Facebook
Prowincja Guangdong, wraz z jej głównym miastem Guangzhou, jest chińskim zagłębiem szwalniczym. Produkuje się tutaj większość ubrań i butów, jakie powstają w Chinach.
Na zdjęciach największy kompleks marketów z materiałami i wszystkim, czego dusza zapragnie, jeśli chodzi o szycie czegokolwiek.
Kilometry do przejścia, tysiące stoisk, miliony produktów. Jeśli jakimś cudem czegoś nie znajdziecie, wyprodukują Wam to na zamówienie. Jednym słowem „wszystko” i nie ma sensu opisywać więcej.
W tak różnorodnej gamie produktów, najlepiej jest przylecieć osobiście, dotknąć, sprawdzić jakość, a my zajmiemy się resztą.
W tym przypadku było podobnie, nasz pracownik specjalizujący się w tym markecie, spędził z klientami 3 dni. W chwili pisania tego tekstu dogrywamy do końca produkcję, cześć towaru jest już gotowa. Zamówienia, gdzie jest bardzo dużo modeli i kilku dostawców, są bardzo trudne i długotrwałe w realizacji.
Magazynowanie oraz przechowywanie towarów to niezwykle istotna kwestia dla każdego, kto zajmuje się importem z Chin, a także sprzedażą dużych ilości towarów.
Data ujęcia importu w księdze przychodów i rozchodów to temat, który może budzić wątpliwości wśród importerów z Chin. Dlatego dziś wyjaśniam, jak wygląda księgowanie w KPiR 2020 w przypadku importowania towarów do Polski z Chin.
Oficjalna waluta chińska to renminbi (RMB), która na język polski tłumaczona jest jako „waluta ludowa”. Istnieje także inne określenie waluty w Państwie Środka, które stosuje się zamiennie, a jest to yuan (oznaczany symbolem ¥), czyli dosłownie „pieniądz”. W Polsce znany jest jako „juan chiński”.
Jeśli zastanawiasz się, co warto sprowadzać z Chin, na początek polecam Ci zegarki. Dlaczego właśnie zegarki? Chiny są ich największym producentem i eksporterem. Oferują nie tylko wszystkie możliwe wzory i kolory, ale także oferują je w atrakcyjnej dla importerów cenie. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, dlaczego warto postawić na import zegarków z Chin.