Facebook
Firmy transportowe wykorzystują różnorodne formy przewozu towarów. Ich wybór zależy przede wszystkim od miejsca dostawy, odbioru oraz przeładunku. Bardzo często zdarza się, że jeden środek transportu nie jest wystarczający. Można wtedy skorzystać np. z transportu kombinowanego, multimodalnego, łamanego lub transportu intermodalnego, o którym przeczytasz więcej w poniższym artykule.
Transport intermodalny dotyczy takiego przewozu towarów, w którym stosuje się więcej niż jeden rodzaj transportu. Może to być np. transport powietrzny i kolejowy lub morski i kolejowy, ale nie tylko. Co więcej, stosując taką metodę dostawy wykorzystuje się tylko jedną jednostkę ładunkową na całej trasie przewozu ładunków, której nie można zmieniać. Jest to kontener albo nadwozie wymienne. Nie dotyczy to oczywiście przeładunku samego towaru podczas zmiany metody transportu. Warto również wspomnieć, że podczas transportu intermodalnego może występować tylko jedna umowa o przewóz oraz jeden wykonawca odpowiedzialny za przebieg dostawy towaru.
Transport intermodalny bez wątpienia posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest to sposób międzynarodowego przewozu towarów, na który warto zwrócić uwagę. Jego najpopularniejsze atuty to:
Jak każda opcja, także transport intermodalny ma swoje wady. Mimo że nie jest ich wiele, warto o nich wspomnieć. Jednym z minusów jest fakt, że podczas transportu wymagane jest zastosowanie profesjonalnych urządzeń do przeładunku, dzięki którym możliwy jest przewóz ogromnych ładunków, ważących nawet kilka lub kilkanaście ton. Choć pozwalają dokonać tego, czego nie są w stanie zrobić maszyny stacjonarne, są dość kosztowne. Mowa o dźwigach, żurawiach, suwnicach czy maszynach samojezdnych, które są niezbędnym ekwipunkiem na terminalach kolejowych. Zarówno ich zakup, jak również instalacja wykonana przez fachowców wiąże się z ogromną inwestycją. Mimo wszystko warto ponieść jej koszty, ponieważ z pewnością prędko się zwróci.
W przeciwieństwie do tradycyjnych form przewozu towarów, transport intermodalny uwzględniający drogę morską, kolejową lub powietrzną nie jest wystawiony na wpływ niekorzystnych warunków transportu, jak ma to miejsce chociażby przy przewozie ładunków transportem ciężarowym. Unikamy dzięki temu awarii czy uszkodzeń, które mogą powstać podczas jazdy autem. Co więcej, współpraca z firmą oferującą intermodalny przewóz towarów daje większe i bardziej zróżnicowane możliwości wyboru najbardziej optymalnego rodzaju transportu. Koszty transportu oraz czas oczekiwania na przewóz jest dopasowany do możliwości oraz potrzeb klienta.
Z Chin można importować absolutnie wszystko, ale czy ktoś spodziewał się, że import artykułów plastycznych cieszy się tak dużą popularnością? Chińscy producenci wytwarzają akcesoria dla plastyków na bardzo szeroką skalę. Dotyczy to zarówno prostych akcesoriów malarskich, których każdy z nas używał podczas lekcji plastyki, jak również wysokiej jakości artykułów plastycznych dla profesjonalistów. Nie każdy ma...
Coraz więcej panien młodych jest zainteresowanych zakupem sukni ślubnych z Chin. Jednak nie każda z nich decyduje się na ten krok. Przede wszystkim wynika to z tego, że nie można ich przymierzyć. Nie każda kobieta odważy się na kupowanie kota w worku. A co, gdyby ułatwić ten wybór pannom młodym i sprowadzić suknie ślubne z Chin? Import takich sukien to bardzo dobry pomysł na biznes, o czym przekonasz się po lekturze naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!
Jesteś początkującym importerem z Chin? Sprawdź, jak dobrze przygotować wytyczne do zlecenia, a także na co zwrócić szczególną uwagę. Z naszego artykułu dowiesz się, jak ważna jest specyfikacja i jak ogromny ma wpływ na wycenę towaru oraz poznasz konkretne wskazówki, którymi warto kierować się, zamawiając towar z Chin. Zapraszamy do lektury! Jak przygotować zapytanie do...
Transport materiałów niebezpiecznych, a zwłaszcza ten pomiędzy kontynentami, to temat warty uwagi. Import z Chin do Polski takich ładunków może odbywać się różnymi drogami. W przypadku każdego rodzaju transportu obowiązują jednak inne regulacje i przepisy prawne. Najpopularniejszy jest zdecydowanie transport drogą lądową, oznaczany jako ADR, ale zaraz obok niego jest również transport drogą śródlądową, czyli ADN oraz kolejową, czyli...