Import z Chin tekstyliów domowych – najważniejsze informacje

16 września 2020
Oceń
Import z Chin tekstyliów domowych – najważniejsze informacje

Z roku na rok rośnie popyt na tekstylia domowe. Jak pokazują statystyki, kupujemy coraz więcej tego rodzaju produktów na jednego mieszkańca. Skoro więc istnieje zainteresowanie na tekstylia, takie jak chociażby poszewki, zasłony, dywaniki czy obrusy, to kwitnie również import w tym zakresie. Jest to więc bez wątpienia dobry kierunek, jeśli szukasz pomysłu na to, jakie towary sprowadzać na rynek polski z Chin. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze tekstylia domowe, gdzie warto szukać jakościowych produktów oraz jak przedstawiają się stawki celne. Zapraszamy do lektury!

Tekstylia domowe a trendy rynkowe

W Polsce coraz chętniej kupujemy tekstylia domowe. Wynika to z faktu, że znacznie częściej niż w ubiegłych latach decydujemy się na zmiany w naszych domach oraz mieszkaniach. Odświeżanie wystroju wnętrz co sezon nie jest już dla wielu z nas niczym niespotykanym. Nowe zasłony czy poszewki na poduszki pozwalają bowiem niewielkim kosztem wprowadzić zmiany w aranżacji domowej przestrzeni. Jak pokazują trendy rynkowe, największym zainteresowaniem cieszą się poszewki na pościel, ręczniki, zasłony, firany, dywany i dywaniki, dekoracje okienne, dekoracje na stół, narzuty na sofę i łóżko, obrusy i bieżniki, ściereczki kuchenne, koce, materace, pokrowce na materace, poduszki, kołdry oraz szlafroki.

Tym samym import tych tekstyliów domowych z Chin jest naprawdę pożądany. Można także zauważyć, że chińscy producenci kładą coraz większy nacisk zarówno na jakość, jak również design tekstyliów. Wynika to z faktu, że konsumenci, którzy mają duży wybór produktów z całego świata, zwracają ogromną uwagę na jakość kupowanych tekstyliów domowych. Zależy im także na dobrych cenach, a to właśnie mogą zagwarantować produkty sprowadzane z Chin.

Gdzie szukać jakościowych tekstyliów domowych w Chinach?

Jeśli chcesz podjąć się importu tekstyliów domowych z Chin, musisz wiedzieć, gdzie szukać najlepszych produktów. Otóż za miejsca słynące z produkcji wysokiej jakości tekstyliów do domu i mieszkania uważa się przede wszystkim prowincję Guangdong, Szanghaj, Nantong w prowincji Jiangsu, prowincję Shandong oraz prowincję Zhejiang. Jeśli chodzi o tę ostatnią prowincję, to znajduje się w niej dystrykt Keqiao, który podlega pod Shaoxing. Jest on określany jako zagłębie tekstyliów domowych. Wynika to m.in. z faktu, że zlokalizowany jest na Nowym Jedwabnym Szlaku.

Dwa razy w roku w dystrykcie Keqiao odbywają się targi handlowe w Chinach. Pierwsze z nich to China Shaoxing Keqiao International Textile Expo (Keqiao Textile Expo), na które przybywa około 700 wystawców. Prezentowane są na nich m.in. maszyny drukarskie, tkackie oraz dziewiarskie, ale nie tylko. Na powierzchni 34 tys. m2 można spotkać również wielu przedsiębiorców, z którymi warto nawiązać współpracę.

Drugie wydarzenie to China (Keqiao) International Textiles, Fabrics & Accessories Exhibition. Odbywa się zazwyczaj wiosną i jest to świetne miejsce dla przedsiębiorstw tekstylnych, firm handlowych, a także nabywców oraz wszystkich osób, które są zainteresowane branżą tekstyliów domowych.

Import tekstyliów domowych z Chin – stawki celne

Rozpoczynając import towarów z Chin, warto mieć świadomość, że koszty, jakie trzeba ponieść dotyczą nie tylko ich zakupu czy transportu, ale również cło na te produkty. By sprawdzić aktualne stawki na tekstylia domowe, polecamy zajrzeć do systemu ISZTAR, który stanowi rzetelne źródło na temat stawek celnych. System Zintegrowanej Taryfy Celnej jest to rządowy projekt, który prezentuje dane unijne pochodzące z systemu TARIC, a także polskie dane narodowe (podatki VAT i akcyza) oraz niektóre krajowe środki pozataryfowe nie zintegrowane w bazie TARIC. Zapraszamy do artykułu, gdzie zostały zawarte najważniejsze informację na temat podatku VAT .

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych stawek celnych na tekstylia domowe:

  • bielizna pościelowa, stołowa oraz toaletowa z włóknin – 6,9%,
  • firany, zasłony siatkowe z włókien syntetycznych – 6,9%,
  • ścierki do podłogi, zmywaki, ścierki do kurzu z włóknin – 6,9%,
  • bielizna pościelowa, stołowa oraz toaletowa dziana – 12%,
  • firany, zasłony siatkowe z bawełny – 12%,
  • koce i pledy dziane – 12%,
  • ścierki do podłogi, zmywaki, ścierki do kurzu dziane – 12%.
UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
Oceń
Facebook