Maszyny do szycia z Chin – wszystko, co warto wiedzieć o ich imporcie

22 września 2022
5/5 - (1 vote)
Maszyny do szycia z Chin – wszystko, co warto wiedzieć o ich imporcie

Import maszyn do szycia z Chin od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Dotyczy to zarówno standardowych maszyn do użytku domowego, jak i przemysłowych maszyn do szycia. Dowiedz się, jak przebiega ich import z Chin i poznaj obowiązki, jaki musi spełnić importer, chcący sprowadzić maszyny do szycia do Polski. Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

  1. Produkcja maszyn do szycia w Chinach – gdzie się odbywa?
  2. Maszyny do szycia z Chin a stawki celne
  3. Chińskie maszyny do szycia – jakie wymogi muszą spełniać?

 

Produkcja maszyn do szycia w Chinach – gdzie się odbywa?

W Chinach zlokalizowanych jest mnóstwo fabryk specjalizujących się w produkcji maszyn do szycia do użytku domowego, jak i tych przemysłowych. Najwięcej ośrodków produkcyjnych zlokalizowanych jest w prowincji Zhejiang, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu Chin. Fabryki maszyn do szycia znajdziesz tam przede wszystkim w Hangzhou, Jinhua oraz Taizhou. Ważnym ośrodkiem, w którym także skupione są firmy zajmujące się wytwórstwem maszyn do szycia, jest południowo-wschodnia prowincja Guangdong, a w szczególności miasta Dongguan oraz Kanton. Jeśli chcesz rozpocząć import z Chin maszyn do szycia, udaj się właśnie do jednego z tych ośrodków.

Maszyny do szycia z Chin a stawki celne

Chcesz dowiedzieć się, jakie jest aktualne cło z Chin na maszyny do szycia, a także inne produkty, takie jak odzież z Chin czy ubrania z Chin? Skorzystaj z systemu ISZTAR lub TARIC. Pierwszy z nich to Informacyjny System Zintegrowanej Taryfy Celnej prowadzony przez Służbę Celną RP, który integruje dane na temat towarów i taryf celnych obowiązujących w Polsce. Z kolei drugi to Zintegrowana Taryfa Wspólnot Europejskich, czyli system prowadzony przez Dyrekcję Generalną Podatków i Unii Celnej system, który integruje wszelkie ustalenia prawne państw członkowskich Unii Europejskiej związane z taryfami celnymi dla produktów przemysłowych i rolnych.

Poniżej znajdziesz kilka przykładowych pozycji z systemu ISZTAR wraz ze stawkami celnymi oraz kodami celnymi:

  • Automatyczne maszyny do szycia – 8452210000 – 3,7%

  • Maszyny do szycia (z wyłączeniem ram, stołów lub części meblowych) o wartości jednostkowej każda większej niż 65 € – 8452101100 – 5,7%

  • Pozostałe maszyny do szycia i pozostałe głowice maszyn do szycia – 8452109000 – 3,7%

Chińskie maszyny do szycia – jakie wymogi muszą spełniać?

Chińskie maszyny do szycia sprowadzane do Polski muszą spełniać szereg wymogów Unii Europejskiej, by zostać dopuszczone do sprzedaży i użytku. Jakie to wymogi? Listę znajdziesz poniżej!

  • 2014/30/UE – DYREKTYWA KOMPATYBILNOŚCI ELEKTROMAGNETYCZNEJ (EMC) – dotyczy wszystkich urządzeń, które zawierają aktywne elementy elektroniczne.

  • 2006/42/WE – DYREKTYWA MASZYNOWA (MD) – dotyczy maszyn i ich części. Ponadto maszyny podlegające pod tę dyrektywę muszą być oznakowane tabliczką znamionową.

  • 2014/35/UE – DYREKTYWA NISKONAPIĘCIOWA (LVD) – dotyczy sprzętu elektrycznego przeznaczonego do użytku przy napięciu z zakresów 75-1500 V prądu stałego oraz 50-1000 V prądu przemiennego.

  • 2011/65/UE – DYREKTYWA ROHS – tej dyrektywie podlega sprzęt elektryczny i elektroniczny. Określa ona maksymalne stężenie substancji niebezpiecznych.

  • OZNACZENIE CE I DEKLARACJA ZGODNOŚCI – stanowi oświadczenie producenta, że wyrób spełnia wymogi na rynku unijnym. Podpisanie deklaracji zgodności upoważnia do umieszczenia oznakowania CE na maszynie.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X