Linia do pakowania

04 stycznia 2024
Linia do pakowania
Linia do pakowania
Linia do pakowania
Linia do pakowania
Linia do pakowania

Linia do pakowania

Zgłosił się do nas Klient z wyszukanym dostawcą maszyny – linii do pakowania i sortowania. Klient, pomimo ustalonych warunków z dostawcą, miał pewne wątpliwości co do bezpieczeństwa transakcji. Dlatego naszym zadaniem było dokładne zweryfikowanie dostawcy i potwierdzenie, że jest on odpowiednim partnerem do współpracy.

Zebraliśmy komplet dokumentacji od Klienta i od dostawcy, w celu jej porównania. Po analizie potwierdziliśmy, że wszystkie ustalenia między stronami są zgodne. Następnie przyjrzeliśmy się dokumentacji technicznej maszyny, uzupełniając ją o brakujące oznaczenia. W kolejnym etapie przeprowadziliśmy inspekcję jakości maszyny, podczas której zidentyfikowaliśmy pewne niezgodności. Zauważyliśmy, że maszyna miała chińskie wtyczki oraz miała błędne oznaczenia na tabliczkach znamionowych.

Po zakończonym QC przygotowaliśmy raport i przekazaliśmy go Klientowi. Klient po jego analizie poprosił o naprawę wykrytych niezgodności. W tym celu skontaktowaliśmy się niezwłocznie z dostawcą. Po otrzymaniu raportu z przeprowadzonych napraw i akceptacji go przez Klienta, maszyna została odpowiednio przygotowana do transportu, załadowana do kontenera i wysłana w kierunku portu.

Przystępujemy teraz do etapu odprawy eksportowej, a gdy statek dotrze do Polski niezwłocznie podejmiemy się odprawy celnej w imieniu Klienta. Dostawa kontenera do Klienta oraz jego zwrot do portu są również wliczone w zakres naszej oferty usług.
UDOSTĘPNIJ:
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X