Wymiary kontenera – wielkość i rozmiary kontenerów morskich

14 czerwca 2019
4.3/5 - (23 votes)
Wymiary kontenera – wielkość i rozmiary kontenerów morskich

Kontener morski wymiary – najpopularniejsze rodzaje kontenerów 

Choć mogłoby wydawać się, że transport towarów z Chin do Polski przebiega jedynie drogą powietrzną, istnieje równie dobra alternatywa dla tego sposobu. Sprawdzonym systemem przewozu produktów jest transport morski specjalnymi kontenerami. To skuteczna i w pełni bezpieczna metoda.  

Kontenery morskie różnią się od siebie wymiarami wewnętrznymi, wielkością otworów w drzwiach oraz dachach, ładownością, a także przeznaczeniem. Każdy z nich sprawdzi się do przewożenia innego rodzaju towarów. Chcesz wiedzieć, jakie są rodzaje kontenerów i jakie produkty można w nich transportować? Zapraszamy do lektury! 

Rodzaje kontenerów morskich 

W zależności od tego, co potrzebujesz przewieźć, możesz skorzystać z różnych rodzajów i rozmiarów kontenerów, w których przetransportujesz przeróżne towary. Najpopularniejsze z nich to kontenery uniwersalne, o podwyższonej wysokości i szerokości, o kontrolowanej temperaturze (chłodnicze lub ogrzewane), z otwartym dachem lub bokiem, z platformą, cysterną, wentylacją, do przewozu gazów, składane i wiele innych. Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych kontenerów morskich. 

  • Kontenery uniwersalne – zostały stworzone w celu przewożenia wszelkich ładunków drobnicowych. To podstawowy i najczęściej wykorzystywany w transporcie morskim rodzaj kontenerów. Sprawdzą się, gdy nie chcemy zamawiać bardzo dużej ilości towarów. Występują najczęściej w rozmiarze 20’ i 40’. Mogą być wykorzystywane do przewożenia ładunków neutralnych.  
  • Kontenery High Cube – są bardzo podobne do kontenerów uniwersalnych. Jedyną rzeczą, która je odróżnia jest większa wysokość. Są one bowiem przeznaczone do przewożenia ładunków o podwyższonej wysokości, a także towarów przestrzennych, których nie da się umieścić w standardowym kontenerze. 
  • Kontenery Open Top – kontener przeznaczony jest do przewozu towarów, które z różnych względów nie mogą być umieszczane w kontenerze przez drzwi. W tym przypadku towar jest ładowany od góry, a szczyt kontenera zabezpieczana jest nieprzemakalną plandeką. Jeśli towary wystają poza kontener, można nie zakładać dachu. Kontener Open Top przeznaczony jest do przewożenia złomu i wszystkich innych towarów, które ładuje się od góry. 
  • Kontenery Reefer – stworzone zostały z myślą o przewożeniu towarów, które wymagają określonej temperatury do przechowywania. Są odpowiednie np. do transportu żywności w niskich temperaturach, a także substancji w szklanych pojemnikach, które nie mogą ulec zamarznięciu.  
  • Kontenery Flat Rack – przeznaczone są do transportu ładunków ciężkich, a także tych, które nie mieszczą się w standardowych kontenerach. Posiadają bardzo stabilną i silną konstrukcję podłogi. Wewnątrz kontenery wyposażone są również w uchwyty mocujące, co pozwala na zabezpieczanie towarów. Najczęściej wykorzystuje się je do transportu maszyn. Dzięki temu, że niektóre modele mają rozkładane ściany, z łatwością można wyładować z nich towar. 
  • Kontenery Pallet Wide – charakteryzują się zwiększoną szerokością, dzięki czemu posiadają rozległą przestrzeń, na której można załadować towary.   

Wymiary kontenerów morskich 

Poniżej przedstawiamy wymiary kontenerów morskich. Najważniejszym z nich jest z całą pewnością wymiar wewnętrzny, ponieważ to od niego zależy, jak dużo towarów można załadować do kontenera. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego rodzaju, zwróć także uwagę na wymiary drzwi, aby wiedzieć, czy wybrane przez Ciebie produkty się przez nie zmieszczą. Chyba że jest to kontener z otwieranym dachem, wtedy rozmiar drzwi nie jest tak istotny.  

tabela - wymiary kontenerów

UWAGA! Wymiary mogą nieco różnić się w zależności od oferty konkretnej firmy.  


Jeśli interesuje Cię praktyczna strona importu z Chin, zajrzyj na nasz profil facebook. Zyskasz inspiracje, podejrzysz nasze wyzwania na miejscu w Chinach i zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci unikać błędów w procesie importu. Wykorzystaj nasze doświadczenie!

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.3/5 - (23 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X