Koce z Chin – co warto wiedzieć o imporcie koców elektrycznych?

23 listopada 2022
5/5 - (1 vote)
Koce z Chin – co warto wiedzieć o imporcie koców elektrycznych?

W ostatnich latach można zauważyć nieustanny wzrost popytu na koce elektryczne. To bardzo ciekawe zjawisko, ponieważ jeszcze 10-15 lat temu zainteresowanie tego typu towarami było niewielkie. Obecnie Chiny z roku na rok eksportują coraz więcej takich koców. W 2021 roku było to 26 mln sztuk, a w tym roku ta liczba na pewno nie będzie niższa. Co warto wiedzieć, decydując się na import koców z Państwa Środka? Podpowiadamy!

 

Spis treści:

  1. Produkcja koców elektrycznych w Chinach
  2. Koce elektryczne z Chin a stawki celne – ile wynoszą?
  3. Import koców elektrycznych z Chin – o czym należy pamiętać?

 

Produkcja koców elektrycznych w Chinach

Największe firmy, specjalizujące się w produkcji koców elektrycznych w Chinach, znajdują się w Shijiazhuang w prowincji Hebei. Jedną z nich jest Xinle Mulan Electric Appliance, zajmująca się produkcją koców elektrycznych oraz elektrycznych urządzeń grzewczych. To zaufane przedsiębiorstwo, posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Inne ośrodki, w których prosperuje wiele fabryk, zajmujących się produkcją koców elektrycznych, to także: Changzhou i Nankin w prowincji Jiangsu, jak również Shaoxing, Hangzhou i Ningbo w prowincji Zhejiang oraz Qingdao i Weihai w prowincji Shandong.

Koce elektryczne z Chin a stawki celne – ile wynoszą?

Jeśli planujesz import z Chin koców elektrycznych, w pierwszej kolejności zapoznaj się z obowiązującymi na te towary stawkami celnymi. Możesz to zrobić za pośrednictwem jednego z systemów: ISZTAR lub TARIC. Pierwszy z nich jest systemem polskim, zaś drugi obowiązuje dla całej Unii Europejskiej.

W systemie ISZTAR koce elektryczne znajdziesz w sekcji IX (Materiały i artykuły włókiennicze), w rozdziale 63 (I. Pozostałe gotowe artykuły włókiennicze). Kod celny na koce elektryczne to: 6301 10 00 00, zaś stawka celna na te produkty wynosi 6,9%.

Import koców elektrycznych z Chin – o czym należy pamiętać?

W imporcie koców elektrycznych z Chin najistotniejszą kwestią jest bez wątpienia zgodność wyrobów z wymogami unijnymi oraz krajowymi. Stąd też, decydując się na sprowadzenie tego typu towarów do Polski, koniecznie zapoznaj się z aktami prawnymi, która ich dotyczą. Jest to bardzo ważne, ponieważ wielu producentów koców elektrycznych z Chin nie dba o spełnienie wymogów produktowych. Jeśli więc Ty zamierzasz sprzedawać te koce w Polsce, masz obowiązek zadbać o to, by były one oznaczone znakiem ZSEE oraz znakiem CE na podstawie dyrektywy EMC i RoHS. Oprócz tego do koców elektrycznych musi być dołączona instrukcja obsługi w języku obowiązującym na rynku docelowym, a także informacje o danych technicznych, jak również odpowiednie symbole prania.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X