. Obecnie import mebli tego typu jest coraz mniej opłacalny, bo koszty transportu są kilkukrotnie wyższe niż kilka miesięcy temu. Do tego rynek zdążył się nasycić, a moda- przeminąć.
Z roku na rok Polacy coraz więcej i chętniej inwestują w Chinach. Ponieważ Chińczycy stają się naszymi partnerami biznesowymi, warto uświadomić sobie, jak powinna wyglądać współpraca polsko-chińska i jak zachowywać się podczas spotkań z potencjalnymi partnerami z Chin. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury!
Co kupować z Chin? Jakie są najczęstsze wybory naszych rodaków i czy handel chińskim towarem jest opłacalny? Co opłaca się kupować z Chin?
Jednym z elementów procesu obejmującego import z Chin jest wyszukanie dostawców. Wybór i weryfikacja producenta, który wyprodukuje lub sprzeda nam towary, to pierwszy etap całego przedsięwzięcia. Warto dowiedzieć się na czym to polega. Producenci z Chin to bardzo duża grupa firm, które wykonują produkcję towarów na zlecenie lub sprzedają gotowe produkty z naniesieniem np. tylko...
By import z Chin stali przebiegł pomyślnie, wymagane jest zgromadzenie odpowiednich dokumentów oraz spełnienie wymogów krajowych, a także unijnych. W przypadku stali należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj towaru będzie importowany do Polski. Otóż materiał ten najczęściej wykorzystywany jest do produkcji maszyn, urządzeń czy narzędzi stosowanych w budownictwie, a materiały budowlane ze stali podlegają pod Dyrektywę Rady 89/106/EWG. Dotyczy ona wyrobów do wbudowania na stałe w budynki oraz budowle inżynierskie. Co więcej, materiały stalowe wykorzystywane w budownictwie podlegają także pod Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011, ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych.