Facebook
Chiny to jeden z największych eksporterów militariów na świecie. Jeśli więc planujesz import artykułów militarnych, koniecznie zapoznaj się z ofertami chińskich producentów. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie produkuje się militaria w Państwie Środka, jakie stawki celne obowiązują na tego typu towary oraz jakie wymagania musi spełnić importer. Zapraszamy do lektury!
Spis treści:
Najwięcej fabryk, które specjalizują się w produkcji militariów w Chinach zlokalizowanych jest w południowo-wschodniej prowincji Guangdong, a w szczególności w mieście Shenzhen. To również w tym miejscu odbywają się jedne z największych targów, skupionych właśnie wokół militariów, czyli Expo Emergency & Safety Technology Expo China Hi-Tech Fair. Ponadto bardzo wielu chińskich producentów militariów ma swoje zakłady produkcyjne we wschodniej prowincji Zhejiang. Przede wszystkim warto tu wspomnieć o dwóch miastach: Ningbo oraz Wenzhou. Podejmując temat chińskich militariów, nie można nie wspomnieć także o prowincji wschodniej Shandong i zlokalizowanym w niej mieście Qingdao, gdzie również spotkasz wielu znanych i cenionych producentów militariów z Chin.
Planując import z Chin militariów czy też jakichkolwiek innych towarów, musisz wziąć pod uwagę koszty, jakie poniesiesz w związku z opłatami celnymi. Wszystko, co sprowadzasz do Polski, objęte jest cłem, a jego stawki są różne, dlatego tak istotne jest sprawdzenie ich wysokości. Dzięki temu dowiesz się, czy import militariów z Chin będzie dla Ciebie opłacalny.
Gdzie sprawdzisz wysokość stawek celnych na dane towary? Możesz to zrobić za pośrednictwem systemu ISZTAR (System Zintegrowanej Taryfy Celnej) lub TARIC (Zintegrowana Taryfa Wspólnot Europejskich). Pierwszy z nich jest to systemem klasyfikacji celnej prowadzony przez Służbę Celną RP, który integruje dane na temat towarów i taryf celnych obowiązujących w Polsce. Drugi zaś to system prowadzony przez Dyrekcję Generalną Podatków i Unii Celnej, który integruje ustalenia prawne państw członkowskich UE związane z taryfami celnymi dla produktów przemysłowych i rolnych.
Poniżej znajdziesz kilka przykładowych pozycji z systemu ISZTAR, wraz z ich stawkami celnymi i kodami nomenklatury:
Import z chin krok po kroku wymaga spełnienia konkretnych wymagań. Mowa tu przede wszystkim o dyrektywie RoHS, będącej jedną z Dyrektyw Nowego Podejścia. Wprowadza ona ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji i materiałów w sprzęcie elektrycznym oraz elektronicznym. Jeśli spełnisz określone w niej wymagań i otrzymasz certyfikat zgodności CE, masz obowiązek nanieść na objęte jej zakresem importowane towary znak CE.
Polscy przedsiębiorcy od lat importują artykuły szklane z Chin. Co ciekawe, zainteresowanie tego rodzaju wyrobami wciąż rośnie. Z czego to wynika?
Wielu importerów wcale nie zaczynało od szukania pomocników. Często mówili „Dam sobie radę sam i nie będę nikomu dodatkowo płacił, trzeba ciąć koszty”. Jednak po jakimś czasie natknęli się na problemy różnej maści. A wtedy odzywali się do mnie. Sprawdź, w czym pośrednik w transporcie z Chin może być pomocny. Spis treści (kliknij aby...
Rynek medyczny w Chinach rozwija się bardzo prężnie. W związku z tym sprzęt medyczny produkowany jest w Państwie Środka na naprawdę olbrzymią skalę. Produkowany jest głównie we wschodnich oraz południowych rejonach Chin. Firmy wytwarzające sprzęt medyczny bardzo duży nacisk kładą na to, by powstawał on pod okiem doświadczonej kadry oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Z tego względu import sprzętu medycznego z Chin cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Co najczęściej sprowadza się z Państwa Środka? Dowiesz się z naszego artykułu.
CCC (ang. China Compulsory Certificate) to system certyfikacji, obowiązujący dla określonych towarów, które sprzedawane są na rynku chińskim.