Facebook
Nasz stały Klient postanowił rozszerzyć swój asortyment produktów o części samochodowe i oświetlenie dekoracyjne LED. Przesłał nam specyfikacje dotyczące lamp, które chciałby importować oraz informację do jakich samochodów mają być części zamienne i jakie to konkretnie mają być części.
Standardowo wyszukaliśmy i zweryfikowaliśmy dostawców i przedstawiliśmy Klientowi oferty zarówno na części i lampy. W przypadku lamp klient musiał zarejestrować firmę w systemie unijnym EPREL, aby móc wygenerować niezbędne w przypadku tego typu oświetlenia etykiety energetyczne. Oprócz tych etykiet lampy musiały posiadać odpowiednie certyfikaty, które zweryfikowaliśmy przy wyborze dostawcy.
W przypadku części samochodowych było nieco prościej, ponieważ klient wybrał części zamienne lub „upiększające” wygląd samochodów, które nie wymagają homologacji.
Po zakończonej produkcji skonsolidowaliśmy towar na naszym magazynie w Chinach, gdzie wykonaliśmy inspekcję po produkcyjną. Klient otrzymał od nas pełny raport z quality checku do weryfikacji. Niektóre części samochodowe wymagały wymiany ze względu na uszkodzenie lub część była do nie tego rocznika co powinna. Po wymianie części na prawidłowe i nowe Klient zaakceptował inspekcję i zaczęliśmy organizować ładowanie kontenera 40HQ. Kontener następnie wyjechał do portu, gdzie przeszedł odprawę eksportową i został załadowany na statek. Pozostała część czyli odprawa w Polsce razem z dostawą pod drzwi Klienta przebiegła bardzo sprawnie i bezproblemowo.
Sprowadzanie biżuterii z Chin to jeden z pomysłów na biznes, na który decydują się szczególnie początkujący importerzy. Czy jest to opłacalne? Czy sztuczna biżuteria z Chin znajdzie w Polsce rynek zbytu? I jak znaleźć dostawcę? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym wpisie.
Wprowadzając BEZKOSZTOWY kredyt kupiecki, odpowiadamy tym samym na zapytania naszych Klientów, którzy chcą zapewnić sobie lepszą płynność finansową i ciągłość dostaw z Chin. Sprawdź jakie są warunki otrzymania wsparcia finansowego od Fullbax i rozważ współpracę z nami, aby skorzystać z elastycznych form płatności. Dla kogo? Dla wszystkich, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy skonsolidowali z...
Oficjalna waluta chińska to renminbi (RMB), która na język polski tłumaczona jest jako „waluta ludowa”. Istnieje także inne określenie waluty w Państwie Środka, które stosuje się zamiennie, a jest to yuan (oznaczany symbolem ¥), czyli dosłownie „pieniądz”. W Polsce znany jest jako „juan chiński”.
Kiedy przedsiębiorcy myślą o zakupie maszyn CNC, często zastanawiają się, czy warto sprowadzać je z Chin. Państwo Środka znane są jako gigantyczny producent maszyn, ale czy ich maszyny CNC są warte inwestycji? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tej kwestii, analizując m.in. stawki celne, procedury importu oraz popularność chińskich maszyn CNC na świecie.