Produkcja form wtryskowych – na czym polega i jakie są zalety?

06 sierpnia 2019
4.7/5 - (7 votes)
Produkcja form wtryskowych – na czym polega i jakie są zalety?

Formowanie wtryskowe to ciągle unowocześniana technologia, która dzisiaj jest jedną z najpopularniejszych metod wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych. Daje naprawdę ogromne pole do popisu i oferuje spore możliwości. Za pomocą takich form można wykonać wiele różnicowanych produktów według indywidualnych projektów. Jeśli zastanawiasz się nad produkcją z wykorzystaniem tej technologii, najkorzystniejszą opcją będą dla Ciebie wtryskarki z Chin. Dlaczego? Przekonaj się! 

Na czym polega formowanie wtryskowe? 

Choć produkcja form wtryskowych jest znana już od wielu lat, dzisiaj zdecydowanie przechodzi swój rozkwit. Umożliwia produkcję materiałów z różnorodnych tworzyw sztucznych dla wielu branż, Korzystają z nich producenci na całym świecie, jednak to właśnie w Chinach najbardziej opłaca się wytwarzanie materiałów z pomocą tej technologii. 

W skrócie, formowanie wtryskowe polega na wtryskiwaniu do gniazda formy uplastycznionej masy pod konkretnym ciśnieniem. Wystarczy zaczekać do zastygnięcia, by elementy zyskały upragniony kształt. Metoda ta pozwala na wytworzenie dowolnych produktów z tworzywa sztucznego o różnych kształtach i wymiarach. Produkcja form wtryskowych jest najbardziej opłacalna wtedy, gdy chcemy wykonać serię jednakowych przedmiotów, ponieważ dla każdego elementu należy zaprojektować i stworzyć osobną formę.  

Produkcja form wtryskowych – zalety 

Teraz kilka słów o zaletach produkcji towarów za pomocą form wtryskowych, a także o tym, dlaczego warto skorzystać z wtryskarek z Chin. Otóż bardzo często zdarza się, że klienci mają swoje własne, indywidualne pomysły dotyczące wykonania różnorodnych produktów. Mogą to być obudowy sprzętów, pojemniki, pudełka czy cokolwiek innego. Gdy przedmiot ten odbiega od tradycyjnych form, konieczne będzie stworzenie niestandardowych projektów, co wiąże się z wyższymi kosztami. W takim przypadku najlepszą opcją będzie współpraca z firmą z Państwa Środka, która zapewni wysokiej jakości tworzywa sztuczne, a przy tym zagwarantuje przystępne ceny. Cena produkcji za pomocą wtryskarki z Chin może być nawet cztery razy niższa niż w Europie czy USA. 

Produkcja form wtryskowych – zalety

Warto również wspomnieć, że produkcja form wtryskowych jest tam znacznie szybsza niż w innych krajach. Nawet wraz z importem z Chin przedsiębiorca zapłaci mniej niż wtedy, gdy musiałby wykonać te przedmioty np. w Polsce, ponieważ koszt robocizny w Państwie Środka jest stosunkowo niski. Co więcej, często podczas jednego procesu produkcyjnego wykonuje się kilka, a nawet kilkanaście elementów jednocześnie, co również pozwala na ogromną oszczędność czasu.  

Kolejną zaletą wtryskarek z Chin jest niewątpliwie wysoka jakość wykonywanych produktów. Choć wiele lat temu utarło się stwierdzenie, że chińskie produkty są niskiej jakości, dzisiaj zdecydowanie nie można już tak powiedzieć. Chińczycy bowiem inwestują w swoje urządzenia, by zapewniać swoim klientom najlepsze rozwiązania, ponieważ to praktycznie zawsze przekłada się na długotrwałą współpracę. Dzisiaj Państwo Środka kojarzy się już coraz częściej z dobrą jakością, a także produktywnością. 

Na koniec warto wspomnieć, że Chiny są specjalistami w produkcji form wtryskowych. Posiadają stosowną wiedzę, umiejętności i doświadczenie, dlatego z ich usług korzystają przedsiębiorstwa na całym świecie. Są doskonale przeszkoleni w zakresie formowania tworzyw sztucznych i mają u siebie mnóstwo firm, które się w tym specjalizują. Dzięki temu mogą realizować projekty szybko, sprawnie i na najwyższym poziomie.

Wtryskarki z Chin – etapy produkcji tworzyw sztucznych 

Firmy z Chin zajmujące się produkcją form wtryskowych charakteryzują się znormalizowanym zarządzaniem, solidnymi procesami, silną świadomością usług, jak również świetną jakością rzetelną obsługą. Dodatkowo, jak wspominaliśmy wcześniej, wtryskarki z Chin to gwarancja niskich kosztów produkcji, a także krótkiego czasu oczekiwania na gotowe artykuły, co sprawia, że chińscy producenci są w stanie przyciągnąć uwagę dużej liczny klientów.

