Jak znaleźć pomysł na własny biznes?

11 marca 2021
5/5 - (3 votes)
Jak znaleźć pomysł na własny biznes?

Masz dość pracy na etacie, a może chciałbyś zapewnić sobie i swojej rodzinie dodatkowe źródło dochodu? Praca na swój rachunek to nie tylko większe możliwości, ale przede wszystkim niesamowita przygoda. Decydując się na zostanie przedsiębiorcą, musisz dokładnie znać potrzeby rynku, czyli Twoich przyszłych klientów. Nie wiesz co w 2021 roku opłaca się produkować lub sprowadzać? Z tego artykułu dowiesz się, jak znaleźć pomysł na własny biznes, a także zaproponujemy Ci gotowe inspiracje na otwarcie własnej działalności. 

Pomysł na własny biznes – czy się opłaca?

Otwarcie własnej działalności gospodarczej kojarzy się często z dużym budżetem, jaki musimy na początek wyłożyć, by móc rozwinąć biznes. Wiele osób skreśla przez to swoje marzenia o założeniu swojej firmy z obawy o płynność finansową. W rzeczywistości nie potrzebujemy wysokiego wkładu własnego, w zależności od branży, w jakiej chcemy działać, możemy zaczynać od zera. Wielu obecnych milionerów swoją przygodę z biznesem rozpoczynało od pustego portfela, inwestując dopiero po sprzedaży pierwszych produktów lub usług. W 2021 roku otwarcie własnej działalności jest szczególnie opłacalne ze względu na e-commerce, przeżywający obecnie rozkwit. 

Jaki pomysł na własny biznes w 2021 roku?

Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy kierować się podczas szukania pomysłu na biznes, jest dopasowanie działalności do naszych kompetencji. Mając określone wykształcenie, mamy już pewien punkt wyjścia i możemy dopasowywać się do niszy rynkowych w określonej branży. Nie wiedząc jednak, jaki pomysł na własny biznes sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej, możemy zainspirować przykładami, na które popyt nadal rośnie.

  • Gastronomia (żywność ekologiczna),
  • Produkcja hand-made (makramy, świece),
  • Odzież importowana (na przykład z Chin),
  • Branża nieruchomości,
  • Myjnia samochodowa,
  • Doradztwo ślubne,
  • Organizacja szkoleń i kursów internetowych, 

Możemy również podjąć się otwarcia własnego zakładu produkcyjnego. Niezbędne sprzęty i maszyny są sporą inwestycją na początek, jednak aby zaoszczędzić, wiele osób decyduje się na import maszyn z Chin, gdzie ceny są dużo korzystniejsze. Prowadząc własny biznes, warto udać się do tego kraju z jeszcze jednego ważnego powodu. Co roku odbywają się tam targi w kantonie, gdzie jako przedsiębiorca możesz zaprezentować swoją firmę i pozyskać nowych klientów lub partnerów biznesowych.

Produkować czy sprowadzać towar?

Mając już pomysł na własny biznes i decydując się na pójście w handel, musimy zastanowić się, czy oferowane przez nas produkty bardziej opłaca nam się produkować samemu, czy też sprowadzać z innych krajów. Ogromną popularnością już od kilku lat cieszą się importowane produkty z Chin. Jest to zarówno elektronika, sprzęt domowy, jak i odzież, które wystawiane są następnie na polskich serwisach aukcyjnych. Hurt z Chin może być opłacalny zarówno dla sklepu działającego stacjonarnie, jak i online. Ostateczny zysk ze sprzedaży uzależniony jest od marży, jaką naniesiemy na nasze produkty. Obecnie transport z Chin jest na tyle rozwinięty, że planując nasz pierwszy biznes, korzystniej i prościej jest dla nas sprowadzać zagraniczny towar. 

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (3 votes)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X