Facebook
Właściciele różnego rodzaju ładunków bardzo często zadają sobie pytanie, jak zabezpieczyć swój towar przed uszkodzeniami, a nawet przed jego utratą? Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie Ubezpieczenie cargo, które pozwala na zwrot określonej sumy gwarancji w przypadku różnych niepożądanych zdarzeń.
Transport towarów zawsze obarczony jest ryzykiem zdarzeń, w wyniku których dojść może do jego uszkodzenia, albo nawet całkowitej utraty. Zanim więc wyślesz swoje produkty na drugi koniec świata, oprócz koniecznych formalności związanych z opłatą cła zgodnego z systemem ISZTAR czy obowiązku posiadania numeru EORI, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojego towaru. Ubezpieczenie cargo to – najprościej mówiąc – ubezpieczenie ładunków w transporcie, np. w procesie importu. Wykorzystuje się je zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowy we wszystkich jego odmianach – lotniczym, samochodowym, kolejowym oraz morskim. Z polisy cargo skorzystać mogą wszyscy, którzy transportują towar samodzielnie własnymi lub wypożyczonymi środkami, a także wtedy, gdy korzystają z usług firm transportowych. Ten rodzaj ubezpieczenia mogą zatem wykupić przedsiębiorstwa handlowe, dystrybutorzy, zakłady produkcyjne oraz firmy transportowe (jako dodatek do polisy OC). W ten sposób ochronić można produkty i towary przewożone na przykład na paletach lub w kontenerach. Ubezpieczeniu cargo nie podlegają m.in. dokumenty, dzieła sztuki oraz żywe zwierzęta.
Ubezpieczenia cargo posiadają wiele wariatów, które mogą rozważyć zajmujące się importem z Chin firmy. Na rynku spotkać można m.in. podstawowe polisy cargo. Obejmują one głównie najważniejsze zdarzenia losowe, takie jak: wypadek ciężarówki przewożącej towar, pożar, huragan, ulewny deszcz, uderzenie pioruna, lawina czy trzęsienie ziemi. Kolejną opcją jest polisa rozszerzona. Najczęściej obejmuje ona pełny zakres polisy podstawowej oraz dodatkowo szkody powstałe w wyniku kradzieży towaru, a także włamania, w którym mogło dojść do uszkodzenia ładunku. Najszerszy i najbardziej kompleksowy jest zakres świadczeń w przypadku polisy cargo w wariancie pełnym. Obejmuje on wszelkiego rodzaju zdarzenia losowe, w tym akty terroryzmu, zamieszki, strajki, a także klauzule branżowe odpowiednie dla danego typu towaru. Warto dodać, że rozszerzone pakiety ubezpieczenia cargo nierzadko pozwalają np. pokryć ewentualne koszty uprzątnięcia miejsca, w którym doszło do uszkodzenia towaru.
Koszt polisy cargo związany jest przede wszystkim z wybranym wariantem ubezpieczenia – im jego zakres jest szerszy, tym polisa jest droższa. Cena zależy także od rodzaju przewożonego towaru. O zawarciu umowy ubezpieczenia cargo warto jednak myśleć w kontekście inwestycji – nie tylko dodatkowej ochrony. Biorąc pod uwagę potencjalne szkody, wykupienie polisy wydaje się opłacalnym rozwiązaniem.
Podstawowa różnica pomiędzy ubezpieczeniem cargo a OCPD (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego) polega na tym, że OC chroni przewoźnika, a polisa cargo zabezpiecza towar. Ta ostatnia niezbędna jest szczególnie w przypadkach przewozu produktów własnym lub wynajętym środkiem transportu i ochrania właściciela ładunku.
Platforma 1688.com jest bardzo intuicyjna i nawet jeśli nie włączysz tłumaczenia w Google Chrome, możesz poruszać się po nim wzrokowo. Tak, jak dziecko, które nie potrafi czytać, metodą prób i błędów obsługuje telefon komórkowy ;) Wytłumaczymy Ci, jak to zrobić, aby po krótkim czasie poruszać się po tym portalu lepiej niż na Allegro. Zapraszamy!
W ostatnich latach import toreb i torebek z Chin stał się bardzo popularny na całym świecie. Z jednej strony jest to związane z coraz większym zapotrzebowaniem na modne i tanie akcesoria, a z drugiej z rosnącą ilością firm, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność, oferując klientom coraz to nowsze i modniejsze modele toreb.
Dane przedstawione przez chiński urząd celny wskazują, że w 2020 roku eksport z Chin wzrósł o 3,6%, natomiast import spadł o 1,1%. Sprzedaż za granicę wynosiła 2,591 biliona dolarów, zaś towary sprowadzone do Chin kosztowały 2,056 biliona dolarów. Nadwyżka handlowa była więc o 25% wyższa w porównaniu do 2019 roku i wynosiła 535 miliardów dolarów. Oznacza to, że Państwo Środka – w kwestii gospodarczej – bardzo szybko poradziło sobie z pandemią i wróciło do normalnego funkcjonowania.
Jednym z elementów procesu obejmującego import z Chin jest wyszukanie dostawców. Wybór i weryfikacja producenta, który wyprodukuje lub sprzeda nam towary, to pierwszy etap całego przedsięwzięcia. Warto dowiedzieć się na czym to polega. Producenci z Chin to bardzo duża grupa firm, które wykonują produkcję towarów na zlecenie lub sprzedają gotowe produkty z naniesieniem np. tylko...