Import z Chin tekstyliów domowych – najważniejsze informacje

02 października 2023
5/5 - (1 vote)
Import z Chin tekstyliów domowych – najważniejsze informacje

Z roku na rok rośnie popyt na tekstylia domowe, w tym również na chińskie firany i zasłony. Jak pokazują statystyki, kupujemy coraz więcej tego rodzaju produktów na jednego mieszkańca. Skoro więc istnieje zainteresowanie na tekstylia, takie jak chociażby poszewki, zasłony, dywaniki czy obrusy, to kwitnie również import w tym zakresie. Jest to więc bez wątpienia dobry kierunek, jeśli szukasz pomysłu na to, jakie towary sprowadzać na rynek polski z Chin. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze tekstylia domowe, gdzie warto szukać jakościowych produktów oraz jak przedstawiają się stawki celne. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Tekstylia domowe a trendy rynkowe
 2. Gdzie szukać jakościowych tekstyliów domowych w Chinach?
 3. Import tekstyliów domowych z Chin – stawki celne
 4. Chińskie tekstylia domowe – źródło trendów i oszczędności

 

Tekstylia domowe a trendy rynkowe

W Polsce coraz chętniej kupujemy tekstylia domowe, w tym tanie chińskie firany i zasłony. Wynika to z faktu, że znacznie częściej niż w ubiegłych latach decydujemy się na zmiany w naszych domach oraz mieszkaniach. Odświeżanie wystroju wnętrz co sezon nie jest już dla wielu z nas niczym niespotykanym. Nowe zasłony czy poszewki na poduszki pozwalają bowiem niewielkim kosztem wprowadzić zmiany w aranżacji domowej przestrzeni. Jak pokazują trendy rynkowe, największym zainteresowaniem cieszą się poszewki na pościel, ręczniki, zasłony, firany, dywany i dywaniki, dekoracje okienne, dekoracje na stół, narzuty na sofę i łóżko, obrusy i bieżniki, ściereczki kuchenne, koce, materace, pokrowce na materace, poduszki, kołdry oraz szlafroki.

Tym samym import tych tekstyliów domowych z Chin, w tym import firan, jest naprawdę pożądany. Można także zauważyć, że chińscy producenci, a także chińskie hurtownie firan, kładą coraz większy nacisk zarówno na jakość, jak również design tekstyliów. Wynika to z faktu, że konsumenci, którzy mają duży wybór produktów z całego świata, zwracają ogromną uwagę na jakość kupowanych tekstyliów domowych, w tym firan z importu. Zależy im także na dobrych cenach, a to właśnie mogą zagwarantować produkty sprowadzane z Chin, takie jak gotowe firany z Chin.

Gdzie szukać jakościowych tekstyliów domowych w Chinach?

Jeśli chcesz podjąć się importu tekstyliów domowych z Chin, zostając importerem firan, musisz wiedzieć, gdzie szukać najlepszych produktów. Otóż za miejsca słynące z produkcji wysokiej jakości tekstyliów do domu i mieszkania uważa się przede wszystkim prowincję Guangdong, Szanghaj, Nantong w prowincji Jiangsu, prowincję Shandong oraz prowincję Zhejiang. Jeśli chodzi o tę ostatnią prowincję, to znajduje się w niej dystrykt Keqiao, który podlega pod Shaoxing. Jest on określany jako zagłębie tekstyliów domowych, do którego chętnie udają się importerzy firan. Wynika to m.in. z faktu, że zlokalizowany jest na Nowym Jedwabnym Szlaku.

Dwa razy w roku w dystrykcie Keqiao odbywają się targi handlowe w Chinach. Pierwsze z nich to China Shaoxing Keqiao International Textile Expo (Keqiao Textile Expo), na które przybywa około 700 wystawców. Prezentowane są na nich m.in. maszyny drukarskie, tkackie oraz dziewiarskie, ale nie tylko. Na powierzchni 34 tys. m2 można spotkać również wielu przedsiębiorców, z którymi warto nawiązać współpracę, w tym z chińskimi hurtowniami firan.

Drugie wydarzenie to China (Keqiao) International Textiles, Fabrics & Accessories Exhibition. Odbywa się zazwyczaj wiosną i jest to świetne miejsce dla przedsiębiorstw tekstylnych, firm handlowych, a także nabywców oraz wszystkich osób, które są zainteresowane branżą tekstyliów domowych, w tym zasłonami chińskimi i firankami chińskimi.

Import tekstyliów domowych z Chin – stawki celne

Rozpoczynając import towarów z Chin, warto mieć świadomość, że koszty, jakie trzeba ponieść dotyczą nie tylko ich zakupu hurtowego z Chin czy transportu, ale również cło na te produkty, w tym na tanie firany z Chin. By sprawdzić aktualne stawki na tekstylia domowe, polecamy zajrzeć do systemu ISZTAR, który stanowi rzetelne źródło na temat stawek celnych. System Zintegrowanej Taryfy Celnej jest to rządowy projekt, który prezentuje dane unijne pochodzące z systemu TARIC, a także polskie dane narodowe (podatki VAT i akcyza) oraz niektóre krajowe środki pozataryfowe nie zintegrowane w bazie TARIC. Zapraszamy do artykułu, gdzie zostały zawarte najważniejsze informację na temat podatku VAT.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych stawek celnych na tekstylia domowe:

 • bielizna pościelowa, stołowa oraz toaletowa z włóknin – 6,9%
 • firany, zasłony siatkowe z włókien syntetycznych – 6,9%
 • ścierki do podłogi, zmywaki, ścierki do kurzu z włóknin – 6,9%
 • bielizna pościelowa, stołowa oraz toaletowa dziana – 12%
 • firany, zasłony siatkowe z bawełny – 12%
 • koce i pledy dziane – 12%
 • ścierki do podłogi, zmywaki, ścierki do kurzu dziane – 12%

Chińskie tekstylia domowe – źródło trendów i oszczędności

Chińskie tekstylia domowe stają się coraz popularniejsze w Polsce, odpowiadając na rosnący popyt na produkty tego rodzaju. Firany, zasłony, poszewki i wiele innych oferują doskonałą jakość w atrakcyjnych cenach. Warto dodać, że chińscy producenci zwracają uwagę nie tylko na jakość, ale również na design swoich produktów, co sprawia, że są one szczególnie pożądane na rynku.

UDOSTĘPNIJ:
OCEŃ WPIS:
5/5 - (1 vote)
Facebook

Praktyczny poradnik: 5 kluczowych elementów minimalizacji ryzyka importu z Chin, cz.1.

X