Plecaki z Chin – jak wybierać, co warto wiedzieć?

27 marca 2023
5/5 - (1 vote)
Plecaki z Chin – jak wybierać, co warto wiedzieć?

Plecaki noszą dziś nie tylko uczniowie czy podróżnicy, ale również wszyscy, którzy cenią sobie wygodę i funkcjonalność na co dzień. Są one bowiem bardzo praktyczne, a co najważniejsze, pozwalają na przenoszenie różnego rodzaju przedmiotów, takich jak książki, laptop czy ubrania. Jednym z największych producentów plecaków są Chiny. Tamtejsze fabryki oferują szeroki wybór modeli plecaków w najrozmaitszych rozmiarach. Planujesz import plecaków z Chin? Dowiedz się,

 

Spis treści:

 1. Ceny plecaków z Chin
 2. Cło na plecaki z Chin
 3. Jakie materiały są używane w produkcji plecaków z Chin?
 4. Jakie rozmiary i wzory plecaków są dostępne w Chinach?
 5. Jak wybrać dobrego dostawcę plecaków z Chin?

 

Ceny plecaków z Chin

Zakupy w Chinach zawsze kojarzą się z bardzo atrakcyjnymi cenami. Tak jest również w przypadku plecaków. Większość chińskich plecaków można kupić za stosunkowo niewielką kwotę, nawet kilka razy niższą niż za porównywalny plecak z Polski. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na import towarów z Chin.

Cło na plecaki z Chin

Warto jednak pamiętać, że import z Chin wiąże się również z koniecznością opłacenia cła z Chin. W przypadku plecaków stawki celna kształtują się następująco:

 • Plecaki, torby sportowe i podróżne z folii z tworzywa sztucznego – 9,7% (kod nomenklatury: 4202 92 11 00)
 • Plecaki, torby sportowe i podróżne z materiałów włókienniczych – 2,7% (kod nomenklatury: 4202 92 91 90)
 • Plecaki, torby sportowe i podróżnicze z zewnętrzną powierzchnią ze skóry wyprawionej lub skóry wtórnej wykonane ręcznie – 3% (kod nomenklatury: 4202 91 10 10)
 • Teczki, aktówki, tornistry wykonane z pozostałych materiałów – 3,7% (kod nomenklatury: 4202 19 90 90)
 • Teczki, aktówki, tornistry z zewnętrzną powierzchnią z folii z tworzywa sztucznego – 9,7% (kod nomenklatury: 4202 12 11 00)
 • Teczki, aktówki, tornistry z zewnętrzną powierzchnią ze skóry wyprawionej lub skóry wtórnej – 3% (kod nomenklatury: 4202 11 10 90)

Dane te pochodzą z ISZTAR, czyli Informacyjnego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej, który dostarcza szczegółowych informacji dotyczących obrotu towarowego z zagranicą. W serwisie są prezentowane dane unijne pochodzące z systemu TARIC oraz dane krajowe (podatki VAT, akcyza i inne krajowe środki pozataryfowe).

Jakie materiały są używane w produkcji plecaków z Chin?

Najczęściej chińskie plecaki są wykonane z nylonu, poliestru lub skóry ekologicznej. Wszystkie te materiały są łatwe do czyszczenia i odporne na uszkodzenia. Jednak, jeśli zależy Ci na trwałości plecaka, warto wybrać model wykonany z bardziej wytrzymałych materiałów, takich jak chociażby cordura.

Jakie rozmiary i wzory plecaków są dostępne w Chinach?

Chińskie plecaki są dostępne w różnych rozmiarach, od małych, jednokomorowych plecaków na codzienny użytek, do dużych, kilkukomorowych plecaków wspinaczkowych. Ważne jest, aby wybrać plecak odpowiedni do swoich potrzeb i stylu życia. Zawsze warto sprawdzić wymiary przed zakupem, aby uniknąć rozczarowań.

W Chinach można znaleźć plecaki o przeróżnych wzorach, od klasycznych, jednokolorowych plecaków, po bardzo kolorowe modele z nadrukami. Wiele osób decyduje się na import plecaków z Chin właśnie ze względu na bogactwo wzorów i oryginalne pomysły.

Jak wybrać dobrego dostawcę plecaków z Chin?

Wybranie sprawdzonego dostawcy towarów z Chin może być trudne, ale istnieje kilka kroków, które można wykonać, aby zminimalizować ryzyko i znaleźć godnego zaufania partnera:

 1. Sprawdź kapitał zakładowy dostawcy.

 2. Poproś o próbki, sprawdź adres, skąd pochodzi itd.

 3. Sprawdź licencję biznesową.

 4. Sprawdź przykładową fakturę VAT

 5. Sprawdź MOQ dostawcy.

 6. Sprawdź katalog produktów, jakie fabryka oferuje.

 7. Sprawdź raporty z kontroli przeprowadzonych w danej fabryce.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X