Jeśli jesteś więc zainteresowany tą formą współpracy, pokrótce przestawiamy, jak przebiegają poszczególne etapy produkcji za pomocą form wtryskowych: 

  1. Podgrzanie i upłynnienie tworzyw sztucznych poprzez stałe mieszanie. 
  2. Wykonanie wtrysku przez kilka, a nawet kilkanaście dysz do form, które są wytwarzane najczęściej ze stali.  
  3. Studzenie materiałów, prowadzące do ich utwardzenia. Ważne jest tu odpowiednie tempo, dzięki któremu tworzywa będą idealnie odwzorowywały kształt z projektu. 
  4. Ręczne lub automatyczne (z pomocą układu wypychania) wyjmowanie produktów z form. 
  5. Czyszczenie produktów, które pozwoli pozbyć się resztek tworzywa znajdujących się najczęściej na krawędziach produktów. Usuwane są one mechanicznie, a następnie tworzywo jest polerowane.  

Teraz wtryskarki z Chin są już gotowe do ponownego użycia! 

Produkcja form wtryskowych

Chińskie wtryskarki

Istnieje wiele powodów, które przemawiają za tym, dlaczego warto zlecić wykonanie form wtryskowych w Chinach. Czymś, o czym wspomnieliśmy powyżej, jest cena. Konieczne jest jednak rozwinięcie tego tematu, gdyż wciąż jeszcze mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zlecenie wykonania form na chińskich wtryskarkach, wraz ze sprowadzeniem ich do Polski jest tańszy niż wyprodukowanie ich w kraju. Jak to możliwe? Chiny specjalizują się bowiem w produkcji form wtryskowych. Z uwagi na to w tej dziedzinie mają najlepiej rozwinięte technologie na świecie. Technologie, które zapewniają wydajność i efektywność na znakomitym poziomie. Dzięki temu firmy zajmujące się produkcją form wtryskowych mogą zaoferować swoim klientom bardzo przystępne ceny. Warto dodać, że cały proces odbywa się bez uszczerbku na jakości. Krzywdzący stereotyp o wątpliwej jakości chińskich wyrobów to już na szczęście przeszłość.

Producent form wtryskowych

Jak wspomnieliśmy, najlepsi producenci form wtryskowych to producenci z Chin. Wiąże się to z ogromnym doświadczeniem. Fabryki, w których wytwarzane są te formy zupełnie nie przypominają tych z Europy. Jeśli zdecydujesz się na import form wtryskowych z Chin, na pewno będzie Ci dane odwiedzić chińską fabrykę i gwarantujemy, że ich rozmiar Cię zaskoczy. Są po prostu zdumiewająco ogromne i zatrudniają setki pracowników. Firmy z całego świata zamawiają w takich fabrykach od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy produktów miesięczne. Możesz więc wyobrazić sobie, jak wiele form wtryskowych wytwarzają każdego dnia.

Wykonanie form wtryskowych

Jeśli zastanawiasz się, ile trwa wykonanie form wtryskowych, spieszymy z odpowiedzią. Otóż cały proces od wyceny do wytworzenia pierwszych produktów trwa zwykle cztery tygodnie i dotyczy standardowych zamówień. Gdy jednak decydujesz się na zlecenie fabryce bardziej skomplikowanych form, które nie są szablonowe, czas oczekiwania wynosi sześć tygodni. Kiedy zaakceptujesz pierwsze formy, a fabryka dopracuje Twoje zlecenie, zostaje ono wysłane do Ciebie. Całość może potrwać od sześciu do maksymalnie ośmiu tygodni. Nie jest to długi czas oczekiwania, biorąc pod uwagę fakt, jak wiele zleceń przyjmuje miesięcznie taka fabryka form wtryskowych.

Produkcja na wtryskarkach – tylko w Chinach

Czy wiesz, że większość znanych na świecie firm współpracuje z chińskimi fabrykami i właśnie tam produkuje formy wtryskowe? Firmy, takie jak Apple, Microsoft, Sony, Samsung, Xiaomi i wiele innych nie wytwarzają form wtryskowych w USA czy w Europie, ale sprowadzają je z Chin. Giganci z praktycznie każdej branży współpracują właśnie z Państwem Środka, produkując swoje najnowsze urządzenia czy gadżety. Przyjrzyj się sprzętom, które masz w swoim domu. Na większości z nich z całą pewnością znajdziesz oznaczenia, które informują o tym, że zostały wytworzone w Chinach.

Formy wtryskowe – produkcja w Chinach 

Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się produkcją elementów z tworzyw sztucznych wie, że wytwarzanie części z tych materiałów wymaga dużego doświadczenia oraz precyzji, ponieważ jest to proces dość skomplikowany. By go uprościć, a także uczynić mniej wymagającym, większość z tych produktów tworzona jest dzisiaj z pomocą form wtryskowych. A specjalistami w tej technologii są właśnie Chiny, dlatego jeśli planujesz produkcję jakichkolwiek produktów z tworzyw sztucznych, koniecznie rozważ zlecenie wykonania swoich projektów firmie z Państwa Środka.

Zainteresowanych zamówieniem form wtryskowych zapraszamy do odwiedzin strony z ofertą – Produkcja form wtryskowych z Chin oraz do bezpośredniego kontaktu z firmą Fullbax.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
4.7/5 - (7 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X