Transport lotniczy z Chin – korzyści, czas i realizacja frachtu lotniczego

14 sierpnia 2019
4.8/5 - (5 votes)
Transport lotniczy z Chin – korzyści, czas i realizacja frachtu lotniczego

Jednym z aspektów, który należy wziąć pod uwagę podczas organizacji importu towarów z zagranicy, jest wybór odpowiedniego środka transportu. Każdy z nich oferuje bowiem różne możliwości przewozowe, odmienne ceny, a także inny czas oczekiwania na produkty. Dzisiaj skupimy się na transporcie lotniczym z Chin, który jest dla wielu osób najlepszą opcja importu towarów do Europy, a także do Polski.

Transport lotniczy z Chin – najszybsza metoda importu 

Fracht lotniczy uważany jest za najszybszą metodę transportu towarów. Zajmuje średnio ok. 5-7 dni, co stawia go na pierwszym miejscu – przed transportem kolejowym oraz morskim. Właśnie dlatego z transportu lotniczego korzystają osoby, które sprowadzają towary z krótkim terminem ważności, czyli produkty spożywcze, a także te wymagające szybkiego przetransportowania, np. farmaceutyki czy kwiaty. Choć jest to dość drogi środek transportu, w wielu przypadkach okazuje się zdecydowanie najlepszym i mimo wszystko warto z niego skorzystać. 

Transport lotniczy z Chin sprawdza się również w przypadku, gdy importerzy z Chin potrzebują zamówić od chińskich dostawców próbki produktów. Jest to bowiem idealny środek do transportu niewielkich ilości produktów. Płynność i terminowość zapewniana przez transport lotniczy sprawia, że bardzo chętnie wykorzystuje się go również do przesyłania pilnych paczek. Świetnym przykładem mogą być tu części zamienne lub elementy niezbędne do danej produkcji. Ich brak może powodować przestoje w pracy, a dzięki wykorzystaniu transportu lotniczego można je mieć w miejscu docelowym już w ciągu zaledwie kilku dni. 

fracht lotniczy z chin

Bezpieczny transport – tylko samolotem 

W przypadku, gdy zależy nam na szczególnym bezpieczeństwie importowanych towarów, najlepszym wyborem będzie właśnie transport lotniczy z Chin. Gwarantuje zachowanie wszelkich norm zabezpieczenia towarów, a także zapewnia najwyższe standardy przesyłu produktów, znacznie bardziej restrykcyjne niż w przypadku transportu morskiego czy kolejowego. Właśnie dlatego samolotami najczęściej transportuje się towary luksusowe, takie jak biżuteria, ale i zegarki, torebki, buty oraz inne, podobne produkty o mniejszych gabarytach. Fracht lotniczy jest często wybierany również do importu elektroniki, w tym: telefonów, smartwatchy, tabletów, laptopów, kamer sportowych oraz samochodowych, dronów i wielu innych urządzeń. Dodatkowym plusem, który wpływa na bezpieczeństwo towarów podczas transportu, jest możliwość importu bez konieczności pośredniego przeładunku, co oznacza, że produkty są przewożone bezpośrednio z punktu załadunku do miejsca docelowego. 

Transport lotniczy – duże możliwości 

Choć transport morski i kolejowy jest tańszą opcją, wybór transportu lotniczego z Chin daje importerom ogromne możliwości. Warto mieć na uwadze, że nie każdy kraj ma dostęp do morza, zatem czas oczekiwania na importowane produkty, spowodowany koniecznością przeładowania towarów, przedłuża się. Z kolei, dzięki dużej liczbie portów lotniczych w wielu regionach kraju, import z Chin drogą powietrzną może być znacznie szybszy i nie wymaga zamiany środka transportu podczas drogi z punktu A do B. To sprawia, że fracht lotniczy dociera wszędzie tam, gdzie nie da się dotrzeć transportem morskim czy kolejowym.

samolot z chin transport

Mimo tego, że import towarów samolotem wciąż uważany jest za drogą formę importu towarów, nie da się ukryć, że rozwija się bardzo dynamicznie (także dzięki temu, że umożliwia przewóz towarów niebezpiecznych). Jest to najszybciej rozbudowująca się gałąź usług, a to bez wątpienia wpływa na fakt, że koszty transportu z roku na rok będą się nieco zmniejszały. Dzięki temu fracht lotniczy stanie się przystępniejszy dla wielu importerów. Co więcej, wybierając transport lotniczy mamy do wyboru bardzo wiele różnorodnych ofert, zróżnicowanych pod względem cen, terminów, dostępnych przestrzeni transportowych, a także lokalizacji. Oznacza to, że fracht powietrzny można bardzo łatwo dopasować do swoich potrzeb. 

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.8/5 - (5 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X