Targi w Chinach 2022

30 listopada 2021
5/5 - (1 vote)
Targi w Chinach 2022

 

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Targi Kantońskie 2022 – jak będą wyglądały?
  2. China International Import Expo 2022 – kiedy odbędzie się to wydarzenie?
  3. China International Beauty Expo – największa impreza kosmetyczna w Azji
  4. Targi w Chinach 2022 – podsumowanie

 

 

Ze względu na panującą na całym świecie pandemię koronawirusa nastąpiło wiele zmian w handlu międzynarodowym. Ograniczenia związane z podróżowaniem przyczyniły się do tego, że relacje biznesowe przeniosły się do świata online. Dotyczy to również targów w Chinach, które – by dopasować się do nowych realiów – zaczęły być organizowane hybrydowo, łącząc tym samym sferę online i offline. Jak będą wyglądały targi w Chinach w 2022 roku? Odpowiadamy!

Targi Kantońskie 2022 – jak będą wyglądały?

Targi Kantońskie to zdecydowanie największa, a do tego najstarsza impreza targowa w Chinach. Odbywają się od 1957 roku i od tego czasu każdego roku przyciągają coraz więcej odwiedzających. Obecnie odbywają się dewa razy w roku: w edycji wiosennej na przełomie kwietnia i maja oraz w edycji jesiennej na przełomie października oraz listopada. Tegoroczne Targi Kantońskie w odróżnieniu od targów w Chinach 2020 oraz wiosennych targów w Chinach 2021, które odbywały się wyłącznie online, będą odbywały się w formie hybrydowej, a więc stacjonarnie i internetowo. Targi online okazały się bowiem dużym sukcesem, ponieważ zastosowano wówczas wiele nowych rozwiązań technologicznych, które ułatwiły organizację targów i uczyniły je dostępnymi dla osób z całego świata.

China International Import Expo 2022 – kiedy odbędzie się to wydarzenie?

W listopadzie 2022 r. w Szanghaju odbędą się piąte targi China International Import Expo 2022 (CIIE 2022). Dokładna data i miejsce wydarzenia nie zostały jeszcze potwierdzone. Wiadomo jednak, że te targi również przybiorą formę hybrydową. Oficjalna strona internetowa CIIE umożliwi uczestnikom zapoznanie się z działalnością eksporterów. W wirtualnych pawilonach swoje oferty zaprezentują przedsiębiorcy z ponad 50 krajów. Będą to firmy z branży technologicznej, samochodowej, medycznej, handlowo-usługowej, spożywczej oraz rolniczej.

China International Beauty Expo – największa impreza kosmetyczna w Azji

China International Beauty Expo jest jedną z wiodących imprez kosmetycznych w Azji, gromadzącą kilka tysięcy wystawców oraz setki tysięcy odwiedzających. Podczas targów można także uczestniczyć w licznych seminariach czy panelach dyskusyjnych dotyczących azjatyckich kosmetyków, a także pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Targi odbędą się w dniach 10-12 marca 2022 w Guangzhou.

Należy jednak pamiętać, że uczestnikiem targów mogą być wyłącznie podmioty zarejestrowane w Hongkongu z ważnym świadectwem rejestracji działalności gospodarczej w Hongkongu i prowadzące znaczącą działalność w Hongkongu. Jeśli więc zależy Ci na uczestnictwie, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rozwiązania, jakim jest przedstawicielstwo na targach w Chinach.

Targi w Chinach 2022 – podsumowanie

Uczestnictwo w targach w Chinach w 2022 roku w znacznej większości będzie możliwe za pośrednictwem kanałów online. Targi w wersji internetowej pozwalają na szczegółowe zapoznanie się z ofertami chińskich przedsiębiorców bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest organizowanie importu z Chin krok po kroku również w dobie pandemii.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X