Facebook
Spis treści (kliknij aby szybko przejść):
Ze względu na panującą na całym świecie pandemię koronawirusa nastąpiło wiele zmian w handlu międzynarodowym. Ograniczenia związane z podróżowaniem przyczyniły się do tego, że relacje biznesowe przeniosły się do świata online. Dotyczy to również targów w Chinach, które – by dopasować się do nowych realiów – zaczęły być organizowane hybrydowo, łącząc tym samym sferę online i offline. Jak będą wyglądały targi w Chinach w 2022 roku? Odpowiadamy!
Targi Kantońskie to zdecydowanie największa, a do tego najstarsza impreza targowa w Chinach. Odbywają się od 1957 roku i od tego czasu każdego roku przyciągają coraz więcej odwiedzających. Obecnie odbywają się dewa razy w roku: w edycji wiosennej na przełomie kwietnia i maja oraz w edycji jesiennej na przełomie października oraz listopada. Tegoroczne Targi Kantońskie w odróżnieniu od targów w Chinach 2020 oraz wiosennych targów w Chinach 2021, które odbywały się wyłącznie online, będą odbywały się w formie hybrydowej, a więc stacjonarnie i internetowo. Targi online okazały się bowiem dużym sukcesem, ponieważ zastosowano wówczas wiele nowych rozwiązań technologicznych, które ułatwiły organizację targów i uczyniły je dostępnymi dla osób z całego świata.
W listopadzie 2022 r. w Szanghaju odbędą się piąte targi China International Import Expo 2022 (CIIE 2022). Dokładna data i miejsce wydarzenia nie zostały jeszcze potwierdzone. Wiadomo jednak, że te targi również przybiorą formę hybrydową. Oficjalna strona internetowa CIIE umożliwi uczestnikom zapoznanie się z działalnością eksporterów. W wirtualnych pawilonach swoje oferty zaprezentują przedsiębiorcy z ponad 50 krajów. Będą to firmy z branży technologicznej, samochodowej, medycznej, handlowo-usługowej, spożywczej oraz rolniczej.
China International Beauty Expo jest jedną z wiodących imprez kosmetycznych w Azji, gromadzącą kilka tysięcy wystawców oraz setki tysięcy odwiedzających. Podczas targów można także uczestniczyć w licznych seminariach czy panelach dyskusyjnych dotyczących azjatyckich kosmetyków, a także pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Targi odbędą się w dniach 10-12 marca 2022 w Guangzhou.
Należy jednak pamiętać, że uczestnikiem targów mogą być wyłącznie podmioty zarejestrowane w Hongkongu z ważnym świadectwem rejestracji działalności gospodarczej w Hongkongu i prowadzące znaczącą działalność w Hongkongu. Jeśli więc zależy Ci na uczestnictwie, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rozwiązania, jakim jest przedstawicielstwo na targach w Chinach.
Uczestnictwo w targach w Chinach w 2022 roku w znacznej większości będzie możliwe za pośrednictwem kanałów online. Targi w wersji internetowej pozwalają na szczegółowe zapoznanie się z ofertami chińskich przedsiębiorców bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest organizowanie importu z Chin krok po kroku również w dobie pandemii.
Chiński rynek napojów alkoholowych jest bardzo zróżnicowany i obejmuje szeroką gamę różnych produktów, w tym: tradycyjne chińskie napoje wysokoprocentowe, a także wina czy piwa. Jednym z najpopularniejszych alkoholi w Państwie Środka jest baijiu, czyli mocny destylowany napój alkoholowy, który spożywa się podczas uroczystości i spotkań towarzyskich. Chiński rynek napojów alkoholowych charakteryzuje się dużą konkurencją i stale rosnącą liczbą producentów oraz dostawców, co prowadzi do zwiększenia jakości i różnorodności dostępnych produktów.
Jednym z elementów procesu obejmującego import z Chin jest wyszukanie dostawców. Wybór i weryfikacja producenta, który wyprodukuje lub sprzeda nam towary, to pierwszy etap całego przedsięwzięcia. Warto dowiedzieć się na czym to polega. Producenci z Chin to bardzo duża grupa firm, które wykonują produkcję towarów na zlecenie lub sprzedają gotowe produkty z naniesieniem np. tylko...
Najpopularniejszą metodą transportu w przypadku importu towarów z Chin do Polski jest transport drogą morską. Przede wszystkim ze względu na bardzo przystępne ceny, a także stosunkowo krótki czas transportu w porównaniu do przewozu towarów pociągiem. Warto również dodać, że statki umożliwiają transport nawet bardzo dużych ładunków, w tym również ładunków niebezpiecznych.
Każda osoba decydująca się na import towarów z Chin z pewnością ma pewne obawy związane z dokumentami potrzebnymi np. przy odprawie celnej. Wszak w tym przypadku musimy dopełnić formalności polskich, chińskich oraz europejskich. Jednym z najważniejszych dokumentów jest na pewno faktura z Chin. W poniższym wpisie wyjaśniam co powinna zawierać faktura importowa. Czym jest faktura importowa? Sprowadzając...