Facebook
W ostatnich latach można zauważyć nieustanny wzrost popytu na koce elektryczne. To bardzo ciekawe zjawisko, ponieważ jeszcze 10-15 lat temu zainteresowanie tego typu towarami było niewielkie. Obecnie Chiny z roku na rok eksportują coraz więcej takich koców. W 2021 roku było to 26 mln sztuk, a w tym roku ta liczba na pewno nie będzie niższa. Co warto wiedzieć, decydując się na import koców z Państwa Środka? Podpowiadamy!
Spis treści:
Największe firmy, specjalizujące się w produkcji koców elektrycznych w Chinach, znajdują się w Shijiazhuang w prowincji Hebei. Jedną z nich jest Xinle Mulan Electric Appliance, zajmująca się produkcją koców elektrycznych oraz elektrycznych urządzeń grzewczych. To zaufane przedsiębiorstwo, posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Inne ośrodki, w których prosperuje wiele fabryk, zajmujących się produkcją koców elektrycznych, to także: Changzhou i Nankin w prowincji Jiangsu, jak również Shaoxing, Hangzhou i Ningbo w prowincji Zhejiang oraz Qingdao i Weihai w prowincji Shandong.
Jeśli planujesz import z Chin koców elektrycznych, w pierwszej kolejności zapoznaj się z obowiązującymi na te towary stawkami celnymi. Możesz to zrobić za pośrednictwem jednego z systemów: ISZTAR lub TARIC. Pierwszy z nich jest systemem polskim, zaś drugi obowiązuje dla całej Unii Europejskiej.
W systemie ISZTAR koce elektryczne znajdziesz w sekcji IX (Materiały i artykuły włókiennicze), w rozdziale 63 (I. Pozostałe gotowe artykuły włókiennicze). Kod celny na koce elektryczne to: 6301 10 00 00, zaś stawka celna na te produkty wynosi 6,9%.
W imporcie koców elektrycznych z Chin najistotniejszą kwestią jest bez wątpienia zgodność wyrobów z wymogami unijnymi oraz krajowymi. Stąd też, decydując się na sprowadzenie tego typu towarów do Polski, koniecznie zapoznaj się z aktami prawnymi, która ich dotyczą. Jest to bardzo ważne, ponieważ wielu producentów koców elektrycznych z Chin nie dba o spełnienie wymogów produktowych. Jeśli więc Ty zamierzasz sprzedawać te koce w Polsce, masz obowiązek zadbać o to, by były one oznaczone znakiem ZSEE oraz znakiem CE na podstawie dyrektywy EMC i RoHS. Oprócz tego do koców elektrycznych musi być dołączona instrukcja obsługi w języku obowiązującym na rynku docelowym, a także informacje o danych technicznych, jak również odpowiednie symbole prania.
Choć podczas wyboru środka transportu przy imporcie towarów z Chin bardzo dużą rolę odgrywa cena, to wybór pomiędzy statkiem, pociągiem i samolotem bardzo często zależy również od tego, ile trwa przewóz towarów. Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega cały ten proces, zapraszamy do lektury. W dzisiejszym artykule porównamy trzy najpopularniejsze środki transportu pod względem długości oczekiwania...
Choć jeszcze rok temu rękawiczki nitrylowe i lateksowe kojarzyliśmy głównie z pracownikami służby zdrowia oraz laboratoriów, a także z pracownikami salonów kosmetycznych czy też salonów tatuażu, którzy wykorzystują je podczas swojej codziennej pracy, to dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej. Ze względu na panującą pandemię wiele osób ma w swoich domach zapas takich jednorazowych rękawiczek, które przydają się chociażby podczas zakupów.
W ostatnich latach szczególną popularnością wśród polskich przedsiębiorców cieszy się import skarpet. Największy popyt jest zdecydowanie na skarpetki świąteczne oraz walentynkowe, a także skarpety nie do pary, skarpetki z motywami zwierzęcymi czy też roślinnymi.
Chiny plasują się w czołówce światowych producentów półprzewodników, zaraz po Tajwanie, Korei Południowej i Japonii. Przemysł w tej kategorii jest bardzo dobrze rozwinięty w Państwie Środka. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto importować półprzewodniki z Chin, odpowiedź brzmi: jak najbardziej.